Autor Zpráva
CATerPILAR
Profil
Ahoj všichni, mám problém.
Níže uvedený formulář je plně funkční. Co mi ale vadí je to, že v IE musím vždycky kliknout na tlečítko "najdi". Nejde to udělat aby to reagovalo na stisk entru? V ostatnich prohlizecich to na enter funguje.
Dík za rady.

<Form action=\"kontakt.php\" method=\"POST\">
<input type=\"edit\" name=\"hledej\" size=\"30\">
<input type=\"submit\" name=\"search\" value=\"najdi\">
</form>
habendorf
Profil
Normálně ne. Asi by šel enter odchytit JS a následně submitnout form, nestojí to ale za to.
peta
Profil *
CATerPILAR
javascript, enter ma kod 13, teda vzdycky mel v pascalu :)
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm

cely script vypada asi takto:
function klavesa(e)
{var k,a;
if(!e) var e=window.event;k=e.charCode?e.charCode:e.keyCode?e.keyCode:e.which; // Moz,IE,NN
a=Math.floor((INT>>4)+1)
if (k==100 || k==75 || k==107 || k==37) {posx-=a} //4Kk,left
if (k==102 || k==76 || k==108 || k==39) {posx+=a} //6Ll,right
if (k==109 || k==81) gamespeed(10) //sede -
if (k==107 || k==65) gamespeed(-10) //sede +
if (k==83) initG() //s
}
document.onkeydown=klavesa;


mimo to existuje neco jako focus a tabindex, kterymi lze docilit, aby byl kurzor na urcitem prvku. tabindex je konkretne kurzor tabelatoru, pro posun po strance pouze klavesnici (klavesa TAB), focus vseobecny pro kazdy prvek a treba u toho arkanoidu, nevim, zda to tam mam, ale mel by byt polozen na dokumentu, protoze pak muzou nastavat jiste chybicky...
Anonymní
Profil *
to samé - viz.
peta
Profil *
http://www.htmlhelp.com/reference/html40/forms/input.html
Misak113
Profil *
Prostě a jednoduše, pokud do toho formuláře dáte alespoň dvě <input type="text"> (textové pole) všechny prohlížeče to provedou správně (včetně IE), pokud tam máte jenom jedno textove pole tak se to v IE pose... nevim proc tam tu chybu stále mrkvosoftaci nechavaj je totiž i v IE 7.
Misak113
Profil *
Možné řešení je dát si do svého formuláře neviditelné textové pole asi takoveto
<input type="text" style="display:none;" name="hidden" value="">
Aloe
Profil *
Ahoj,

taky jsem problém řešil a přišel jsem na následující. Je to HTML validní, jednoduché a pojede to, i když má uživatel vypnutou podporu JS nebo CSS.

IE ti na Enter bude reagovat, když smažeš parametr name v:
<input type="submit" name="search" value="najdi">

Kontrolu formuláře bys pak např. v PHP musel provádět přímo na datovou proměnou. Vypadalo by to tedy takhle:

if (isset($_POST['hledej']) {
// zpracovava se fomular
}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0