Autor Zpráva
Toony
Profil *
Dobrý den,

prosím o radu, potřebuji na stránkách udělat odkaz na stránku která by byla jen výpis s adresáři a soubory (něco jako ftp viz obrázek).
Nechce se mi dělat spousta dalších stránek s odkazy na soubory.
Děkuji,

PF 2009



bohyn
Profil
Toony
To zvlada apache sam, staci zapnout vypisovani adresaru. Kdyz server nenajde index.html apod. tak vypise adresar. Na nekterych servrech to je implicitne zapnute, jinde se to musi povolit.
DJ Miky
Profil
A pokud to povolené není, stačí si v tom daném adresáři vytvořit soubor .htaccess s obsahem:
Options +Indexes
Toony
Profil *
A pokud to povolené není, stačí si v tom daném adresáři vytvořit soubor .htaccess s obsahem: Options +Indexes

moc děkuji, Takže mám vytvořit textový soubor, do něj napsat Options +Indexes a potom pojmenovat treba a.htaccess?
Toony
Profil *
mi to vyhodí stránku
Nemáte oprávnění prohlížet tuto stránku
Chyba protokolu HTTP 403 - Zakázáno
Medvídek
Profil
a potom pojmenovat treba a.htaccess?
Ne, pouze .htaccess.

Moderátor Mistr: Pojmenuj to samozřejmě bez té tečky na konci - .htaccess - ta zde v Medvídkově případě jen ukončuje větu.
Toony
Profil *
aha tak to mi stejne nefunguje:-(
bohyn
Profil
Toony
Je mozne ze na hostingu neni .htaccess povolen. Koukni jeste do nastaveni, jestli tam neni volba pro vypisovani adresare.
Toony
Profil *
Moc díky, potřebuji to na server intranetu u nás v práci. Budu muset kontaktovat správce aby mi to zkusil povolit. Moc díky všem.
Radek003
Profil *
V pripade zakazu .htaccess muzes zkusit nektery z php scriptu tady http://www.hotscripts.com/search?q=Directory+Index&cat=PHP&imageField.x=25&imageField.y=12

Jen nevim, jestli to pujde na Intranetu?!
srigi
Profil
Alebo Autoindex2
bohyn
Profil
Radek003, srigi
Proc to resit slozite scriptama kdyz ma k serveru (sice neprimo) pristup a muze zmenit konfiguraci. Potom se to zapsat primo do virtual hostu a .htaccess neni treba povolovat (pokud je treba admin paranoidni).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0