Autor Zpráva
gully
Profil
Zdravim.

Mam problem s IE. Pokud chci v IE jit na jakoukoliv stranku, spusti se Firefefox a stranka se nacte v nem.

Muzete prosim poradit, jak to odstranit ? Vubec nevim, kde hledat pricinu.

Dekuji

Vzpomnel jsem si, ze jsem vlastne dneska nainstaloval zaplatu od Microsoftu windowsxp-kb905915-x86-csy.exe
gully
Profil
Vyse uvedenou zaplatu jsem odinstaloval a vsechno je zase v poradku.
Muzete sem pripadne napsat, jestli jste s touto zaplatou nemel nekdo stejny problem?
David15
Profil
Tento problem sem měl taky a odinstalace záplaty od Microsoftu windowsxp-kb905915-x86-csy.exe pomohla to byl asi krok od Microsoftu k podpoře Firfoxu :-))
Dero
Profil
To je ale velice záslužné. :o)
DoubleThink
Profil *
Přidávám se na seznam obětí - to se teda betatesteři MS vyznamenali...
David15
Profil
Ale je to od nich pekne gesto. Asi ve Vistě bude Firefox.
L. Lánský
Profil *
http://blogs.msdn.com/ie/archive/2005/12/16/504864.aspx

"If a user has ever attempted to run IE7 Beta1 in an unsupported side-by-side configuration with a version of IE6, IE7 Beta1 puts a registry key on the machine the first time a user executes the IE7 version of IEXPLORE.EXE. This key is part of an normal IE7 installation on XP, and will not be configured correctly if an unsupported side-by-side install is used. When IE7 is installed using the installer, the key should be removed properly upon uninstall. A machine can also load this registry key and not remove it during a failed IE7 installation.

To address this issue on a machine running IE 6 SP1 with our most recent security update, locate and delete this entire key from the registry of the affected machine: HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{c90250f3-4d7d-4991-9b69-a5c5bc1c2ae6}. If you are running IE7 Beta1 in a side-by-side scenario with another version of IE, this is not a supported scenario. Please uninstall and reinstall IE7 Beta1 in the recommended manner."
David15
Profil
Aha už je mi to jasný :-))
DoubleThink
Profil *
No vypadá to tak, že kdokoliv používal standalone verze IE, tak spadl do této pasti.

A programátorům MS je to zřejmě jedno - není to oficiální a povolený způsob použití IE - takže nechť si uživatelé laskavě trhnou nohou.
L. Lánský
Profil *
Ale no ták, je tady snad někdo kdo používá ošklivý IE k browsdání? Když ne, tak proč vám vadí, že se musíte vzdát nepodporované instalace, když na tom stejně nemusíte testovat stránky, neboť změny v jádru budou až v druhé betě (1. kvartál 2006)?
Martin
Profil
Jak uvedenou záplatu odinstaluji?
DoubleThink
Profil *
Ovládací panely -> Přidat nebo odebrat programy -> checkbox "zobrazit aktualizace" -> Odinstalovat
DoubleThink
Profil *
Našel jsem řešení - stačí vytvořit soubor cokoliv.reg s obsahem
Windows Registry Editor Version 5.00


[-HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{C90250F3-4D7D-4991-9B69-A5C5BC1C2AE6}]
...a spustit jej.
Po restartu by měl explorer normálně fungovat.
Pozor ale na opětovné spouštění Standalone IE7 beta - klíče by se vytvořily znovu.
Jakub
Profil
DoubleThinku, pane Lánský, díky!
Marcík
Profil *
Prosím o radu - nejde mi odinstalovat Windows XP.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0