Autor Zpráva
Gerbil
Profil *
Zdravím všetkých.

Mám na stránke (gekagames.sk) diskusiu robenú cez PHP a MySQL a potrebujem zistiť IP adresu niektorých prispievateľov. Nevie niekto, ako na to?
habendorf
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=56 60
mila
Profil
$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
Gerbil
Profil *
Díky, len ešte ako zistím adresu niekoho, kto poslal príspevok? V PHP sa moc nevyznám - keď dám ten kód, zobrazí mi to moju IP.
mila
Profil
Pokud ho poslal už dříve, tak to takto nepude.
Já když dostanu nový příspěvek do diskuze, tak si zjistím IP pomocí výše popsané proměné a uložím společně s datem, jménem a příspěvkem. Jen tak pro jistotu.. Prostě přidáš do tabulky jeden sloupec IP.
To, že to zobrazuje tvoji IP je samozřejmě správně. Jakou jinou by si čekal? :)
Leo
Profil
"V PHP sa moc nevyznám - keď dám ten kód, zobrazí mi to moju IP."

To je normalni, kazdymu se zobrazi ta jeho, Leo
Gerbil
Profil *
Ale ja nepotrebujem vedieť svoju, ale chcem, aby sa mne vypísala adresa istého človeka, ktorý zaslal niekoľko príspevkov do diskusie.
Leo
Profil
No a co vam v tom brani? Leo
Yuhů
Profil
stačí si při ukládání příspěvku uložit i hodnotu této proměnné:

$_SERVER['REMOTE_ADDR']
Gerbil
Profil *
Hm, fakt neviem ako... pripadám si ako úplny amatér :) ... no kam to mám uložiť? Keď skúšam vložiť do už odoslaného príspevku (od tej osoby) cez phpmyadmin, nič to nezobrazí a keď priamo v .php dokumente, kde je definovana diskusia, vložím nové pole na IPčka, zobrazí to zase len moju. Pls, prosím podrobný popis, ozaj budem vďačný.
Acci
Profil
Nejjednudušší, ale nejlépe zfalšovatelná je možnost IP adresu návštěvníka vypsat do skrytého inputu
Leo
Profil
"a keď priamo v .php dokumente, kde je definovana diskusia, vložím nové pole na IPčka, zobrazí to zase len moju"

No ale navstevnikovi to taky zobrazi (ulozi) taky jen jeho - a to chcete ne? Leo
Gerbil
Profil *
Jasne, jemu to zobrazí jeho adresu, ale to mi je na nič, lebo ja potrebujem vidieť jeho IP.
Leo
Profil
"Jasne, jemu to zobrazí jeho adresu, ale to mi je na nič, lebo ja potrebujem vidieť jeho IP."

Vy neuvidite nic, ale vas skript ano, boze.... Clovek navstivi vasi stranku cimz se spusti vas php skript, ten zjisti jeho IP adresu a ulozi ji do vasi databaze, co je na tom tak slozityho? Leo
Gerbil
Profil *
A čo takto keď ten dotyčný už na stránku nechodí? Mám k dispozícii už len jeho poslané správy.

P.S. Lol, so mnou treba strpenie. :)
Leo
Profil
No pokud vam jde o zpravy, ktere uz byly vlozene tak mate docela smulu :-) Jedina mala sance je projit si rucne log webserveru a podle casu se pokusit priradit prispevku IP adresu, otazka je proc, ze... Leo
Gerbil
Profil *
Heh, dosť ma to zaujíma.

Hádam už posledná otázka -> ako si ten log pozriem?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0