Autor Zpráva
Andy
Profil *
Ahoj všichni, na některých webech jsem se setkal s tím, že některé stránky není možné označit myší a zkopírovat kamkoliv - ani do poznámkového bloku, natož do diskusního příspěvku na jiném webu. Přesně takto bych potřeboval zabezpečit některé stránky ve svém webu - nevíte někdo, jak na to? Ne a nedaří se mi znovu najít weby, kde jsem to viděl...
Děkuji za každou zmínku.
Andy
Michalek
Profil
Hledej slovo "kopírování".
djlj
Profil
Andy
Jo tak to myslíš asi tohle:

oncontextmenu="return false" ondragstart="return false"

Každopádně je to úplně k ničemu, stačí si vypnout JS a vše funguje tak, jak má. Řeší se to tu několikrtá denně, použij hledání. A pokud nechceš, aby si někdo něco kopíroval, jednoduše to nedávej na internet.
Casero
Profil
ja myslím, že už to tu fakt spamaujete!!
je to tu už fakt po stý za posledních pár dní a předtím nic...

Andy
tomu aby ti někdo nco zkopiroval nikdy dokonale nezabráníš...a je to zybtečná práce
Timy
Profil
Andy
Vsadil bych se, že kdykoliv si na takovou stránku narazil a pokoušel se něco zkopírovat a nešlo to, že tě to akorát naštvalo. Proč chceš takto naštvávat i své návštěvníky? Dělá se to pomocí javascriptu http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/index.html Ovšem většina mírně pokročilejších uživatelů si stejně poradí -- stačí vypnout javascript anebo to zkopírovat ze zdrojáku.
Suji
Profil
Casero
Mas pravdu, posledni tyden se tu otazky tohoto typu objevuji i nekolikrat denne.

Andy
Nikdy jim to nezakazes na 100 procent, navic spoustu lidi odradis, kdyz jim zakazes kopirovat text, prip. pouzijes jine metody proti kopirovani (obrazek misto textu, atd).
Bubák
Profil
Další hezká metoda. Dám vygůglit stránku a pak "Klikněte zde, pokud se chcete podívat pouze na archivovaný text." :o)
trama
Profil *
Jde řešit neřešitelné?? :-))))
llook
Profil
Ach jo, už zase. Schválně si na takto zabezpečené stránce najdi nahoře v menu "Zobrazit" a tam "Zdrojový kód". Jinak viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=33 855
Miloš
Profil
Suji
Nikdy jim to nezakazes na 100 procent,
Ale jo, zakázat můžeš i na 200%, jenom že oni stejně neposlechnou ;-)
Joker
Profil
Andy
To už je nejmíň čtvrté takovéhle téma za poslední týden co tady čtu.
Takže opět: NEJDE TO!

Asi nejúčinnější opatření, které nebude stránku degradovat z hlediska přístupnosti nebo umístění ve vyhledávačích je dát na stránku toto: "UPOZORNĚNÍ: Kopírování textů ze stránky je porušením autorského zákona!"
Miloš
Profil
Joker
Kopírování textů…
Ono jde spíš (b)IMHO o to, aby takovým vykukům někdo neukradl objevy v kódu: <br><br><br><p><td><i><font></td>
Joker
Profil
Miloš
Andy ovšem píše o textech na stránce... no ale mám metodu i na tohle:
vložte na stránku: "UPOZORNĚNÍ: Kopírování textů ze stránky nebo zdrojového kódu stránky je porušením autorského zákona!"
:o)
Časově nenáročné a účinnost je podobná jako u různých skriptů. Podle mých zkušeností totiž stránky kopírují často lidé, kteří ani nemají ponětí, že se to nesmí. Ty to třeba odradí. A pokud je někdo odhodlaný si stránku zkopírovat, tak si ji prostě zkopíruje a zvídavého člověka jako třeba mě :) ta "bezpečnostní opatření" leda povzbudí... mě totiž začne zajímat, copak to před námi autor stránek schovává. Obvykle pěknou hrůzu :) protože kdo se v tvorbě stránek vyzná, ví, že takováhle opatření jsou plýtvání časem.

Mimochodem, na jedné stránce jsem viděl ještě tohle:
<!--
HTML zdroj nelze zobrazit!
*spousta prázdných řádků*
-->
*zdrojový kód stránky*

Přiznám se, že i já jsem zhruba na dvě sekundy zapochyboval :) Než jsem si všiml posuvníku a stiskl page down :)
Andy
Profil *
No lididcky, omlouvam se pokud jsem kolem nekoukal dostatecne a dekuju za vsechny prispevky, proberu se tim. Zkusim ten JS, v nedavne minulosti mi totiz jeden hodny clovek zkopiroval jednu celou stranku o organizaci jedne dulezite akce do diskuse na cizim webu a dopadlo to tak, ze ackoliv je ta akce moje resp. nase, uplne vsichni, kteri tam pojedou, si mysli, ze to organizuje nekdo jiny, ktery ovsem s organizaci mnoho spolecneho nema. Tak si sve informace chci propriste aspon trochu pojistit. A tu zminku o autorskych pravech tam uz mam, a to formou JS alert.
Jeste jednou dik vsem!
avaranger
Profil
Nebo to co nechceš, aby bylo zkopírováno vytvoř jako obrázek, nebo flash.
DJ Miky
Profil
Dát na web "Nekopírujte texty z tohoto webu, nemá to cenu a akorát se nadřete. Ty bláboly stejně nebudou nikoho zajímat." :-D
avaranger
Profil
LOL
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0