Autor Zpráva
PerToon
Profil
Zajímalo by mě, jestli když má te na stránce obsah, jakožto běžný text, jestli jej dáváte do tagu <p></p>, nebo jestli ho napíšete jenom tak bez tagu. A jestli třeba psaní textu mimo tag není dokonce špatné. Prostě co se vám z morálního hlediska zdá správnější.
Já osobně <p></p> vůbec nepoužívám, a dokonce <div> a <span> používám jenom kvůli formátování textu nebo kvůli layoutu. Je to špatně, nebo je to úplně jedno, nebo máte vlastní názor? Tak sem s ním.
Děkuji.
Petra
Profil
No já když mám odstavec, dám ho do značky pro odstavec, přijde mi to tak logické. Nevím, jak bych pak jinak mohla formátovat odstavce, kdybych je neměla nijak označené.
Timy
Profil
rozhodně dávám text do <p></p>, protože je pak lépe strukturovaný. Mezi odstavci se udělá volný řádek, lehce můžu změnit odsazení na české odstavce atd. A řekl bych, že je to i sémanticky správně
PerToon
Profil
Já totiž jednotlivý odstace odděluju <h2> který má ještě nad sebou čáru... Takže sem ani moc potřebu používat jiný formátování neměl... Ale jestli je to teda správně, tak to radši používat budu.
Dero
Profil
<p></p> využívám velice často a s velkou oblibou. Stejné důvody jako Timy a hlavně si tak rozliším odstavcový text od nějakých pár slov kdesi - na ta používám div. Pak lze velice snadno stylovat souvislé bloky textu. Rozhodně doporučuji <p> neopomíjet.
peta
Profil *
PerToon "P" pouzivam, jen kdyz mam odstavcovany text. A protoze nemam stranky s clanky s mnoha odstavci, tak jestli je 1-5 "P" na strance, tak je to uspech.
Si myslim, ze daleko vetsi ucel to plni treba pri popisu firmy, historie mesta a tak.

Problem ale nastane, kdyz chces stranku prevest na jiny format. Mam pocit, ze vetsina prevadecu ignoruje CSS a kdyz mas DIVy nastylovane na odstavce, tak je jim to jedno.

Ona jde udelat cela stranka pouze pomoci DIV a SPAN. Zalezi na tom, jestli
- to chces mit cisty
- chces mit mix a stranku prevoditelnou, nebo zobrazitelnou bez CSS
- nechces pouzivat DIV / SPAN a prevoditelnou

Muj nazor, vykaslat se na to, delat to, jak to umis nejlip. Hlavne, aby to melo nejake pravidla a pokud mozno validni zapisy.
Radek Hrabůvka
Profil
PerToon co je to morální hledisko, že by sémantika?
Pokud jde o odstavce, použiji odstavce, pak se mi to pohodlněji styluje a lépe se ve zdrojáku stránky.peta Stránku jde napsat i použitím např. tagu <u> a tříd, pokud mi nebudou chybět odkazy, obrázky formuláře...
igamenir
Profil
P je odstavec, takže ho používám jen na odstavce, stejně jako ul/li na seznamy a h? na odkazy. Prostě mi to tak vychází, že všechno do něčeho přijde. Jenom hlavičku a patičku skládám z divů, spanů a odkazů.

> A jestli třeba psaní textu mimo tag není dokonce špatné.
To je subjektivní názor. Psát text bez odstavců a nadpisů jenom s BR a FONT mi přijde jako zvrhlost.
Jinak text mimo jakýkoliv tag, tj. přímo v BODY, není validní. - ale Chamurapi by k tomu řekl své (to je ta subjektivita :)
habendorf
Profil
Na odstavce <p>, to je jasný.

Radek Hrabůvka: Stránku jde napsat i použitím např. tagu <u> a tříd, pokud mi nebudou chybět odkazy, obrázky formuláře...
Když půjdu do extrému, tak i odkazy a obrázky přes <u> udělám :o)
Z formulářů by ještě přes <u> šel udělat submit, reset a button, s textovým inputem a textareou už by to bylo horší :o)
Radek Hrabůvka
Profil
habendorf Použil jsem to 2x mebo 3x v diskusi na Lupě, už sice nevím, jaký tag jsem použil, ale dal jsem mu atribut style, rozměry, obrázkové pozadí. Paráda.
Chamurappi
Profil
Reaguji na PerToona:
Užívání elementu <p> je především pohodlné. Nemusím rozepisovat <span> s nějakou třídou. Začnu odstavec => napíšu značku <p>. Zpravidla si nemusím hlídat, kde končí. Prohlížeč si koncovou značku domyslí z kontextu. Ty pouhopouhé tři znaky režie se mým líným prstům zamlouvají.

Reaguji na igamenira:
Jinak text mimo jakýkoliv tag, tj. přímo v BODY, není validní. - ale Chamurappi by k tomu řekl své (to je ta subjektivita :)
Je validní v Transitional DTD. To je ta tzv. objektivita.
Leo
Profil
"Užívání elementu <p> je především pohodlné. Nemusím rozepisovat <span> s nějakou třídou. Začnu odstavec => napíšu značku <p>. Zpravidla si nemusím hlídat, kde končí. Prohlížeč si koncovou značku domyslí z kontextu. Ty pouhopouhé tři znaky režie se mým líným prstům zamlouvají."

Technika, kterou bych zrovna nedoporucil, lenost nema v (x)html co delat :-) Odstavec na koncovou znacku </p>, tak ji pouzivam. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0