« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Radim24
Profil *
Zkusím to, ale na tom příkladu d2 to nefunguje, aby ty kolonky byli vedle sebe... A nevím zda to půjde.
Radim24
Profil *
Dneska to nenakopíruju na web, ale mrkni na tohle:

<style type="text/css">
fieldset.unify {margin:5;padding:5;background-color:#DDDDDD;}
P.little { margin:10;padding:10; width=350; background-color:#EEEEEE;border: solid 1;border-color:#AAAAAA;}
P.little_left { margin:10;padding:10; width=350; float:left;background-color:#EEEEEE;EEEEEE;border: solid 1;border-color:#AAAAAA;}
P.other { margin:10;padding:10; background-color:#EEEEEE;border: solid 1;border-color:#AAAAAA;}
fieldset.submit { margin:10;padding:10; text-align : center;}
DIV.td_element {float:left;}
DIV.td_desc {font-style:italic;font-size:13;font-family : "Times New Roman", Times, serif;}
label {font-style:italic;font-size:13;font-family : "Times New Roman", Times, serif;}
label.heading {font-size:14;font-weight:bold;font-style:normal;color:#444444;font-fa mily: Arial, Helvetica, sans-serif;}
legend { background-color:#7070A2;color:white;font-size:12;font-weight:bold;f ont-family: Arial, Helvetica, sans-serif;}
EM { font-size:12; }
P.{ margin-left: 10px; font-style:italic;font-size:13;font-family : "Times New Roman", Times, serif;}
</style>

<form>
<fieldset id=myform class=unify>
<label for="myform" class="heading">Vytvoření článku</label>

<p class="form">Vyplňte prosím tento formulář.</p>

<DIV style="float:inline">
<P id="title" class=little_left>
<label for="title" class=td_title>Nadpis:</label>
<input type="text" id="nadpis" name="nadpis" size="30" >
<EM>Popisek... Když bude kolonka "Nadpis" uvedena na jednom řádku s kolonkou "Popisek" Rozměr popisku zde se zmenší a proto se popisek nevejde vedle INPUT name="nadpis".</EM><br>
</P>


<P id="desc" class=little>
<label for="desc" class=td_title>Popisek</label>
<input type="text" id="matka_jmeno" name="matka_jmeno" size="30">
<EM>Popisek... Proto jsem uváděl každou část kolonky (1. title 2. INPUT 3. desc.) do DIV, aby popisek neskočil na řádek pod INPUT ale zůstal vedle něj. </EM><br>
</P>
</DIV>


<P id="keywords" class=other>
<label for="keywords" class=td_title>Klíčová slova:</label>
<INPUT class=input type="TEXT" name="keywords" size=75 maxlength="70" >
<EM>Druhým problémem zůstává fakt, že když kolonky uzavřu tagem P, nelze tyto dvě kolonky dát na jeden řádek.</EM><br>
</P>


<P class=submit>
<p><input type="submit" value="Odeslat" ></p>
</P>

</fieldset>

</form>
Radim24
Profil *
Když si to prohlídneš v prohlížeči, uvidíš, že popisek není na svém místě a to nemluvím o kolonkách nadpis a popisek, které mají být na jendom řádku. Proto jsem používal DIV místo P. Znáž způsob jak to vyřešit? Jsem ochoten dát tam místo DIV SPAN, ale stále to znamená, že title, nadpis a desc. musí být zvlášť vnořené...
Radim24
Profil *
Jokere,
hodli jsem to na net:

http://pravatvar.wz.cz/div_problem.htm
Radim24
Profil *
Jokere,
čteš to?
pinkytm
Profil
normalne pouzi <nobr><div>Bla</div></nobr>
Joker
Profil
Radim24
Jokere,
čteš to?

