Autor Zpráva
Jerry
Profil *
Mám na stránce prvek TEXTAREA (jako je tento,kam teď píšu). Když se do něj zapíše něco do uvozovek (dvojitých) - např. "slovo", tak mi to ve výstupu rozhodí zdrojový kód. Nemůžu ale uživatele nutit, aby mi tam psali znakové entity (konkrétně " - teď nevím, jak se toto zobrazí zde).
Nevím, jak toto zajistit.
tiso
Profil
Ošetruj vstupné údaje ktoré berieš z formulára...
RPG
Profil
Jerry
Napiš fci, která ti nahradí " za entitu... Ne?
avaranger
Profil
V PHP je na to funkce hotova :) (http://cz2.php.net/htmlentities)
avaranger
Profil
http://cz2.php.net/htmlentities
Jerry
Profil *
tiso To je hodně obecně řečeno!
RPG Zvolila jsem VB funkci pro nahrazování ve stringu (replace). Nahrazování není problém, ale jde o to JAK napsat - jak vyjádřit - entitu pro uvozovky ("), aby zůstala a nezapisovala se jako uvozovky.
avaranger To mi bohužel nepomůže, protože dělám v ASP.
Díky všem.
Leč výsledek stále nemám. Zkouším to napsat všemi způsoby, ale vždy jsou výsledkem uvozovky.
Konkrétně: entita = replace(textik,hled,nahr ) kde hled = " " " a nahr = """ takže to můžu zapsat i přímo:
entita = replace(textik," " ",""" ). Když si zobrazím nahr - je to dobrý (zobrazí se entita), jakmile však nahrazuje v textu, už se tam zobrazují ty uvozovky.
tiso
Profil
Jerry
1. ale to musíš nahradzovať nie v texte, ale rovno vstupné údaje z formulára!
2. nesmieš nahradzovať &quot za " ale skôr " za "
btw. v ASP escapovanie nefunguje?
Jerry
Profil *
tiso
1. Jak rovnou?
Na formuláři mám <textarea cols="60" rows="6" name="textik"><%= textik %></textarea>, zapíšu, odešlu -> text mám v proměnné textik. Jak jinak mám na obsah reagovat, dokud ho neodešlu?(input type="submit")?
2. Do parametru pro hledaný text - nazvala jsem ho hled - přiřazuji " &quot;" , neboť nevím, jak bych zapsala uvozovky ( napsat """ tedy 3x " hází chybu - neukončený řetězec). Funguje to - uvozovky to najde.
O Escapování nic nevím, a když teď hledám, tak všude narážím jen na PHP.
Prosím, má-li někdo konkrétní řešení - konkrétní funkci, konkrétní zápis - v ASP, napište. Díky předem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0