Autor Zpráva
johny
Profil *
Cus , mám dotaz ohledně CCS pozicování, která chci použít místo frames.

Popis problému :

za normálních okolností, kdybych použil rámy tak by to vypadalo takto:

měl bych index.htm, ten rozdělený na dva rámy. V prvním by byly odkazy na které když se klikne tak se zobrazí v druhém rámu.

jenomže používám pozicování takže mám dané polohy odkazů(jakoby první rám) a potřebuji aby když na nějaký kliknu tak aby se ta stránka na kterou odkaz odkazuje zobrazila na určité pozici(jakoby v druhém rámu).

thanks
Anonymní
Profil *
protože to nejsou rámy, nejde to. viděla sem 3 řešení:
1) zkopírovat menu do každý stránky (nejjednoduší, ale když máš hodně podstránek...)
2) použít PHP fci include (asi nejlepší, ale trochu těžší)
3) dát obsah do <iframe> (není ale o moc lepší než rámy)
Šlaha
Profil
Anonymní
To on snad ani nechce.

johny
V podstatě jde o dva napozicované divy.
HTML:
<div class="menu">Celé menu</div>

<div class="obsah">Text, který máš na původní stránce v pravém rámu</div>

CSS:
.menu {position:absolute; left:0; top:0; width: 200px; height: 800px;}

.obsah {position:absolute; left: 210px; top:0; width: 550px;height: 100%;}
Anonymní
Profil *
Šlaha:mám dané polohy odkazů(jakoby první rám) a potřebuji aby když na nějaký kliknu tak aby se ta stránka na kterou odkaz odkazuje zobrazila na určité pozici
- tak sry, ale já to pochopila tak, že chce, aby mu menu zůstalo na každý stránce, jak v rámech, a ne jak to napozicovat =)
Šlaha
Profil
Anonymní
Chápu to tak, že chce nahradit rámy divy. První div má jako menu (mám dané polohy odkazů(jakoby první rám)) a chce, aby se na další pozici objevil obsah ( potřebuji aby když na nějaký kliknu tak aby se ta stránka na kterou odkaz odkazuje zobrazila na určité pozici).
johny
Profil *
PHP fci include (asi nejlepší, ale trochu těžší)

mohl by mi tu někdo tento způsob popsat?
Tin
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/include.html
peta
Profil *
johny tezsi na tom je jen to, ze to zavisi na PHP na serveru, coz u nekterych free hostingu neni povoleno, treba volny.cz , jinak to vypada takhle:
...stranka...
<?include("stranka2.htx")?>
...stranka...
Neprijde mi to zas tak tezky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0