Autor Zpráva
maarek82
Profil
ahoj, udelal jsem formular (podle navodu z techto stranek - diky za ne!!) a mam dve nevyresene otazky:
1) lze u tagu typu select mit i hodnotu, ktera bude prazdna?? tzn. ze uzivatele formulare maji na vyber ze 3 moznosti a kdyz se jim ani jedna nelibi, nezvoli zadnou....---ale dulezite je, aby ji take jako prazdnou bral prohlizec, protoze kdyz mi pak do mailu prijde odpoved formulare, kam mi chodi jen vyplnena pole, nechci tam tuhle prazdnou hodnotu mit. (kdybych nemel tenhle pozadavek, lze to samozrejme vyresit tak, ze jako jednu z hodnot dam mezeru...ta se pak bude tvarit jako ze prazdna hodnota...ve skutecnosti ale prazdna nebude)

2) nechavam si posilat vysledky pres www.mailform.cz a nepochopil jsem podle jakeho klice radi odesilana data...kdyz si to offline zkousim odesilat pres form action:"mailto:......", tak mi chodi data tak, jak jdou chronologicky ve formulari, coz je dobre. Kdyz si je ale poslu pres mailform, prijdou mi rozhazena....(otazky ve formulari mam ocislovane a pres mailform mi proste neprijdou 1-10, ale 1,3,5,2,7,6......)
b_are
Profil
doporucuju pouzit svuj form action="mail.php", který funguje noblesne takto:

<link href="styly.css" rel="stylesheet" type="text/css">
<?
$hlavy = 'From: co.tu.napises@to.tam.bude.cz'."\n";
$hlavy .= "MIME-Version: 1.0\n";
$hlavy .= "Content-Transfer-Encoding: QUOTED-PRINTABLE\n";
$hlavy .= "X-Mailer: PHP\n";
$hlavy .= "X-Priority: 1\n"; // priorita (1 nejvyšší, 2 velká, 3 normalální ,4 nejmenší)
$hlavy .= 'Return-Path: <tvuj@mail.cz>'."\n"; // Návratová cesta pro chyby
$hlavy .= "cc:normalni@kopie.cz\n"; // CC
$hlavy .= "bcc:skryta@kopie.cz, skryta2@kopie.cz\n"; // BCC
$hlavy .= "Content-type: text/plain; charset=windows-1250";

$obsah = "Mail z webu\n\n\n\nNázev firmy: $Firm\nJméno: $Firstname\nPříjmení: $Surname\nAdresa: $Address\nMěsto: $City\nPSČ: $ZIP\nStát: $State\nTelefon: $Phone\nFax: $Fax\nEmail: $Email\n\n\nDatum rezervace\n\n\nDen: $day\nMěsíc: $month\nRok: $year\nPočet nocí: $nights\nPočet osob: $person\nTyp pokoje: $accomodation\n\nKomentáře a otázky: \n\n$Message\n";
$predmet ="Muj mail z webu!!";

if ( Mail("tvuj@mail.cz", $predmet, $obsah, $hlavy) )

echo "<br><br><br><br><br><br><div align='center' class='text'><strong><font color='#990000'> Váš mail byl v pořádku odeslán...<br><br>Děkujeme za Vaši rezervaci.</font></strong><br><br><br><br><a class='texthoverred' href='page.php?page=03'><strong>zpět</strong></a></div>";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat";
?>

<body bgcolor="#ECE8DB">

tim vyresis pripadne i to na co jsi se neptal :D
maarek82
Profil
Na tu prázdnou hodnotu u select jsem už přišel...prostě se jen do <option value=""> nedá nic mezi apostrofy...prohlížeč to pak bere jako prázdnou hodnotu...

stále však nechápu řazení dat u mailformu....a sorry b_are, ale tvou odpověď jsem moc nepobral.... :) jsem jen amatér a na můj vkus je tam moc značek, kterým vůbec nerozumím :o))
b_are
Profil
nevim co na tom nechapes, je to uplne jednoduche ... v tom pripade pro tebe neni pomoci.. malokdo podle me pouziva mailform.cz
b_are
Profil
pokud chces formular odeslat jen na jednu adresu, pak tedy toto vloz do souboru mail.php a dej mail.php jako form action: ($hlavy te nemusi zajimat, jen to zkopiruj, to je kodovani cestiny v php)
- kazda položka formulare je nejak pojmenovana čili kdyz se input jmenuje "tojsemjainput" pak se vyplneny obsah policka formulare rovna promenne $tojsemjainput
-"\n" je odradkovani v emailu; $obsah -je telo zprávy

- proste shrnuto: v kodu dole nahradis nebo pridas $jmeno,$prijmeni,$ulice,$text svymi nazvy formularovych poli (jestli to dobre chapu z tveho textu mas to takto $1,$2,$3.......treba $10)
, napises si svuj predmet, a vyplnis svou adresu misto smyslene a je to...

<?
$hlavy .= "MIME-Version: 1.0\n";
$hlavy .= "Content-Transfer-Encoding: QUOTED-PRINTABLE\n";
$hlavy .= "X-Mailer: PHP\n";
$hlavy .= "Content-type: text/plain; charset=windows-1250";

$predmet ="Muj mail z webu!!"; //text bude v predmetu prichozi zpravy

$obsah = "Mail z webu\n\n\n\nJméno: $jmeno\nPrijmeni: $prijmeni\nUlice: $ulice\n\nText: $text";

if ( Mail("tvuj@mail.cz", $predmet, $obsah, $hlavy) ) //toto je funkce pro samotne odeslani

echo <div align='center'> Váš mail byl v pořádku odeslán...</div>"; // toto se vypise kdyz OK
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; // toto se vypise kdyz se mail neodeslal

?>

z takoveho kodu ti pak prijde zprava s předmetem Muj mail z webu!!:

Mail z webu


Jméno: Marek
Prijmeni: Pospisil
Ulice: Klamovka
Text: blableblableblableblableblableblableblableblableblableblableblableblab leblable
blableblableblableblableblableblableblableblableblableblableblableblab leblableblable
blableblableblableblableblableblableblableblableblableblableblableblab leblableblable


---- je to vsechno popsane, tak ted uz to snad pochopis, a jestli porad ne, tak to alespon vyzkousej a pouzij logiku :)) uvidis ze na to prijdes
maarek82
Profil
thanks, po vysvětlení významu značek je mi to jasný...zkusím to a dám vědět výsledek....
v php jsem nikdy nic nepsal, nediv se :o))

jinak můj formulář je trochu delší než pár inputů (viz diplomovaprace.wz.cz/dotaznik.html), takže bude prdel to celý napsat, ale bude to stát za to....sere mi, jak mi to chodí z mailform.cz zpřeházený...i když jsem to nakonec celý očísloval a jde to řešit i tak, že si to zkopnu do wordu a seřadim vzestupně....ale je to takový neelegantní řešení :))

čus!
maarek82
Profil
<b>b_are</b>: zkoušel jsem to na textových polích a funguje...díky...

jen bych ještě potřeboval vyřešit odesílání v případě checkboxů a rádií...

ve formuláři mám checkboxy, které patří do jedné skupiny vždy pojmenované stejně a s hranatými závorkami...např: name="Jmeno []" (to jsem kdesi vyčetl...)

Jak dostanu do obsahu skriptu, aby mi odeslal v případě více zaškrtnutých polí všechny hodnoty?? Zatím se mi podařilo, že odeslal jen jednu :o))

Díky
b_are
Profil
)) tak to nevim, musel bych taky pohledat, nekde to taky vycti :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0