Autor Zpráva
Viktor Hanáček
Profil
http://viktorhanacek.cz/chevrolet
http://viktorhanacek.cz/chevrolet/hl.css

Zdravím, mám problém s touhle stránkou. Vlevo je menu, které má být 180px široké. Není. Web jsem začal psát ráno a doteď jsem se kuchtil po nějakém řešení, které jsem stejně nenašel. V pozadí menu je obrázek 180px široký, který je umístěn vlevo nahoře a tak, aby se neopakoval. Bohužel je vedle něj (nechápu proč) ještě pár pixelů široká modrá čára. Snažil jsem se i například oddělat padding a nic. Prostě vždy tam ten pruh byl, a když se mi podařilo, aby tam nebyl, menu mělo vždy jinou hodnotu než 180px. Poradí mi někdo kde je chyba?

-- problém se jeví jak v IE7 tak ve FF3 --
Railbot
Profil
Ten sloupeček má být široký 180px, správně? Pak musíš šířku nastavit na 160px, protože 160px šířka + 10px + 10px (pravý a levý padding) = 180px, žádná věda. Border a padding se také počítají do šířky.
Viktor Hanáček
Profil
Né v tomhle ten problém není. Bude to nějaká malinkatá blbina, kterou prostě nemůžu najít.

I když jsem to zkusil ani tak to nešlo...
Railbot
Profil
Viktor Hanáček
Tak něco děláš blbě, protože je to tak správně a funguje to, odzkoušeno. Prostě .menu nastav width:160px a je to vyřešené.
Viktor Hanáček
Profil
Tak si tu stránku stáhni a uvidíš. Fakt, věř mi, je to nějaká blbina, která to celé kazí. Když tam dám tvých 160px tak tam zase 3px chybí (ve FF 1px). A žádné kompromisy dělat nechci. Aspoň kdybych věděl čím to je...

-- jo a ty barvy jsou tam jen proto, aby šlo vidět, kde co končí, ve final verzi tam nebudou :) --
Viktor Hanáček
Profil
Tak si tu stránku stáhni a uvidíš. Fakt, věř mi, je to nějaká blbina, která to celé kazí. Když tam dám tvých 160px tak tam zase 3px chybí (ve FF 1px). A žádné kompromisy dělat nechci. Aspoň kdybych věděl čím to je...
-- jo a ty barvy jsou tam jen proto, aby šlo vidět, kde co končí, ve final verzi tam nebudou :) --

*a textu si taky nevšímejte ;)
Viktor Hanáček
Profil
Už jsem na to došel. Zapomněl jsem v CSS na table-layout: fixed - třeba to někomu pomůže :)

>>> vracím zpět, tohle by fungovalo pouze tehdy, kdyby nadtím nebyla buňka
habendorf
Profil
Viktor Hanáček

Kdyby sis přečetl, co ti píše Railbot, tak by ses nemusel trápit.

.layout {width: 800px; height: 100%; border-collapse: collapse; border: 0;}
.hlavicka {width: 780px; background: #003366; height: 25px; text-align: right; color: white; padding-right: 20px;}
.menu {width: 160px; background: url(data/menu.png) top left no-repeat #608DBD; vertical-align: top; padding: 10px;}
.obsah {width: 600px; background: url(data/.png) red; vertical-align: top; padding: 10px;}
.paticka {width: 770px; background: url(data/paticka.png) orange; vertical-align: middle; height: 20; padding-right: 30px;}

A pochop už konečně, že padding se započítává do šířky.
Viktor Hanáček
Profil
Přečetl ale nepochopil... pochopil, ale neprovedl správně...

Já myslel, že se to započítává jen u FF. Přesto dík :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0