Autor Zpráva
Celebi
Profil
Myslím přímo ji naprogramovat do webu.
llook
Profil
K tomu je potřeba znalost nějaké server-side technologie, dnes nejčastěji PHP. Dál je ještě potřeba vědět jak přibližně probíhá komunikace přes HTTP.
Pokud takové znalosti nejsou, pak jsou dvě možnosti:
- znalosti získat (třeba naučit se PHP, alespoň základy)
- spokojit se s cizím programem
Honza Hučín
Profil
Anketa je speciální případ formuláře. Musíš mít nějaký skript, který zpracovává data z ní (psaný např. v PHP nebo ASP) a ukládá si je, zpravidla do databáze. Uložené údaje pak prohlédne (například SQL příkazem select) a spočítá četnosti jednotlivých voleb.
Je to hezká etuda na programování ve spolupráci s databází. Můžu Ti poslat zdroják PHP k anketě, která mi běží na www.petnik.cz - ale pokud neumíš PHP, asi Ti moc nepomůže.
Jiný případ je použít anketu jako službu běžící na jiném serveru a vkládat ji přes iframe. Vm, že to má občas Yuhů na weblogu, tak Ti možná poradí on.
Yuhů
Profil
Já to tam vkládám z Medhiho systému www.blueboard.cz , ale tak myslím původní dotaz nezněl.

Ještě bych připomněl, že správná anketa musí mít dopsanou ochranu proti vícenásobnému hlasování. To se dělá buď přes cookies (nejisté) nebo přes IP adresy (nevýhoda: celá škola může hlasovat jenom jednou).

Doporučuju mrknout se na www.interval.cz, tam občas jsou nějaké články o anketách.
Celebi
Profil
Asi to bude složitější než jsem čekal. Ale nemohl by mi sem někdo alespoň dát odkaz na nějakou stránku, kde by se dalo s anketami víc pracovat. Je do ní možné dát více odpovědí, zakázat hlasování, nastavit počet odpovědí a pod.?
david
Profil *
www.maxsite.cz
Yuhů
Profil
www.blueboard.cz
Jolana
Profil *
Zeptat se vás!!
pavel junek
Profil *
Honza Hučín
Honza Hučín

Mohl by jsi mi prosímtě poslat ten zdroják na anketu? Já chci na mgs3.bonusweb.cz udělat svoji vlastní anketu. Kdyžtak mi to prosímtě pošli na xarox@seznam.cz

Díky
markéta
Profil *
Celkem dobrý ankety má taky http://tools.cikcak.com/
Lukin
Profil *
Nebo to někde ukradnout a upravit.
Lukin
Profil *
Dobrá služba je na serveru ankety.net - bez reklam.
Anonymní
Profil *
Jak se udělá abych na něco klik a ono se to otevřelo.odepiš te mi prosím na email 721253512@seznam.cz Karel
thomas
Profil *
nasel jsem jeste dalsi dobrej web na www.weblight.cz
B@ng B@ng
Profil *
Hele lidi co to je zdrojovy kod??????
Anonymní
Profil *
B@ng B@ng: To je takový plachý šnek, co se vyskytuje na horách při přílivu.
B@ng B@ng
Profil *
Ha-Ha-Ha
Ale ja to fakt nevim prosim reknete mi to:(((
fraN/A
Profil *
pls 4honza hucin: muzes mi poslat ten zdrojak na anketu? dikas - foa@centrum.cz
Michalek
Profil
B@ng B@ng
Sice je to OT, ale: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zdrojový_kód
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0