Jojo... nemusím to snad sledovat 24/7 :-) Věnoval jsem se teď víc práci a mimo práci spíš jiným aktivitám než sezení u kompa ;-)

Hmm, já tam žádný problém nevidím...
*spustit - iexplore*
Ahááá... v Opeře to vypadá v pořádku... tak se na to podíváme, kde je problém...
Za prvé tohle:
<DIV style="float:inline">
je špatně, pro vlastnost "float" neexistuje hodnota "inline". Není mi moc jasné, co bylo úmyslem toho, ale buď by to mělo být display:inline anebo float:left/right/none

No a ten problém je myslím způsobený tímhle:
<P id="title" class=little_left>
Proč ten odstavec děláte plovoucí? Pro ten vzhled jako jste posílal dříve vůbec vlastnost float nevyužijete.


ad odstavec na jeden řádek: Pořád uvažujete o definování vzhledu přes HTML. Znovu říkám, vzhled se určuje kaskádovými styly, HTML určuje smysl textu.
Jestli řešíte jakou HTML značku použít aby byl text na jednom řádku, řešíte to na špatném místě. Přemýšlejte o tom, jaký význam má to uvnitř značek a podle toho vyberte značku. Když je to nadpis, dejte nadpis. Pro odstavec dejte odstavec. Pro popisek políčka dejte popisek políčka (mimochodem to má příjemný efekt u zaškrtávátek, že je můžete zaškrtnout kliknutím na jejich popisek).
To správné místo kde řešit jak to dostat na jeden řádek jsou kaskádové styly. Pak je odpověď snadná: display:inline;
Radim24
Profil *
Díky Jokere,
za pomoc i za čas. Mrknu a odpovím.
Radim24
Profil *
Ahoj.
No mohl bych jít to řešit do sekce o stylech, jenže to bych musel zas všechno vysvětlovat znova... a snad už to nějak dořešíme, ne?

Myslím, že ti rozumím, co chceš říct, jenže stejně se mi nevede dosáhnout kýženého cíle. Používám display:inline, ale nefunguje. Zkoušel jsem místo P dát SPAN. Takže nevím jak potlačit do odřádkování mezi kolonkami. A to je jen jedna polovina problému.
Ten druhý problém se týká umístění popisku.

* * *
Tak to float_inline byl omyl, mělo tam být display.

(Toto je odpověď na vaše otázky “ Proč ten odstavec děláte plovoucí?“.) Já chci aby kolonka pro Nadpis (článku) a kolonka pro Popisek (článku) byly na jednom řádku. Když vnoříme toto:
<label>.. . <input> … <EM> …
do:
<P></P>
tak obě kolonky jsou na každém řádku zvlášť. A ať se na to dívám v Opeře, Mozille nebo IE tak problém není vyřešen.

S tím <P></P> se význam tříd class=little_left a class=little ztrácí. Ta první třída má první kolonku stáhnout na menší šířku a nastavit float doleva, tak aby se ta druhá kolonka (třída little) taky zmenšíla na menší šířku. Rozdíl je jen v tom, že ta kolonka vlevo má float, jinak ty třídy znamenají jen to nastavení menší šířky kolonkám. Já vím, že je to udělané divně, ale neumím to zjednodušit :-(
tiso
Profil
Radim24
Najlepšie by bolo keby si tu hodil i obrázok ako to má vyzerať - s krátkym i dlhým (na viac riadkov) popiskom, v tvojich výrazov sa totiž neviem zorientovať... Potom sa Ti na to pozriem.
Radim24
Profil *
Mělo by to vypadat:

"syntaxe":
(Nadpis článku: <INPUT> vložte popisek) (Popisek článku: <INPUT> vložte popisek)

Nikoliv akto:
(Nadpis článku: <INPUT> vložte
popisek)
(Popisek článku: <INPUT> vložte
popisek)
Radim24
Profil *
PŘESNĚ TAKHLE:

http://pravatvar.wz.cz/d.htm
tiso
Profil
V ktorom prehliadači? Pretože keď sa na to pozriem v IE6/Opere 8.5/(FF1.5 či Mozille 1.7.5) vidím rozdielne zobrazenie... To je dôvod prečo som chcel obrázok...
Joker
Profil
Radim24
Používám display:inline, ale nefunguje.
Mělo by to fungovat. Jinak je někde chyba a hledal bych kde. Nebo teda použijte <span>

