Autor Zpráva
Deimon
Profil *
Zdravim, v IE i v Opere mi to jde normalne ale FF mi ty tabulky rozhazi nejak chaoticky...

jde o web http://atc.rwm.cz diky..


odpovedi pls piste na deimon@centrum.cz sem jsem zabrouzdal jen tak nahodou.
peta
Profil *
Deimon
1. pri sirce okna 400px tam neni pulka textu vlevo a to ani v IE ani FF ani O. Jo, ty tam mas vlevo i nejake menu? Tak to sory, tak o tom nevim vubec, kdybych nahodou nedal fullscreen, coz normalne nedelam.
2. v IE ti nejaky barbar prebarvil scrollbary, ktere definuje system a prohlizec by tdo nich nemel vubec mit pristup. Vysledkem cehoz je, ze na mem monitoru to jsou jen cerne fleky, vubec je tam nevidim.
3. co se tyce rozlozeni, tak neumis pozicovat, proto se ti to zobrazuje spatne. Spravne to je pouze ve FF nebo M. O a IE zobrazuji chybne, na ty prohlizece pri navrhu zapomen, ty jsou jen pro doladeni.
Muzes to zkusit pres float
//peter-mlixh.wz.cz/x/jvl5b/
Muzes to spravne zpozicovat. (muzes zkusit zadat pro body {position:relative} treba uz nic vic nebude treba)
.logo {}
.telo {position:relative;margin:0 7em;}
.menuR, .menuL
{position:absolute;left:0;top:0;width:7em}
.menuL {left:auto;right:0}
<div class="logo">logo</div>
<div class="telo">
<div class="menuR">aaa</div>
<div class="menuL">bbb</div>
text
</div>
<div class="paticka"></div>
habendorf
Profil
Deimon: tak zas někdy přibrouzdej, protože na mail ti nikdo psát nebude
Chamurappi
Profil
Reaguji na Deimona:
Do stylů přidej * { -moz-box-sizing: border-box; }, tím přepneš box model v Mozille na ten normální.

Reaguji na petu:
Neumis pozicovat, proto se ti to zobrazuje spatne. Spravne to je pouze ve FF nebo M. O a IE zobrazuji chybne
Zde jde především o box model. U něj zdaleka není tak jednoznačné, co je správně a co je chybně.
thingwath
Profil
Do stylů přidej * { -moz-box-sizing: border-box; }, tím přepneš box model v Mozille na ten normální.


Normální? Na to přišel zase kdo?
Chamurappi
Profil
Reaguji na thingwatha:
Šířka jest šířkou, výška jest výškou. To je normální.
thingwath
Profil
Ano, to jistě ano. Šířka jest šířka elementu a výška jeho výškou. Ne ovšem jeho odsazení. To je taky normální...
Chamurappi
Profil
Reaguji na thingwatha:
Ne ovšem jeho odsazení
Odsazení? Jako padding? Čili česky vycpávka? Ta patří normálně také dovnitř, ne ven.
Sémantika pojmů je ovšem vedlejší. Tomu box modelu od Netscapu říkám normální hlavně proto, že je intuitivnější (viz Deimonovo očekávání) a má lepší podporu.
Leo
Profil
Paddingu uz jsem videl cesky rikat (a psat!) vypln, vnitrni okraj, vycpavka, vzduch uvnitr,... Leo
habendorf
Profil
Tomu box modelu od Netscapu říkám normální hlavně proto, že je intuitivnější

Holt každý má jinou intuici. Když mi někdo řekne, že má doma na zdi grafiku 100x80cm, tak bych si to představil jako rozměr motivu, a ne i s paspartou (padding), s rámem (border) a výklenkem ve kterém visí (margin).
Leo
Profil
Ovsem kdyz reknete nekomu od DTP ze tam bude textovy box sirky 10cm, predpoklada, ze se vsim vsudy a ne samotny obsah. Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Holt každý má jinou intuici
Opravdu je tvá intuice v tomto případě jiná? Kdyby W3C rozhodlo v CSS 2 jinak, schizma box modelů by vůbec nevzniklo. V takovém případě bys nadával, jak je ten CSS box model neintuitivní? Vážně?

Jistě, že pro oba box modely najdeme spoustu přirovnání. Kromě obrazu sis na mě mohl vzít třeba boty nebo mi ukázat dveře. Já bych zase vytasil třeba křeslo nebo vycpané muzejní exponáty (obalené vycpávkou jsem je ještě neviděl). Příkladů jsou mraky. Zalezeme-li ovšem zpět k našim chytrým strojům, analogií na tvé straně ubude, řekl bych. Většina okenních systémů, pokud vím, počítá se šířkami a výškami všeho včetně okrajů. Ani po krátkém zamyšlení mě nenapadá žádný výskyt tvého intuitivního box modelu v informatice. A jak zmínil Leo, v DTP se také nevyskytuje.

Je zbytečné přít se o to, který box model je obecně lepší. Nevadí neintuitivnost. Vadí, že jsou dva. Už jsem na toto téma polemizoval s Pixym.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0