Autor Zpráva
stepi15
Profil
Dobry den chtel bych kompletne predelat vzhled tak bych mel par otazek.

1/ Vzhled (Kde sezenu vzhled ktery ma horizontalni vysouvaci menu a zadne postrani)
2/ Sirka webu (Jakou sirku byste doporucili podle me by stacila 800px)
3/ .htaccess (Co by vnem nemolo chybet krome blokvoani prochazeni slozek error hlasek)
4/ Vyhledavace (Jak s webem na vyhledavace kam umistit popis atd)
5/ Meta tagy (Ktere by nemely chybet)

A pokud jsem naneco zapomel tak prosim dopiste coby nemelo na webu chybet a urcite nemam vse.

Byl bych rad kdyz napise vice lidi

+ kcemu je dobra validace stranek?
Taurus
Profil
Zkus http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=3670
Šířka je dobrá 1000 px (pro rozlišení 1024 x 768
stepi15
Profil
a rozliseni 800 x 600 uz asi nikdo nema takze sirka webu 1000px?
Dranel
Profil
a rozliseni 800 x 600 uz asi nikdo nema takze sirka webu 1000px?
Většinou nezáleží na rozlišení, ale na viewportu, sic je od rozlišení odvozen. Rozlišení 800x600 má už jen pár procent uživatelů, takže to bych přehlížel. Osobně se mi ale zdá 1000px moc, když vezmeme v úvahu šířku posuvníku a další případné postranní panely. Já prosazuji „svých“ 960px.
stepi15
Profil
nekdo dalsi by neco poradil prosim?
Lexter
Profil
Dranel
šířku posuvníku a další případné postranní panely. Já prosazuji „svých“ 960px.
To si jim moc prostoru teda nedal :).

stepi15
Záleží to samozřejmě na webu. Povětšinou dělávám do 900 - 960px.
Mettagy? Nejspíš by ti neměli chybět description a keywords, vhodně vypsané. Ostatní jsou ve většině případů na prd.
K čemu jsou dobré validní stránky? Jo, to by mě taky zajímalo.

4/ Vyhledavace (Jak s webem na vyhledavace kam umistit popis atd)
Vědět to, tak nesedím doma, ale na Kanárech.

3/ .htaccess (Co by vnem nemolo chybet krome blokvoani prochazeni slozek error hlasek)
To co budeš u daného webu potřebovat. Můžeš třeba zařídit pěkné adresy.
blizz_boz
Profil
stepi15
a rozliseni 800 x 600 uz asi nikdo nema takze sirka webu 1000px?

má nezabúdaj na Intel Atom a NVidia ION platformy a mini Notebooky typu EEE... A tiež smartphony. Budúcnosť patrí internetu v mobiloch, ajFoun je len začiatok...
shaggy
Profil
Mettagy? Nejspíš by ti neměli chybět description a keywords, vhodně vypsané. Ostatní jsou ve většině případů na prd.
Tieto dva sú "na prd" (sú zbytočné), skôr tie ostatné sú dôležité - hlavne meta tag "content-type".
Bubák
Profil
Obsah meta tagu description zobrazuje google, seznam, a asi i další vyhledávače. Neodvážil bych se tvrdit, že meta tag description je zbytečný.

tie ostatné sú dôležité - hlavne meta tag "content-type"
Dá se bez něj obejít, info o "content-type" jde poslat v http hlavičce.

kcemu je dobra validace stranek?
K nalezení chyb, ale je důležité hlašky validátoru správně interpretovat.
Nechtěl jes zeptat, „k čemu je dobrá validita stránek?
http://latrine.dgx.cz/konec-w3c-prostrednictvim-psa-ii

A pokud jsem naneco zapomel tak prosim dopiste coby nemelo na webu chybet
DTD, téma na samostatnou debatu, nebo, když se to zvrhne, hezké flame.
stepi15
Profil
Jeste jak na Vice jazycny web jeme jasne ze budu mit jazykovy soubor kde budou texty a ten budu za urcite podminky vkladat ale nevim jak nejspise jsou 2 moznosti bude bude link:

neco.cz/index.php?language=cs&link=home

neco.cz/cs/home
ale nevim co jelepsi a jak v php pracovat stim druhym nejspise pres .htaccess
shaggy
Profil
Obsah meta tagu description zobrazuje google, seznam, a asi i další vyhledávače. Neodvážil bych se tvrdit, že meta tag description je zbytečný.
Za veľmi špecifických podmienok. Väčšinou je na weboch description rovnaký, preto ho vyhľadávače nezobrazujú. Namiesto neho zobrazia časť obsahu, ktorá obsahuje hľadanú frázu. Určite je to menej dôležité ako content-type - aj keď ho je možné poslať v http hlavičke, myslím že týmto by sme začiatočníka zaťažovať nemali.
Taurus
Profil
Osobně se mi ale zdá 1000px moc, když vezmeme v úvahu šířku posuvníku a další případné postranní panely. Já prosazuji „svých“ 960px.

Kdysi jsem to zkoušel a zhodnotil, že "dobré" a vhodně dělitelné maximum s rezervou je 980 px. Nedávno jsem to zkusil znovu a 1000 px je bez posuvníku. Tak se nechápu...
Když se to tak vezme, podle obsahu a grafiky webu je někdy vhodné vytvořit 920px web kvůli zhruba 40px vertikálním mezerám. Tož tak... Určitě je dobrý promyslet to do hloubky. Když je např. horizontální menu po celé šířce webu a odkazy jsou stejně široké, dá se podle počtu položek odvodit šířka layoutu atp. Hm, jak se tak čtu, tak věda se dá dělat z každé prkotiny :-)
stepi15
Profil
ted sjem zjistli kdyz udel sirku 900px a nastavim to tabulce tak obrazek by mel byt 898px jinak to rotahne tabulku to bera sirku tabulky aji s ramecke? jsem vzdy delal logo podle sirky tabulky :-D ale jak se zda tak to pak roztahlo web sice jen o 2px ale prece :-D
Bubák
Profil
stepi15
Nepoužívej na layout tabulky.
Nastuduj si základní věci o tabulkách, jaký mají výchozí rámeček, cellpadding a csellspacing, co se do rozměru započítává a co ne.
stepi15
Profil
hm takze to mam radsi delat pres divy nebo presco seto delat?
Tak vzhled si v PS nejak udelam ale to programovani snad taky neajk zvladnu

Jeste byme zajmalo ejstli jesou stranky kde bych nasel pozadi na web a nejaky graficke prvky coby se mohli hodit
stepi15
Profil
bude jeset neajky postik s radou jsem ted byl na cundru ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0