Já chci aby kolonka pro Nadpis (článku) a kolonka pro Popisek (článku) byly na jednom řádku.
No ale toho nedosáhnete plovoucím prvkem.
Radim24
Profil *
Používám IE, ale myslím, že to vypadalo stejně i v Moziile
Radim24
Profil *
To Joker.
Plovoucí prvek - tedy float. Ale použil jsem tam display:inline. Myslím že jsem to zkoušel i se SPANem.
Radim24
Profil *
http://pravatvar.wz.cz/obrazek.gif
tiso
Profil
<style type="text/css">

#myform {font: italic 12px/16px "Times New Roman", Times, serif;}
#myform legend, #myform label, #myform input {font-style: normal;font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;}
#myform fieldset {background:#DDD none;margin:5px;border: 1px solid #888;padding:5px 5px 15px 15px;}
#myform legend {color:#444;font-weight: bold;font-size: 14px;margin-bottom: 10px;}
#myform div {background:#EEE none;margin: 10px 10px 0 0;border: 1px solid #888;padding: 10px;}
#myform div.a {width: 35%;display: inline;/*IE-double margin*/float: left;}
#myform div.b {clear: left;}
#myform div.c {text-align: center;}
#myform label {background:#7070A2 none;color: #FFF;font-weight: bold;display: block;border: 1px solid #888;padding-left: 5px;}
#myform input {margin-right: 5px;}
</style>
<form id="myform"><fieldset><legend>Vytvoření článku</legend>
Vyplňte prosím tento formulář.<br>
<div class="a"><label for="title">Nadpis:</label><input type="text" id="title" name="title" size="30">Zadejte nadpis článku.</div>
<div class="a"><label for="desc">Popis:</label><input type="text" id="desc" name="desc" size="30">Zadejte popisek článku.</div>
<div class="b"><label for="keywords">Klíčová slova:</label><input type="text" id="title" name="title" size="75" maxlength="70">Zadejte 3-5 klíčových slov ve tvaru neskloněném.</div>
<div class="c"><input type="submit" value="Odeslat"></div>
</fieldset></form>
radim24
Profil *
http://pravatvar.wz.cz/DIV_problem_3.htm
trochu jsem upravil styly. Tak jo, první problém je vyřešen. Teď ještě zbývá to zalomování popisku vedle pole input. Jaký tam mám použít styl?
radim24
Profil *
A díky, že ses do toho vložil.
tiso
Profil
napríklad:
#myform span {width: 95px;display: inline-block;}

#myform div.b span {width: 165px;}

Triedu desc môžeš vyhodiť, pokiaľ v tom formulári nebudú ďalšie span-y.

btw. neošetroval som rôzny box-model, takže sa to nezobrazuje rovnako, ale dá sa to použiť...
radim24
Profil *
Zkusím to. Předtím jsem zkoušel display-block a to nefachčilo, tak uvidím teď.
radim24
Profil *
Oprava... display:block;
Radim24
Profil *
http://pravatvar.wz.cz/hotovo.htm
Radim24
Profil *
Měl jsem blbe třídu, proto mi to nejelo.
tiso
Profil
...a 3 týždne v prdeli...
Radim24
Profil *
No jo, ted se na to dívám. Poznámka ok, ale zase to inline...
Radim24
Profil *
V opeře a IE se to zobrazuje správně, ale mozzila dělá problém s tím inline-block jak kdyby to tam nebylo. Nevíš proč?
tiso
Profil
Neviem, nepozeral som to v Mozille...
Radim24
Profil *
A dělalo ti to stejnou chybu jako mě?
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0