Autor Zpráva
pebrach
Profil
Existujezpůsob?
Philber
Profil
Třeba pomocí cookie a ověřovat to je to samozřejmě jen dočasné, a záleži jestli má cookie vůbec povolené,..
pebrach
Profil
Můžetemi k tomu říct více? Web dělám jen pomocí programu front page a začal jsem poměrněnedávno.
H13
Profil
No tipuju, že pokud někdo mění po půl hodině IP, pak zřejmě taky maže soukromá data včetně cookies. Zřejmě taky bude měnit prohlížeče, ale i kdyby neměnil, identifikovat prohlížeč + OS asi nebude to pravý. Takže ti asi nezbude nic jinýho než hrát hru kočku s myší, postupně blokovat IP ... Tipuju, že si ten člověk bude stahovat seznamy použitelných IP, většina IP v takových seznamech nefunguje a je potřeba hledat aktuální seznamy s použitelnýma IP. Takže třeba ho to někdy přestane bavit ... třeba :-( Pokud jde o robota, pak pomůžou kombinace všech možných spam řešení pro vstupy (Captcha, časování, tokeny, ...)
Ghosting
Profil
To se mu mění celá IP adresa dynamicky? (Plovoucí).
Co takhle bloknout nějaký rozsah.
pebrach
Profil
Nedá pokoj.Potřebuju aby nepsal do chatu vulgární texty.Ale pokaždé když ho bloknu tak se objeví s novou ip. Mylsím že se připojuje přez telefon...
Bubák
Profil
Můžeš sem dát několik jeho IP adres? Stačí bez posledního trojčíslí, nějak takto, 88.86.144.xxx, aspoň se zjistí, jestli používá proxy, nebo má dynamicky přidělovanou IP adresu od svého ISP.

Předpokládám, že na chat používáš nějakou externí službu typu Blueboard.cz, takže nasadit aspoň trochu sofistikovnější řešení nepůjde.
Ghosting
Profil
U Blueboardu nejdou v administraci blokovat IP adresy?
Jestli je to jak pise Bubák tak bych se nebál napsat přímo tech. podpoře (i se s screeny obrazovky).
pebrach
Profil
Vsevjednom umí zablokovat ip adresy. jeho ip jsou tyto 85.160.101.87, 85.160.76.103, 85.160.66.218, všechny začínají 85.160 pomůže to?
Bubák
Profil
Podle www.ripe.net/ to je CDMA Eurotelu, rozsak adres je 85.160.0.0 - 85.160.255.255
Podle www.maxmind.com/app/locate_ip jsou uvedené IP Ostrava, Olomouc, Lazne Bohdanec, pokud je tomu tak, dotyčný cestuje.
Pokud máš možnost zablokovat celý rozsah IP adres, (třeba v .htacces stačí zápis 85.160) tak zablokuješ všechny, kdo se připojují přes CDMA Eurotelu. Pokud máš větší návštěvnost, je možné, že bys bloknutím celého rozsahu IP adres omezil i slušné uživatele. Ale možná by stálo za pokus na čas celý rozsah IP adres bloknout, možná to dotyčného přestane bavit.
Nevím, kde máš stránky (hosting) a jaké máš možnosti, ale chtělo by to dotyčného bloknout s využitím cookies.
pebrach
Profil
stránky provozuji na webzdarma. link: www.tramteam.tk ... Chodí tam tak 50 lidí denně a stále se to zvyšuje. Nerad bych abych přišel o návštěvníky... Ale vypadá to že jsem se s dotyčným otrapou už domluvil. Takže děkui všem kdo mi pomohli.
vynalezce
Profil
u aby nepsal do chatu vulgární texty.Ale pokaždé když ho bloknu tak se objeví s novou ip. Mylsím že se
co takhle ty vyrazy poblokovat(pokut se vyraz vyskytuje v databazi nevlozit prispevek a hodit error)
Dava tam porad stejne prispevky?
pebrach
Profil
Tuto funkci blueboard nepodporuje... Bohůžel. Ale vypadá že už bude klid.
blizz_boz
Profil
blokovat ludi na zaklade IP je pekná kravina za:

1. vačšina ludí má dynamickú IP
2. za jednou IP može byť aj 100 počítačov my máme doma 7 počítačov a keby niekto blokol moju sestru, alebo matku tak zablokuje aj mňa, ale mne stačí reštartovať router a ISP mi pridelí novú IP. je to záležitosť troch sekúnd.

pred chvíľou som mal:
adsl-dyn247.91-127-237.t-com.sk

po reštarte mám takúto:
adsl-dyn209.78-99-89.t-com.sk
Philber
Profil
blizz_boz
a nebo se naštve a blokne všechny ty vaše adresy adsl-dyn... a můžeš router restartovat jak budeš chtít,..
pebrach
Profil
Níkonec jsem zablokoval pomocí příkazu deny asi a půl milionu ip adres. Ale odblokuju je. Ovšem až za měsíce ay to dotyčného přestalo bavit....
Bubák
Profil
Níkonec jsem zablokoval pomocí příkazu deny asi a půl milionu ip adres.
Opravdu? 256*256=65536
pebrach
Profil
Omluvte mě prosím za chybu výpočtu.
blizz_boz
Profil
Philber

to by potom prišiel o návštevníkov(a zákazníkov) T-COM je najrozšírenejší provider na slovensku, a skoro všetci majú dynamickú IP(hlavne kôli Rapidshare). a ten kto by chcel tak sa na jeho web ajtak dostane cez proxyserver, VPN, alebo anonymizer. blokovanie IP je nezmysel.
Philber
Profil
blizz_boz a proč mi to říkáš? říkám snad aby je bloknul?

edit: a kdyby na to přišlo, tak by mi to osobně asi nevadilo bloknout všechny ty adresy, a kdyby šli přes nějaký proxy nebo anonymizer,.. blok blok a je klid po čase se to třeba zruší,.. jenže to je poslední možnost, takové věci by se měli proti spamu řešit jinak např captcha, a bůhví čím ještě... blokovaní až nakonec
Bubák
Profil
takové věci by se měli proti spamu řešit jinak např captcha
To je proti robotickému spamu, ale jako obrana proti blbovi je CAPTCHA neúčinná.
vynalezce
Profil
Tuto funkci blueboard nepodporuje... Bohůžel. Ale vypadá že už bude klid.
si to napiš sám ta captcha bude jediná obtížnější věc zápis do souboru neni nijak složitej a můžeš s tím dělat co chceš a když nezapomeneš na htmlspecialchars() (použij to u všeho) a oželíš administraci (mazat to můžeš přímo ze souboru) bude to bezpečné a nido tě bez hesla nehackne.


„takové věci by se měli proti spamu řešit jinak např captcha“
To je proti robotickému spamu, ale jako obrana proti blbovi je CAPTCHA neúčinná.

ten výskyt vulgárních slov by zabral
co takhle ukladat
$PHP_OS
$HTTP_USER_AGENT
par dalsich promenejch(http://www.tvorba-webu.cz/php/php_http.php)
a cas do databaze a kdyz by nekdo behem treba 2 minut napsal s temito vecmi a cookie (pochybuju ze si je maze po kazdem prispevku) tak bych mu nejak neprijeme zabloknul komp (JS pokud ho nema vyplej coz by se mohlo ve skrytem poli posilat pri pridani prispevku) nebo mu aspon zneprijemnit zivot ulozenim opravdu velke spousty cookies (for; $x jako nazev...)(netestovano)
imploder
Profil
můžu sem vůbec něco poslat?? - tak asi jo
**************************************/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0