Autor Zpráva
foldynad
Profil
Ahoj.

Na webových stránkách zobrazuji telefonní čísla (typicky v kontaktech firmy apod.).
Když mám nainstalovaný skype, tak se tato čísla (a někdy i jiná čísla podobného formátu jako telefonní) zaktivní pro volání přes skype a změní svůj vzhled (dle nastavení skypu). Zobrazí se tedy vlaječka + to číslo v nějakém oblém rámečku, což je sice krásné, ale rozhodí mi to design stránek, nebo to při nejmenším ruší vzhled. Nehledě na to, že specifikace této blbinky obsahuje, tuším, i nevalidní HTML kód...

Dá se to nějak zakázat v HTML nebo nějakou hlavičkou?

Umím to sice vypnout v Adds-on v nastavení IE, ale to pomůže mi, nikoliv všem potencionálním návštevníkům mých webovek...

Moc díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na foldynada:
Nejsi první. Mohu prosím vidět, jaký kód tam Skype vlepuje?

Na webu Skypu si také lidé stěžují a dostávají radu, aby přidali do hlavíčky následující element:
<meta name="SKYPE_TOOLBAR" content="SKYPE_TOOLBAR_PARSER_COMPATIBLE">

Nehledě na to, že specifikace této blbinky obsahuje, tuším, i nevalidní HTML kód...
Och, to snad né! To je fakt horor, co? :-)
panther
Profil
foldynad
Umím to sice vypnout v Adds-on v nastavení IE, ale to pomůže mi, nikoliv všem potencionálním návštevníkům mých webovek...
a myslíš, že potencionálním návštěvníkům vadí, že web není validní?
foldynad
Profil
to Chamurappi:
-------------------
Moc díky za radu - pomoho to.

A snažil jsem se znovu najít, kde byl problém ve validaci, ale nenašel jsem to...
Hm, tak radši ať nešířím pomluvy, berte to s rezervou.

to panther:
--------------
Ne, potencionálním návštěvníkům nevadí, že web není validní.
Vadí to mi, protože to není profesionální a snad to vadí i kvůli SEO.
Potencionálním návštěvníkům ale rozhodně vadí, když díky takovéto blbince, kterou skype dělá, se rozhodí design stránek a třeba uskočí div pod obrazovku apod....
bohyn
Profil
foldynad
1) SEO to nevadi
2) prohlizece nevaliduji a boti ani validator Skype nepouzivaji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0