Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Kolega Měsíček vyjádřil v názoru na stránku určité pochybnosti o počátečních a ukončovacích značkách elementu <html>. Str4wberry, tiso a já jsme mu zkusili vysvětlit povahu HTML. Konfrontován s podivnými poznatky vrhnul se do názoru na jinou stránku, kde fakta poněkud převrátil provokativním tvrzením „mě se to taky nelíbí to <html> hned 3x, ale Chamurappimu to jaksi nevadí“. Na provokaci jsem adekvátně zareagoval, což ho přimělo k tomu, aby mi ve dvou dalších příspěvcích poslal adresu onoho prvního vlákna. Smazal jsem mu je.


Měsíček zareagoval:
—————
Chamurappi ... jen tak dál .

Myslím, že jsi řekl : Může vynechat obě značky, může vynechat jen ukončovací, může vynechat jen počáteční — je to jedno. = z toho mi "logicky" plyne, že se s tou značkou podle tebe může dělat cokoliv ;) ne ? je mi fakt divný, že říkáš, že je "správně" když celý dokument normál a najednou je tam </html> a je to správný .. a validní, fakt tohle nechápu, ale to je jedno .

—————
Což jsem mu opět smazal a vyzval ho k založení vlastního vlákna.


Měsíček zareagoval:
—————
Chamurappi to nebylo správné a prosím tě o pár věcí :

1.) Ber laskavě na vědomí, že vše co čísluji (1.,2.,3.,) beru jako doporučení ne jako nutnou věc, či rozkaz
2.) Jestli se ti něco nelíbí, tak buď tak hodný a napiš mi to na e-mail a vysvětli to rovnou a já to změním
3.) Nesnáším, když místo toho, aby jsi pomohl, hned urážíš (co říkáme blbě), ale, že by jsi něco vysvětlil nebo ukázal jaká je správná volba = to tě nehne ..

jestli se ti ani tenhle příspěvek nelíbí = udělej co uznáš za vhodné a nebo použij číslo 2, ale "prosím" tě, aby jsi mi v tomto alespoň jednou vyhověl

Děkuji

—————
Já mu vyhověl a udělal jsem, co jsem uznal za vhodné — opět jsem příspěvek smazal. Rádo se stalo.


Reaguji na Měsíčka:
z toho mi "logicky" plyne, že se s tou značkou podle tebe může dělat cokoliv ;) ne ?
Ne, z toho pouze plyne, že ji může vynechat v místě, kde je z kontextu zřejmá pozice.
Opět tě žádám, aby sis přečetl článek Jak funguje HTML.

Ještě k tomu prvnímu vláknu:
"kolegové", vy jste asi nepochopili pointu toho co jsem tím chtěl říci, jestli je to validní nebo ne, to nechám na Chamurappim, ale šlo mi o to, že ji to kazí ;) ne, jen, že se nenaučí dělat "poctivě a pořádně" stránky, ale bude v tom mít "guláš" už chápete ?
Jedno vynechané <html> jí v hlavě guláš neudělá. Jednak není Aailyyn úplná začátečnice, jednak na tom není nic nepoctivého či nepořádného.
Můžu se zeptat, jak píšeš tabulky? Vepisuješ do každého elementu <table> vždy <tbody>?

máte stejně jako když dítě sní nanuk a drží špejli co s ní udělá ?
Vynechá ji, protože není povinnou součástí nanuku a špatně by se mu trávila.
Analogie může být vhodným doplňkem výkladu, nikoliv nosnou vlnou argumentu.
Timy
Profil
Měsíček napsal:
„Myslím, že jsi řekl : Může vynechat obě značky, může vynechat jen ukončovací, může vynechat jen počáteční — je to jedno. = z toho mi "logicky" plyne, že se s tou značkou podle tebe může dělat cokoliv ;) ne ?“
Ok, postupujme tedy skutečně logicky:

1. premisa: Můžu vynechat značku <html> a zároveň můžu vynechat značku </html>.
2. premisa: Můžu vynechat jen </html>.
3. premisa: Můžu vynechat jen <html>.

1. Závěr: Značku </html> mohu v kódu použít třikrát.
2. Závěr: Se značkou <html> či </html> si mohu dělat cokoliv.

Vyplývá z uvedených premis alespoň jeden ze závěrů? Ne.

