Autor Zpráva
...
Profil *
prosím, jak tto udělám? Stydím se, ale nejrychlejší asi bude se zeptat zde. Díky :)
Taps
Profil
...
Pravý alt + c
...
Profil *
Děkuju moc :)
Keilew
Profil
Alt+38
Miloš
Profil
Taps
Ty kombinace s pravým altem (resp s levým Ctrl+Alt) jsou poněku problematické, protože tyto kombinace bývají jako výchozí u klávesových zkratek zástupců na ploše; já mám například právě tuto zkratku vyhrazenou pro TotalCommander.

Proto jsem se některé znaky naučil číselným kódem a píšu je tak víceméně automaticky: $#%&„“–—@[]
Optimální by asi bylo nadefinovat si vlastní rozvržení klávesnice, viz http://download.chip.eu/cz/Microsoft-Keyboard-Layout-Creator-1.4_23638 5.html
habendorf
Profil
Já mám & na klávese 7ý na všech čtyřech klávesnicích, které mám.
peta
Profil
windows ma take vlozit symbol
Miloš
Profil
peta
windows ma take vlozit symbol
Kde?
esemeska
Profil
Miloš
start > spustit: charmap
esemeska
Profil
Miloš
start > spustit: charmap
Gekon
Profil
ENG: LSHIFT+ý
Miloš
Profil
esemeska
Díky, to vím; můj „dotaz“ byl myšlen ironicky, poněvadž:
vložit symbol je nabídka přes menu Wordu a pochybuju, že by někdo někoho nabádal k tomu, aby v něm dělal stránky.
— i kdyby šlo o charmap, považuji psaní & touto cestou za zhovadilé.

Gekon
Přepínání klávesnice je samozřejmě možné řešení, tu a tam jsem po něm sáhnul, ale dost často mi pilo krev, že se mi z neznámých příčin přepínalo rozložení samo od sebe (nebo jsem možná omylem provedl Alt+Shift, ale to nakonec vyjde nastejno).
V zájmu ochrany vlastní (notně upité) krve jsem si namapoval vlastní rozložení (viz odkaz výše) a obě původní (CZ/EN) jsem poslal k čertu. Et est post aves ;-)
peta
Profil
Miloš
:) Nj, to chce znat svuj operacni system, nejdriv. Vis, ze tam je normalne kalkulacka a da se prepnout na vedeckou? :) A treba malovani, casto pouzivam na screen-shooty. A spousta dalsich zajimavych programu, ktere beznemu uzivateli na kurzu PC neukazi. Treba regedit, dxdiag, ping, ... Ted mi bracha ukazoval programy na services, nejen ty v ovladacich panelech. Se to uci.
Jan Grščr
Profil *
Nevíte někdo o seznamu věcí co jdou napsat kombinací Alt+XX ?
Jak jsem skoušel tak jdou napsat dobré věci( ╦, ♀, →) ale chtělo by to jejich seznam.
Axamith
Profil
Někde takový seznam mám, ale budu muset pohledat. Dej sem e.mail nebo ICQ a pošlu ti to.
Jan Grščr
Profil *
Někde takový seznam mám, ale budu muset pohledat. Dej sem e.mail nebo ICQ a pošlu ti to.
cisa@zoznam.sk
díky moc!
Axamith
Profil
Jan Grščr : Máš to v e-mailu
Miloš
Profil
peta
:) Nj, to chce znat svuj operacni system, nejdriv … Se to uci.
Tak se to nauč; chci říct – proč mi to říkáš?
pmg
Profil
Mám problém s psaním ampersandu (&) pomocí AltGr + C. Znak je namapovaný správně, ale zkratka pravděpodobně koliduje s nějakou jinou, globální. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak najít, kde se kombinace podchytí? Který z běžných programů by to mohl dělat? V Total Commander funkce aktivní není. Díky.
Miloš
Profil
pmg
AltGr je v takovém případě totéž co Ctrl+Alt.
Podívej se, jestli nemá některá ikona na ploše klávesovou zkratku Ctrl+Alt+C.
Bubák
Profil
Miloš
Třeba u mě žádná ikona na ploše ani v nabídce Start nemá klávesovou zkratku "Ctrl+Alt+C" a přesto se mi spustí Catalysty.
Joker
Profil
Mám problém s psaním ampersandu (&) pomocí AltGr + C.
To mi taky nejde. Ale zato mi jde psaní ampersandu pomocí Alt Gr + ý
Jinak znaky z anglické klávesnice jdou obvykle napsat na české klávesnici pomocí Alt Gr + klávesa, která ten znak má na anglické klávesnici.

Btw.
Jan Grščr
Nevíte někdo o seznamu věcí co jdou napsat kombinací Alt+XX ?
Ono je to ve skutečnosti ALT + kód znaku z ASCII tabulky, takže ten seznam je ASCII tabulka ;-)
ASCII tabulka bývá v lepších textových editorech, v PSPadu je dokonce "luxusní" ASCII tabulka, kde je ke znaku kód v desítkové a šestnáctkové soustavě a ještě HTML entita (pokud existuje).

Jinak si myslím, že nemá cenu se to učit... pár znaků si pamatuju, ale raději průběžně přepínám mezi českou a anglickou klávesnicí (poznámka: v takovém případě důrazně doporučuju nastavit si na české klávesnici QWERTY rozložení. Omezíte tím počet chvil, kdy máte chuť tu klávesnici rozmlátit :-D ) A pokud bych potřeboval vyrobit rámeček nebo něco podobného, vyklopím si ASCII tabulku a klikám.
habendorf
Profil
Jinak si myslím, že nemá cenu se to učit... pár znaků si pamatuju

Já si pamatuju jen dva a stačí mi to. 64 a 92, @ a backslash
habendorf
Profil
Zajímavé, v předchozím příspěvku jsem původně místo "backslash" měl skutečný backslash, ale příspěvek nešel odeslat - MySQL error.

a1You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'mojeIP', 0)' at line 1
Joker
Profil
Zajímavé, v předchozím příspěvku jsem původně místo "backslash" měl skutečný backslash, ale příspěvek nešel odeslat - MySQL error.
Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=18&topic=5 9120
pmg
Profil
Mám problém s psaním ampersandu (&) pomocí AltGr + C.

Řešení se mi nakonec podařilo najít přes Správce úloh. Zkratku si drze zabral ATI Catalyst Control Center. Jestli máte obdobný problém, zkuste si udělat screenshot výpisu procesů, vložit ho do Malování, zmáčknout inkriminovanou zkratku a seznam opět vyfotit. Proces se celkem rychle ukončí, a neznám lepší řešení, jak ho nalézt. Jestli při porovnávání obrázků zaznamenáte o jednu položku navíc, zbývá už jen daný program najít na disku a zkratku přes nastavení zrušit (pokud žádné nemá, tak program smazat;-).
soustruh
Profil *
a jak jste to konkrétně vyřešil s tim Catalyst Control Centrem? já když v něm tu zkratku nastavím na úplně jiný nesmysl, např. Ctrl + Alt + Shift + F12, tak mi to to AltGr + C i Ctrl + Alt + C stále blokuje :-(
lena
Profil *
Může mi prosím,nekdo poradit,kde bych našla podrobný manuál jak ovladat klavesnici? Jem úplný nováček a nechci se pořád někoho ptát jak třeba přepínat velká a malá písmena atd. Jsem vážně začátečník moc děkuji L.
Str4wberry
Profil
Odpovídám leně:
Možná Yuhůovu stránku.
Bubák
Profil
soustruh
Hned druhá záložka v Catalyst Control Centrer jsou klávesové zkratky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0