Autor Zpráva
Rotorod
Profil *
Dobrý den
Mohl bych Vas poprosit o radu? Jsem totalni amater ale mam napsane navody tak vim co mam udělat. Chci na svych strankach na ftp přehrat veškere soubory,složky,pak databazi atd atd a potom ješte v administraci dalši upravy.
Celkově to bude delší čas, bo chci ještě něco testovat.
Jak to udělat, aby navštěvnik po najeti na moje stranky uviděl text, ktery bych napsal (stranky v rekonstrukci nebo take něco), ale abych ja mohl vidět a testovat stranky.
Děkuji za rady
RastyAmateur
Profil
Rotorod:
Myslím si, že napříč anonymnímu profilu tě dokážu identifikovat a tedy správně odhadnout, že jsi poměrně nezkušený začátečník a máš prostě nějaký FTP server s jednoduchou MySQL databází, bez frameworků, tedy chceš co nejjednodušší řešení.

- Testuj to lokálně. Tedy přes FTP si stáhni veškeré soubory, vytvoř si databázi na svém počítači, apod. Vše naprogramuj, uprav, odlaď a pak to vše jen přelej do produkce (tedy zkopíruj tam upravené soubory, proveď změny na straně databáze, atp.). To už je otázka jen pár minut, max jednotek hodin, a těch pár uživatelů tvé stránky to ani nezaznamená. Ideálně když to ještě uděláš v době, kdy tam stejně nikdo nechodí (v noci, brzy ráno, apod.). Takhle to v zásadě funguje u běžných webů.
- Pokud to potřebuješ z nějakého důvodu vyvíjet na produkčním serveru (např. nedokážeš to zprovoznit lokálně, jako jsem popisoval v prvním bodu), pak si můžeš vytvořit subdoménu. Pokud nevíš, co subdoména je a nebo jak ji vytvořit, pak bych doporučil jednodušší alternativu - někde na tom FTP si udělej nějaký adresář, např. test/, a teprve tam (na subdoméně nebo v podadresáři) si vyvíjej ty své stránky. Uživatelé stále uvidí starou verzi na www.example.com a ty uvidíš novou verzi na www.example.com/test/. Jediné, co bude potřeba pořešit, je databáze. Budeš si chtít asi vytvořit novou kopii té aktuální.
- Pokud vyloženě potřebuješ stránky dočasně zrušit a "dát je do rekonstrukce", pak můžeš využít opět předchozí bod s tím rozdílem, že namísto starého webu tam vytvoříš jednoduchý index.html, kde napíšeš čistě jen <h1>Stránky jsou v rekonstrukci</h1>, případně vymyslíš obdobně jednoduché řešení. Následně v subdoméně nebo v podadresáři budeš opět vyvíjet tu tvoji kopii. Zde ani není potřeba dělat kopii databáze, jelikož ta stará stejně vlastně už nebude používaná, ale i tak bych to doporučil, aby jsi neudělal náhodou nějaké nevratné změny a neztratil data.

Pokud můj prvotní předpoklad o tvých schopnostech byl nesprávný, můžeš jeden z navrhovaných přístupů přizpůsobit tvému stacku, případně sem napiš konkrétněji, s čím pracuješ a co máš k dispozici a zkusíme vymyslet něco více na míru.
Rotorod
Profil *
RastyAmateur:
Děkuji Ti za vysvetleni, zkusim to udělat dle Tvych rad a připadně se budu ptat dal
Ďekuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0