(pardon, zrovna se to učím na zápočet…)
Měsíček
Profil
Blbost, zasedlost moda, jinak se to nedá říct ...
Měsíček
Profil
Jinak :

Str4wberry s Chamurappim : "kolegové", vy jste asi nepochopili pointu toho co jsem tím chtěl říci, jestli je to validní nebo ne, to nechám na chamurappim, ale šlo mi o to, že ji to kazí ;) ne, jen, že se nenaučí dělat "poctivě a pořádně" stránky, ale bude v tom mít "guláš" už chápete ? To tak prostě je .. máte stejně jako když dítě sní nanuk a drží špejli co s ní udělá ? Odhodí ji na chodník ? Proč ne, přece se to "může" .. , ale i tak je lepší to hodit do 10m vzdáleného koše ;)

zase vyvozuješ špatné názory .. a prosil jsem tě, aby jsi mi to kdyžtak napsal na e-mail a neurážel což si znovu porušil u mě si skončil .. ty si modem být neměl. Jinak to co jsi udělal je fakt chlapácký .. jinak si nedovedu vysvětlit proč takhle jednáš.
Str4wberry
Profil
Ptám se Měsíčka:
„Blbost, zasedlost moda, jinak se to nedá říct ...“
Co konkrétně je blbost?
DoubleThink
Profil *
Měsíčku, opravdu nechápu tvůj problém. Nejdřív značně konfrontačním tónem rozpoutáš několik flamů, ve kterých prosazuješ své (často nesprávné) názory, a pak se ti nelíbí, když se proti tobě postaví moderátor s oponenturou.

Tato diskuse není pokec - je to dlouhodobý zdroj informací. Jeden z nejdůležitějších úkolů moda je destilovat fakta a popírat nepravdy.

ty si modem být neměl
Bohužel nejsi z množiny lidí, kteří o tom rozhodují.
Měsíček
Profil
DoubleThink :

Mě nejde o to, že chamurappi ukázal na to, že jsem v něčem neměl pravdu (i když nepochopil smysl), mě jde o to, že ze mě dělá úmyslně idiota a schválně dává nové vlákno jen, aby mě zhodil! A to podle tebe má moderátor dělat??

Str4wberry :

Řekl jsem to dost konkrétně a tady to už rozebírat nebudu .
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
zasedlost moda, jinak se to nedá říct
Všiml bych si, kdyby mě někdo zasedl.

zase vyvozuješ špatné názory
Které a kde?

prosil jsem tě, aby jsi mi to kdyžtak napsal na e-mail a neurážel což si znovu porušil
Čím jsem tě urazil?

ty si modem být neměl
Kvůli tobě se půlka příspěvků jednoho vlákna točí kolem jediné nedůležité značky. Strhnul jsi tamní debatu nežádoucím směrem, což jsem toleroval, protože existovala naděje, že něco nového pochopíš a příště už nebudeš zaplevelovat názor na stránku.
Jenže ty jsi okamžitě vlezl do jiného vlákna, kde byla povaha problému jiná, tam sis nesmyslně rýpnul a zrovna do mě: „Chamurappimu to jaksi nevadí“. Cos tím sledoval? Chtěls tam mít dalších devět vysvětlujících příspěvků? Já je tam nechtěl, proto jsem tamní debatu přenesl sem.

jinak si nedovedu vysvětlit proč takhle jednáš
1) Protože mám s tebou královskou trpělivost.
2) Tohle není chat. Dříve, než něco někam napíšeš ve třech příspěvcích, zauvažuj nad tím, jestli to tam opravdu patří a jestli to nejde napsat najednou. Tím předejdeš mazání.
3) Měl bys přehodnodnotit některé věci, na které upozorňuješ (nepodtrhávání odkazů, povinnost titlu na odkazech). Tím předejdeš prohraným konfliktům. (Ale pozor — netvrdím, že pravdu má vždycky většina, k vyhodnocení jsou ovšem potřeba zkušenosti a nadhled.)
4) Nejsi tak důležitý, abych si k tobě mohl vypěstovat odpor, nemám potřebu tě trýznit. Hlavu vzhůru.


Reaguji na DoubleThinka:
Jeden z nejdůležitějších úkolů moda je destilovat fakta a popírat nepravdy.
To si nemyslím. Nepravdy nepopírám jako moderátor, ale jako bdělý člen. Jako moderátor hlavně vynáším smetí.

Bohužel nejsi z množiny lidí, kteří o tom rozhodují.
Spíš naštěstí :-)
habendorf
Profil
Měsíček

Mě jde o to, že ze mě dělá úmyslně idiota

Ve vší úctě, to by bylo nošení dříví do lesa.
Měsíček
Profil
Tak jinak :

1.)(To s tím 3x <html> jsem řekl proto, protože cokoliv se točí kolem této značky si mi vždy obil o hlavu = budiž, omlouvám se tohle sem trochu přepísk a nemusel jsem tě zmiňovat)

2.)(Co se týče title a alt, tak na tom si trvám, že to není potřebné, ale je dobré to tam mít, title nebyl vymyšlen pro srandu, a že někdy tohle někdo nepotřebuje? To je svatá pravda, ale jsou výjmky a je dobré na ně myslet)

