« 1 2 »
Autor Zpráva
Lucka
Profil *
Úplně přesně vim, co bych chtěla udělat, ale nejsem si jistá, že mi s tim někdo pomůžete...

Takže, chtěla bych na svý stránky dát takovou intraktivní povídku. Jenomže nevim, jak to mám udělat.
Já bych napsala kostru toho příběhu a vás by se to pak ptalo na detaily.

Třeba:
jednoho dne si seděla v kavárně,pil (co?) a povídal sis (s kým?). Najednou přišel (kdo?). Řekl ti, že pudete (kam?). Pak ti (zase ten kdo?) dal pusu... blablabla...

Prostě by to mělo fungovat na tomhle principu. Že by se to postupně psalo, jenom by se vás to vždycky zeptalo na nějakej detail, ten by se tam doplnil a jelo by se dál - chápete?:)

A víte někdo, jak to udělat...;)
Yuhů
Profil
Lucko, tohle je docela složitá věc. Asi tě zklamu. Potřebuješ nějakou datovou strukturu (asi databázi na serveru), ve které budou uloženy jednotlivé možnosti. A taky v ní budou uloženy jednotlivé alternativy děje.

Jiná možnost je udělat to v javascriptu -- to se taky musí programovat, i když ne tak složitě. Ale pak jsou zase jenom velmi omezené možnosti děje.
Lucka
Profil *
wow... no tak interaktivní povídka asi nebude, no...:(
Přemysl Žák
Profil
Lucko, možná je můj nápad blbost, ale zkusil bych se (být tebou) podívat po netu - třeba už někdo něco takového dělal a tudíž už má i hotový software. Ale taky možná nic takového neexistuje. Já se kdyžtak podívám, jestli něco takového je, až nebudu mít příští týden co dělat :)
Lucka
Profil *
Jo, já vim, že něco takovýho existuje. To mě totiž inspirovalo:)

(když pudeš na www.blue-online.tk - Interactive-story, jenomže já nevim, jak z toho dostat ten "software"...)
Fred
Profil
Myslím, že budeš mít problém i když najdeš kód a to protože čeština není pro tohle vyhovující. V angličtině tyhle věci existují, jenže tam se moc neskloňuje a nejsou pády. Pástnu Ti sem kód z mýho PC, je to starý tak se v tom moc nepitvejte (je to děs) , bohužel nepamatuji si původní zdroj a tak se za to omlouvám, snad mě admin neodstřihne
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title>Pohádka</title>
</head>
<style type="text/css"><!--
body{background-color:#d8d9d7;color:black;font-size:x-small}
table{border:solid 2px #809098;width:40%}
table,tr{padding:0px;margin:0px;border-spacing:0px;border-collapse:col lapse;text-align:left;}
table{margin-left:30%;}
td{background-color:#c0c0c0;border-style:solid;border-left:0px;border- top:0px;border-bottom:#809098 2px solid;border-right:0px;vertical-align:top;}
input{background-color:#c0c0c0;color:#000000;}
form{margin:0px;padding:0px}
-->
</style>
<body>
<script type="text/javascript">
<!--
function create(form){
pohWin = window.open("","pohWin","toolbar=no,width=320,height=360,directories=n o,status=yes,scrollbars=yes,resize=no,menubar=no");
with (pohWin.document){
writeln ("<html><head><title>Pohádka</title>");
writeln ("<style><!--body{background-color:#d8d9d7;color:black;font-size:x-sma ll}");
writeln ("p{padding:3px;border-spacing:0px;border-collapse:collapse;text-align :left;width:96%;margin:2%;}");
writeln ("p{background-color:#c0c0c0;border-style:solid;border-left:0px;border -top:0px;border-bottom:#809098 2px solid;border-right:#809098 2px solid;vertical-align:top;}");
writeln ("p.input{text-align:right;background-color:transparent;border:0px}inp ut{background-color:#c0c0c0;color:#000000;}--></style>");
writeln ("</head><body>");
writeln ("<p>Bylo , nebylo a jednoho krásného dne jsem se rozhodl " + form.input1.value + " v místě , kterému se obyčejně říká " + form.input2.value + ", když v tom někdo , nebo něco " + form.input3.value + " krát zaklepalo na dveře . Bylo to " + form.input4.value + " . Tak jsem šel otevřít a sotva jsem sáhl na kliku , dveře se rozletěli a nezvaná podivnost se rozhodla vyskočit na " + form.input5.value + " Pak ta zrůdnost začala obíhat okolo toho , jak tomu sakra říkáte , aha už vím : ");
writeln ("" + form.input6.value + ". Pak to přihopskalo ke dveřím , tam co je " + form.input7.value + " a chystalo se to " + form.input8.value + " na " + form.input9.value + " tam co máme " + form.input10.value + ". ");
writeln (" Sklenice co v ní je " + form.input11.value + " se převrhla. Po " + form.input12.value + " minutách hrůzy se " + form.input4.value + " hlas opět ozval v mém nitru , a já konečně zjistil(a) , že jsem jenom usnul(a) . Podivný sen právě svižně šplhal vzůru , tam co mám " + form.input13.value + ". Asi už nebudu poíjet při koukání na horory a spát u toho</b>");
writeln ("</p><p class=input><input type=button value=Zavřít onclick=window.close()></p></body></html>");
}
}
// -->
</script>
</head>
<body>
<form method="get" action="#">
<table>
<tr>
<td>
Infinitiv slovesa:
<td>
<input type="text" name="input1" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Místnost v domě :
</td>
<td>
<input type="text" name="input2" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Číslovka:
</td>
<td>
<input type="text" name="input3" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Př. jm.
Muž. rod :
</td>
<td>
<input type="text" name="input4" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Nábytek:
</td>
<td>
<input type="text" name="input5" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Podstatné jméno:
</td><td>
<input type="text" name="input6" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Místnost v domě:
</td>
<td>
<input type="text" name="input7" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Infinitiv slovesa:
</td>
<td>
<input type="text" name="input8" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Podstatné jméno:
</td>
<td>
<input type="text" name="input9" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Nábytek:
</td>
<td>
<input type="text" name="input10" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Tekutina:
</td>
<td>
<input type="text" name="input11" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Číslo:
</td>
<td>
<input type="text" name="input12" size="30">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Podstatné jméno:
</td>
<td>
<input type="text" name="input13" size="30">
</td>
</tr>
</table>

