Autor Zpráva
tozi
Profil
Mam na stranke <marquee> aj z nejakymy linkami ale potrebujem aby sa zastavil text ked nanho ukazem myskou.poradte
Meldo
Profil
tak to s marquee asi nespravis. na to treba javascript.
Wan-To
Profil *
<marquee> bych moc nepoužíval. Jednak ho, pokud vím, nepodporují všechny prohlížeče a taky to celkem otravuje :-)
Tin
Profil
pokud vím, tak marquee je podporován pouze ie
mrkni se jpw, tam je skoro všechno ;-)
zastavit by měl jít pomocí js události onclick a pak nějaká metoda stop()
Chamurappi
Profil
Reaguji na tozi:
Zkus toto:
<marquee onmouseover="this.stop()" onmouseout="this.start()">S myší na sobě zásadně nejezdím.</marquee>
Element <marquee> podporují i Mozilla a Opera, ale raději si ověř, kde všude tento kód funguje.
ronan
Profil
Myslím, že marquee podporuje i Mozilla (téměř bych se vsadil). Každopádně to nic nemění na tom, že marquee je svinstvo a nepoužíval bych to:D
Tin
Profil
BTW: Tohle nejede ani IE, ani M. Pouze O
<marquee behavior=alternate direction="left">

<marquee behavior=alternate direction="up">
Ahoj
</marquee>
</marquee>


Ale tohle už jede i v IE. Jen M vytrvale točí pouze nahoru
<marquee direction="left">

<marquee direction="up">
Ahoj
</marquee>
</marquee>
Chamurappi
Profil
Otázka k zamyšlení: Říkalo by se, že je <marquee> svinstvo, i kdyby bylo ve W3C doporučení?

Výsledný efekt může někdo považovat za rušivý či odpudivý. Většina webů, které <marquee> používají, je otřesná (děsivé barevné kombinace i písma), což v mysli webmastera snadno splyne. Faktem však je, že stejného efektu jde dosáhnout i jinými způsoby, <marquee> je jen jedním z možných prostředků.

Myslím, že užívá-li se rozumně, je tento element neškodný. Až někdy zatoužím po jezdícím textu, přijmu <marquee> jako nejsnazší řešení. Nehodlám ho zatracovat jen proto, že ho jiní používají způsobem, který se mi nelíbí.
Tin
Profil
Chamurappi to se už docela brzo dozvíš. Většina prohlížečů ho už podporuje, nekteré (O) i lépe než IE, takžo by ho imho w3c mohlo doporučit...
Timy
Profil
Chamurappi
Říkalo by se, že je <marquee> svinstvo, i kdyby bylo ve W3C doporučení?
Ano, protože mnoho lidí ani neví, že není (a nikdy nebylo) součástí specifikace ;-).
Hugo
Profil
Tin

No, snad se mýlíš. Já jsem v Opeře zobrazování marquee zakázal a hned se některé weby čtou lépe. :-)
PerToon
Profil
Mě osobně marquee ruší. Ale jsou místa, kde by nevadilo ho použít, jenže spousta lidí ho narve na to nejnevhodnější místo a ještě se to nechutně cuká, takže je to něco příšernýho na oči. W3C se nezajímá o to, co se uživatelům líbí nebo nelíbí, ale o to co je použitelný a co ne... (můj názor)
Tin
Profil
imho si w3c dělá a vymýšlí co chce a na použitelnost už tak trochu kašle, takže spíš vymyslí novou css vlastnost text-decoration: marquee, než aby uznalo <marquee>

Hugo: zobrazování marquee zakázal -- jak???
Hugo
Profil
Tin

Podívej se na odstavec "User style sheets"
http://www.opera.com/features/
Tin
Profil
Díky
Meldo
Profil
Chamurappi
marquee je podla mna jedna z najotravnejších vecí na webe. Ak som narazil na stranku, kde to bolo použite a text bol dlhsi ako 3-4 slova nikdy som to necital. Väčšinu stranok nečitam od slova do slova(a väčšina uzivatelov asi tiez nie) ale len vyzualne prehlaidam a dufam ze ma nieco zaujme. Nejsom ochotny cakat pol minuty (ba aj viac!) na to, aby som si precital jednu zlozenu vetu.

s tym pouzitim na otrasnych weboch mas pravdu.(všetci sme zacinali a myslelisi, ze najväčšie hrdinstvo je použitie čo najviac blikátok, svetielok, pohybujúcich textov a pod.:-) A prave tak sa to dostane beznym uzivatelom do povedomia ze je to zbytocne citat a ked to uvidia na normalnom webe, kde to ma vyuzitie (co si v skutocnosti neviem dost dobre predstavit, ale budis...) tak to rovno preskakuju a necitaju.
GwenLoguir
Profil
Ja si myslim, ze ak sa to s tym neprehana a je to na VHODNOM mieste, je to super.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0