3.)(Co se týče toho jestli v dokumentu dám či nedám <html> atd.. uposlechl jsem tvé rady a podíval se na tvůj zmíněný odkaz .. a měním svůj názor na tenhle : tato značka není důležitá, protože prohlížeč si ji ve svém konečném provedení jakoby doplní, ale protože k dokonalost vede přes poctivost je dobré tam tuto značku dát aneb 2 sekundy nezabijí a zadalší kód vypadá lépe než když je rozbitý)

už souhlasíš ??
DoubleThink
Profil *
To si nemyslím. Nepravdy nepopírám jako moderátor, ale jako bdělý člen. Jako moderátor hlavně vynáším smetí.
Nemyslím si, že by zdejší moderátor měl být jen krotitel divé zvěře. Proto dáváme přednost odborníkům v dané oblasti - mají pak účinnou možnost korigovat směr diskuse i po odborné stránce.
Gekon
Profil
DoubleThink
Proto dáváme přednost odborníkům v dané oblasti
Koukám, že i mistr DT se někdy sekne:)
Mistr
Profil
že i mistr
Co zas já? :-)
anonymni user
Profil *
Měsíček
Tohle fórum je tady proto, aby sloužilo ostatním lidem, kteří se snaží vyřešit problémy
Ta tady akorát děláš chytrýho a nesneseš cizí názor.
Měsíček
Profil
??

jinak všechno v pořádku? Chytrého nedělám nemám proč, a že nesnesu cizí názor, právě naopak, to spíše ty máš problémy když se bojíš zde dávat své jméno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
schválně dává nové vlákno jen, aby mě zhodil!
Chovej se raději jako pokorný začátečník než jako zdrcený mučedník.

To s tím 3x <html> jsem řekl proto, protože cokoliv se točí kolem této značky si mi vždy obil o hlavu
Vždy = jednou. Zareagoval jsem před tím na tebe jen jednou.

ale je dobré to tam mít, title nebyl vymyšlen pro srandu
Moc dobře vím, proč byl vymyšlen title. Vlastně je to docela zajímavá historie. Znáš ji?

že někdy tohle někdo nepotřebuje? To je svatá pravda, ale jsou výjmky a je dobré na ně myslet
Ty výjimky nejsou mezi návštěvníky, ale mezi stránkami. Dobře napsaná stránka se srozumitelnými odkazy title nepotřebuje — neexistuje cílová skupina, které by ten atribut řekl něco potřebného. Dokonce může obtěžovat.
Jaký title bys dal odkazu „Pravidla diskuse“ tady nahoře?

dokonalost vede přes poctivost je dobré tam tuto značku dát aneb 2 sekundy nezabijí
Píšeš do tabulek vždy <tbody>? Nebo ho naprosto poctivě vynecháváš?

K tvé reakci na anonymniho usera:
že nesnesu cizí názor, právě naopak, to spíše ty máš problémy když se bojíš zde dávat své jméno
On se nebojí, pouze projevil nedostatek fantazie při vyplňování kolonky se jménem. Internet je anonymní, zvykni si.
Ty skutečně špatně snášíš kritiku.


Reaguji na DoubleThinka:
mají pak účinnou možnost korigovat směr diskuse i po odborné stránce
Využití moderátorských možností (mazání a upravování příspěvků) už však považuji za hrubou sílu, která není v odborné diskusi žádoucí a může velice jednoduše stočit téma neodborným směrem plným nehezkých řečí o provedeném zásahu.
Ale to už jsme mimo téma.
Meldo
Profil
Chlapci, chlapci....
hlavne Chamurappi...velmi sa cudujem, ze sa ti to chce este stale riesit. Chodil som sem rok, mozno dva dozadu velmi aktivne a tvoje prispevky ohladne html validity a podobnych flame temat sa tu riesili a ako vidim, riesi sa to stale dookola....neuveritelne odhodlanie....

:-)

keby ste namiesto zbytocnych hadok radsej poradili ... http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=67 119
Měsíček
Profil
No jo no ... staré prohřešky z mládí :)) aneb za začátky každý bojuje, ale pravdu měl chamurappi jako vždy :)

<ot> Pro příště myslím, že to již měsíc neřešíme viz. poslední datum tak nevím proč to vytahuješ? Chceš mít hodně příspěvků? ;) </ot>
Meldo
Profil
Měsíček
Jasne. Pisame vsade kde sa len da aby som mal co najviac prispevkov....a nielen tu. Ale aj na inych diskusiach.

No ale toto ked som videl po dlhsej dobe tak mi nedalo nieco k tomu nepovedat.
Měsíček
Profil
Žel mimo mísu ;) .. jinak pročpak jsi to neudělal před dvěma měsíci aneb teď už se není k čemu vyjadřovat asi tak.
Meldo
Profil
Měsíček
Myslim ze moj komentar k Chamurappi-mu bude aktualny aj za pol roka (vid jeho obsah).
A inak, nemal som cas, lebo som pisal do inych for nech mam vela prispevkov :-D Teraz prislo na radu toto...
hero95
Profil
Ze vás to bavý každej se múže zmýlit.
Railbot
Profil
hero95
A někdo by měl být raději potichu a nedělat ty šílený hrubky.
Chamurappi
Profil
Další komentáře nesouvisející s problematikou HTML nejsou žádoucí.
Měsíček
Profil
Chamurappi žádoucí by bylo kdyby jsi změnil titulek z "Měsíčkovy nejasnosti ohledně HTML" na "nejasnosti ohledně HTML", protože už 3 měsíce je mi to naprosto po tvém vysvětlení jasné :-))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0