Autor Zpráva
FTP
Profil *
Ahoj,
mám jednoduchý statický web (index.php), kde jsou odkazy na soubory (videa) na FTP serveru.
Když někdo klikne na odkaz, tak se zobrazí příslušná složka na FTP a tam má všechna videa k dispozici.

Má otázka zní. Jak nabídnout návštěvníkům stažení celé složky najednou? Lze to udělat nějak jednoduše?

Děkuji za vaše odpovědi.
Kajman
Profil
Jednoduše připravíte na ftp archiv (např. .zip soubor) celé složky.

Nebo složitě vysvětlíte uživatelům, co si musí nainstalovat, aby mohli stáhnout více souborů najednou (ftp klienta, httrack, wget, rozšíření do prohlížeče,...).

A pozor na to, že hodně prohlížečů přestává ftp podporovat.
FTP
Profil *
Kajman:
Jednoduše připravíte na ftp archiv (např. .zip soubor) celé složky.
Toho jsem se chtěl vyhnout. Ty videa se budou průběžně přidávat/smazat.

Nebo složitě vysvětlíte uživatelům, co si musí nainstalovat, aby mohli stáhnout více souborů najednou (ftp klienta, httrack, wget, rozšíření do prohlížeče,...).
OK. Tož co se dá dělat...

Moc děkuji za odpověď.
Keeehi
Profil
FTP:
Toho jsem se chtěl vyhnout. Ty videa se budou průběžně přidávat/smazat.
PHP dokáže se zip archivem pracovat. Zvládne do něj soubory přidávat i mazat. Můžeš si vytvořit script, který se bude v nějakém intervalu spouštět a kontrolovat, zda souhlasí obsah složky a zipu. Pokud ne, tak ty videa do zipu přidá případně smaže. Pokud bys ty videa nahrával a mazal skrz PHP (ne přímo na FTP) pak by tu úpravu mohl dělat přímo ten upload skript. Nepotřeboval bys pak cron. Je ale možné že práce s takto velkým archivem bude už trochu moc na PHP na nejakém webhostingu a bude to padat na paměti nebo na omezení doby běhu.

Taky je možnost nechat prohlížeč stáhnout více souborů.
medium.com/twodigits/multi-file-download-using-javascript-9b0b8a14639b
Nevím ale jestli ftp protokol bude fungovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0