Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den všem, narazil jsem na problém s formulářem.

mám formulář v kterém je tlačítko
<button type=\"submit\" name=\"souhlas\" value=\"on\" > Aktualizuj vybrané </button>

FF mi normálně odešle souhlas=on
IE Odešle souhlas=Aktualizuj+vybrané (nebo tak nějak - odešle popisku na tlačítku)

Jak přinutit IE aby akceptoval hodnotu name a hlavně value .

StepS
error414
Profil
Anonymní
a co takhle
<input type="hidden" name="souhlas" value="on" >
<input type="submit" value="Aktualizuj vybrané">
StepS
Profil *
Moc děkuji za odpověď,
Jo to by šlo, řešení bu se našlo.
Ale spíše mi hlava nebere proč to IE nežere ?
Nebo spíše proč to rerezentuje jinak.
Vždyť ten zápis není špatně, je validován 4.01 strict.
(nově předělávka na 1.0 xhtml strict - a taky button prošel)
To má IE kromě Box modelu i mouchy ve formulářích.
Nebo ten zápis button je z funkčnosti bežně nepoužitelný?
error414
Profil
StepS
moje domnenka
IE asi bere value to co je uvnitr tagu, podobne jako u tagu textarea.
habendorf
Profil
Přečtěte si http://www.jakpsatweb.cz/html/formulare.html#button
error414
Profil
habendorf
A je to vyresene.
Chamurappi
Profil
Reaguji na StepSe:
Vždyť ten zápis není špatně, je validován 4.01 strict.
Je validní -- však také Explorer dotyčný kód správně rozebere, jeho <button> má také atribut value. Jen ho nepoužívá.

nově předělávka na 1.0 xhtml strict
Škoda. Smysluplnější jsou předělávky opačným směrem.

Nebo spíše proč to rerezentuje jinak.
Psal se rok 1997. Vyšel Explorer 4.0 se spoustou nových elementů, mezi nimiž byl i <button>. Zacházel s ním stejně jako jeho současná verze, tj. podobně jako s <textarea>, odesílal jeho obsah. Nikdo jiný tou dobou <button> neznal.
O rok později se z výšin nebeských sneslo konsorcium W3C a udělalo „pořádek“: ve své nové HTML specifikaci již uznalo existence <button>u a určilo, že odesílat se má value. Explorer pochopitelně zachoval zpětnou kompatibilitu se svým vlastním nápadem, zatímco Mozilla a Opera implementovaly <button> o pár let později rovnou „správně“. Proto ta nekompatibilita. Požehnáno buď konsorcium.
Asi si tento příběh připíšu do svého seznamu.

To má IE kromě Box modelu i mouchy ve formulářích.
Explorer má spoustu much, nicméně ta zmíněná moucha boxmodelová vzlétla také z konsorcia.
error414
Profil
Chamurappi
Webylom mam precteny tam a zpet. Cim vic se o IE dozvidam tim vic se ujistuji ze bor**l v tom dela jen W3C aby meli praci.
StepS
Profil *
Tak jsem nakonec zvolil zlatou střední:

echo "    <input type=\"hidden\" name=\"akt\" value=\"on\" />\n

<button class=\"aktual\" type=\"submit\"> Vyber k aktualizaci</button>\n";

pro habendorf : děkuji poučil jsem se
pro Chamurappi : Proč myslíte že to předělávat do xhtml pozbývá smyslu ?
Timy
Profil
Chamurappi
Psal se rok 1997. Vyšel Explorer 4.0 se spoustou nových elementů, mezi nimiž byl i <button>.
O rok později se z výšin nebeských sneslo konsorcium W3C a udělalo „pořádek“: ve své nové HTML specifikaci již uznalo existence <button>u a určilo, že odesílat se má value
Proč už je tedy element <button> obsažen ve specifikaci HTML 4.0 vydané 17. září 1997?

StepS
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 1358 třeba, hledej dál v téže kategorii.
Chamurappi
Profil
Reaguji na error414:
Vítej mezi nevěřícími :-)

Reaguji na StepSe:
Je to krok zpět. Kromě zdejší diskuse mohu doporučit i pár svých článků na Webylonu: C08, C09, C17, C23, C24, C26.

Reaguji na Timyho:
Ano, rozpracovaný návrh specifikace ze 17. září je starší než finální verze prohlížeče z 1. října. Betaverze Exploreru 4 znala <button> již někdy v dubnu. Při srovnávání se snažím co nejčastěji vycházet pouze z finálních podob specifikací a prohlížečů (jsou-li už). Ty jsou směrodatné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0