Autor Zpráva
MrKolouch
Profil
chtěl bych své menu na stránkách obohatit aktivním odkazem při otevření stránky.Jako je to tady:
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=tagy
to menu vlevo,když na něj najedete a zmáčknete,tak s změní jeho barva a zůstane.
Zkoušel jsem to na mém webu,ale místo jednoho tlačítka,tam jsou 2
můj web: [url=http://www.herda.xf.cz
]www.herda.cz
[/url] (klikněte na odkaz Home)
díky
Joker
Profil
Dělá se to tak, že skript na straně serveru rozpozná která stránka z menu je zrovna aktivní a k příslušné položce přidá nějakou CSS třídu.
MrKolouch
Profil
Joker
mohl bys mi napsat jak?
Firy
Profil
Zvýraznění aktivní položky v menu
MrKolouch
Profil
Firy
jestli jsem to správně pochopil,tak to je jen,abych nemusel psát do každé stránky jiné menu se třídou.Jenže já neumim ani s tou třídou CSS menu, natož nějaký php k tomu
Joker
Profil
MrKolouch
Jo, vpodstatě to je tak, že každá stránka má v menu tu "svojí" položku napsanou jinak, než ty ostatní.
Bez PHP by to šlo udělat tak, že se to napíše na každou stránku zvlášť, což je ale docela pakárna. To bych to radši udělal bez toho, však on se svět nezboří, když to tam nebude ;-)
MrKolouch
Profil
Joker
však on se svět nezboří, když to tam nebude ;-)
ta věta se mi nelíbí a to menu mít to tam budu

což je ale docela pakárna
Já jsem si to menu napsal ,jenže mi nefunguje(jak již jsem psal www.herda.xf.cz -kliknutí na Home se to posere)
ChristmasPoo
Profil *
No jestli jsem to dobře pochopil, tak chceš, aby se ti zvýraznila položka v menu podle toho kde se zrovna nacházíš...

Já bych tu aktivní položku vůbec nedával do divu, dal bych
<a href="index.html class="active">

Akorát se ti to tam přebíjí s .left a:visited, takže by to asi chtělo definovat třídy a:visited.active, a:link.active atd... nevím teda, jestli musíš i to ostatní, moc se mi to nechce zkoušet, ale když dám a:visited.active, tak to mi to jede. Nebo je ještě možnost to nechat jako .active a za vlastnosti naházet direktivy !important. No snad ti to nějak pomohlo:-)

Jinak si nemyslím, že udělat 5 různých menu pro 5 stránek by byla zas taková pakárna, že by se na to mělo radši vykašlat:-)
MrKolouch
Profil
ChristmasPoo
díky moc jsi mi pomohl,už to jede jak jsem chtěl

jen tam máš chybu:
<a href="index.html class="active">
-> zapoměl jsi na "
<a href="index.html" class="active">

ale jinak supr
čus
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0