Autor Zpráva
RaĎim
Profil *
http://gettingajob.euweb.cz/_menu/

Dynamicky generované menu na serveru se stromovou strukturou.
Problém při formátování děla grafika vlevo.
Vše by šlo řešit tak, že by se jednotlivé obrázky, co grafiku tvoří uspořádali za sebe a na konec by přišla jedna položka menu. Takto by se uspořádalo celém menu. Kde by byl jaký obrázek by určoval poměrně složitý script na serveru (který jsem už mimochodem taky kdysi vytvořil).
Nemusím snad ale říkat, že toto řešení není moc dobré, už jenom pro to, že menu by mělo být složeno ze seznamů (UL, OL, LI). Pokud vnoříme jeden UL do druhého, stromová struktura se dělá poměrně snadno. Komplikovanější je ale pak začlenit do toho grafiku.
Vše se mi nakonec ale podařilo (viz. odkaz nahoře), ovšem kromě jedné věci - rozchodit to v MSIE.
RaĎim
Profil *
Pokračování odtud...
RaĎim
Profil *
Plaváček:
Nesmysl. Pro IE postačí nastavit (nejlépe v separátním stylu) pro LI a A width: 100%. Jediný element, kterému je tedy nutné nastavit šířku, a to musíš tak jako tak, je UL (a všechny UL uvnitř). V CSS celkem hračka.

Právě že pro UL nastavit šířku nemůžu, protože je taky vždycky jínak široký.
RaĎim
Profil *


S rámečkem jsou UL.
vlado123
Profil *
Dynamicky generované menu na serveru se stromovou strukturou.
Veľmi ma zaujíma, ako sid osiahoľ vygenerovanie stromového menu pomocou jedného parametru, myslým že by to zaujímalo viacerých.
RaĎim
Profil *
vlado123: Rád bych ti to řekl, ale nechápu co přesně chceš. Nevím co myslíš tím "jedním parametrem".
Plaváček
Profil
RaĎim


Ani vlastně nemusíš, postačí nastavit šířku pro hlavní UL, odsazení vnořených UL řídíš přece paddingem a marginem, no ne?
RaĎim
Profil *
Plaváček: Však řídím. A funguje to, ale jenom ve FF a Opeře.
RaĎim
Profil *
Asi jsem už přišel na to, kde je problém:
Plaváček
Profil
IE a FF chápou rozdílně margin a padding u elementu UL (respektive LI). Proto je nejlepším řešením si je na začátku pěkně vynulovat.

ul, li {margin:0;padding: 0}

Tím dostaneš výchozí nastavení stejné pro všechny prohlížeče.

A pak pro jednotlivá vnoření nadefinovat padding a margin požadovaný. Přesto ale IE chybuje (zejména IE 5 a IE 5.5) a proto je nutné v separátním stylu nastavit pro LI width:100%. Aby to fungovalo, je nutné ale i pro UL nastavit width: 100%. Což ale nevadí, protože IE používá jiný boxmodel a paddingy ti nepřičte. Prostě pořád si myslím, že na tom nic složitého není.
RaĎim
Profil *
Asi si už poslední dobou píšu sám se sebou, ale už jsem to teda vyřešil: http://gettingajob.euweb.cz/_menu/
Plaváček
Profil
No, na první pohled skvělé, na druhý pohled, když si v FF zvětšíš písmo jenom o dva body, dostaneš docela puzzle :) Definovat pro obrazovku písmo v PT není nejvhodnější a nastavovat výšku LI natvrdo taky moc šikovné není. Lepší je asi udělat podkladové obrázky větší (na výšku), aby se ti to nerozpadlo při prvním zvětšení.
RaĎim
Profil *
Plaváček: Se šířkama to nic společnýho nemělo. Prostě MSIE6 dá UL do LI, který je nad ním - viz obrázek nahoře.

Škoda jenom, že nemám možnost to otestovat na MSIE 5 a 5.5. Tam to asi bude zase jinak...
RaĎim
Profil *
Plaváček: To, co se stane když zvětšíš písmo nebo když bude text delší ještě musím pořešit...
Plaváček
Profil
Ano, v IE 5 to vypadá o fous hůř.
RaĎim
Profil *
Plaváček: BTW, je na netu někde k sehnání IE 5 (5.5, 6 bez SP), kterej by běžel odděleně od toho co mám teď? Prostě aplikace zvlášť.
tiso
Profil
http://www.slunecnice.cz/product/MSIE-Developer-Pack/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0