<table style="border-top:0px;">
<tr>
<td style="text-align:center;background-color:#dedede;">
<input type="button" value="Napiš pohádku" onclick="create(this.form)">
</td>
</tr>
</table>
</form>


</body>
</html>
Lucka
Profil *
Neboj se, že bych se v tom pitvala, já tomu totiž vůbec nerozumim:)
Ale dík, zkusim s tim něco udělat;)
Yuhů
Profil
Ten kód je mimochodem příšernej. A to nemluvím o "Dveře se rozletěli" :-)

Možná by to mohlo fungovat. Bacha na zalamování řádků, zdejší diskuse to asi rozhodila.
Lucka
Profil *
no, eště že kódům nerozumim - nemusim se nervovat;)
Fred
Profil
To Yuhů: myslím, že to je z něčeho jako je 1st page, nebo tak něčeho , je to děs
Lucka
Profil *
jupííí, tak už jí mám:)))
(kód sem si ukradla jinde;)
Martin Kuželka
Profil
Lucko, nezapomeň nám potom dát odkaz na tu tvou povídku, ať si každý vytvoříme svůj "neuvěřitelný" příběh :-))
Lucka
Profil *
fajn, jestli chcete, tak jí najdete tady
jenom radsi moc nezkoumejte ten obsah;)
Martin Kuželka
Profil
Tak už mám svůj neskutečný příběh :-)) Takový nastin: od člena nikdo skupiny Blue dostanu kopřivu, líbám se s ním, s babičkou už mi to moc neklape (ona se scházela s Gottem :) ) ....

P.S.: doufám, že mi tento příspěvek Yuhů odpustí.
Lucka
Profil *
ty seš hroznej, takle to zkazit....:)))

jenom mě štve, že to neskloňuje ty ména, protože to pak zní chvílema malinko blbě...
Yuhů
Profil
Yuhů odpustí. Právě se do něj totiž zamiloval druhý člen skupiny Blue, který kvůli tomu opustil svoji expřítelkyni. Koupil mi fialku. Brečím štěstím. Ale nedočetl jsem to, příval slz byl neprůhledný.
Lucka
Profil *
NECHTE TOHO! KDYBY STE MĚLI RÁDI BLUE, TAK SE VÁM TO LÍBÍ!!!:)))
Yuhů
Profil
ale mně se to opravdu líbí. Já sice Blue neznám, ale ta povídka se mi fakt moc líbila. Má to šmrnc, žádné dlouhé okecávačky.
Lucka
Profil *
jo, jasně:)
tak já budu dělat, že ti to věřim...;)
pyty
Profil
je to fajn, ale ked si na webzdarma tak by som to urobil v PHP
pozri si http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Interactive_Stories /index.html
inaac super napad :-)
pyty
Profil
nooo a pre javascript skus http://www.javascriptkit.com/script/cut140.shtml
Lucka
Profil *
super, jenomze cesky tam nevidim ani slovo, takze to je malinko problem;)
Milan.
Profil *
Tady je něco podobného - pro inspiraci :)
halogan
Profil
http://hanyz.info/bloq/index.php?type=archiv&post=200410#prispevek21
Lucka
Profil *
já sem asi blbá, ale žádnej příspěvek 21 tam není. příspěvek 20 sou ty hrátky se spadlym serverem a nad tim uz nic neni...:-/
Pnaky
Profil *
Já si musím taky něco přidat... :)

O tři dny později se máš potkat s klukama z Blue v jejich nahrávacím studiu. Bořek tě uvidí, jak sedíš v křesle a čteš si nejnovější číslo časopisu Leo .

Fakt drsná věc... :)

Ty ale najednou přestaneš: Co to dělám?! Opravdu miluju Bořek .... nebo spíš miluju Ovčák .
hanyZ
Profil
Když už mi tady teda halogan dělá reklamu:)

Lucko, blbá nejsi, chyba byla u mě, resp. publikační systém si zablbnul, teď už to funguje...
habendorf
Profil
hanyZ: To se ti fakt povidlo, cool!!! http://hanyz.info/bloq/doc/povidka.htm
llook
Profil
Námět na vylepšení: zkus udělat statistiku zadávaných údajů. Třeba kolik lidí má také jako oblíbený nápoj pivo apod.
Lucka
Profil *
hanyZ: To si děláš srandu, ne:)???!!!

Já sem sem dala ten odkaz jenom proto, abyste viděli, jak se to skěle vyřešila, ne proto, abyste si z toho všichni dělali srandu:)!!!
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0