Autor Zpráva
Menci
Profil *
Ahoj!
Mám definovaná tlačítaka takto:
a.tlacitko:active {
color: black;
background-color: #C59D6C;
text-decoration: none; }

a.tlacitko:hover {
color: blue;
background-color: silver;
text-decoration: underline; }

v IE to funguje, ve Firefoxu funguje jen a.hover

Co mám zase blbě?
centi
Profil
Mne to funguje.
centi
Profil
Len tak pre istotu:

The :active pseudo-class applies while an element is being activated by the user. For example, between the times the user presses the mouse button and releases it.
dynamic-pseudo-classes

Linka je teda aktivna po stlaceni a pred pustenim tlacitka mysi (napriklad).
Fred
Profil
centi mencimu to fakt nefunguje, už to tady někde měl, nefunguje to proto, že pokud použije active musí dodržet pořadí a nepoužít samotné a{} , píšou to i v tom odkazu na w3c

a:link { color: red } /* unvisited links */
a:visited { color: blue } /* visited links */
a:hover { color: yellow } /* user hovers */
a:active { color: lime } /* active links */


Note that the A:hover must be placed after the A:link and A:visited rules, since otherwise the cascading rules will hide the 'color' property of the A:hover rule. Similarly, because A:active is placed after A:hover, the active color (lime) will apply when the user both activates and hovers over the A element.
centi
Profil
Fred dik, na toto som fakt zabudol. To bude tym, ze taketo konstrukcie pouzivam zriedkavo.
Fred
Profil
Taky to nepoužívám. BTW, on už to o tom pořadí naznačoval Leo v tom threadu kde se na to Menci ptal
Menci
Profil *
Ne - fakt mně to na firefoxu nefunguje. Pořadí mám dle návodu, v IE to je, ve Firefoxu Ne.
Majitelé Firefoxu se s tím musí smířit. Taky jim tam nefunguje barva scrollbar-base-color: #deb887; mají to šedé, v IE je to hnědé.
habendorf
Profil
Menci Taky jim tam nefunguje barva scrollbar-base-color: #deb887; mají to šedé, v IE je to hnědé.

No to je proprietární záležitost IE, Opera to také zobrazí, ale musí se to povolit. Gecko to nepodporuje.

A k tomu a:active: Na Gecku to funguje, zkus následující kód:
<style>

a:link { color: red } /* unvisited links */
a:visited { color: blue } /* visited links */
a:hover { color: yellow } /* user hovers */
a:active { color: lime } /* active links */
</style>
<a href="http://www.google.com">Google</a>
Tomik
Profil
Taky jim tam nefunguje barva scrollbar-base-color: #deb887; mají to šedé, v IE je to hnědé.

To je Mrkwosoftí vymyšlenot, takže fukguje jen v IE (a později také v Opeře) a připadá mi to naprosto zbytečné, barva lišty se přebírá (měla by) od OS, jinak to zbytečně mate uživatele - doporučuji nepoužívat.
centi
Profil
Menci
Ne - fakt mně to na firefoxu nefunguje.
Mozno by pomohla linka na problemu stranku (ak je online).
Menci
Profil *
Tak už jsem zjistila, jaký je rozdíl ve zobrazování "a-active" mezi IE a Firefoxem:
IE : v aktivním stavu zůstává změněný, (podobně jako "a.visited" dokud se neklikne jinam (přestane být aktivní)
FIREFOX : zmnění se jen na dobu, co je stlačená myš, pak se ihned vrátí do podoby "a.link", chová se tedy podobně jako a.hover
centi
Profil
Menci
A presne tak ako je to vo firefoxe to ma byt. Vid vypis zo specifikacie zopar prispevkov vyssie.
Menci
Profil *
centi
viz: www.bm-atelier.com a srovnej tlačítka v IE a Firefoxu
Leo
Profil
IE ma SPOUSTU svych vlastnich specifik :-) Leo
Menci
Profil *
Nedá mně to - ještě jednou se vracím k tématu s dotazem:
IE ma SPOUSTU svych vlastnich specifik :-) Leo
A presne tak ako je to vo firefoxe to ma byt.
to znamená, že pro Firefox nejde udělat něco jako Kartotéku - aktivní odkaz-tlačítko (v horní liště) má stejnou barvu jako pod ním otevřená stránka? (jinou, než ostatní odkazy (tlačítka) v horní liště?
V IE kde "nestandartně" funguje a.aktive to s ním lze.
Fred
Profil
Menci
Dej sem ten odkaz. Jinak ten aktivní link ve významu stránka co se na ní právě nacházím co myslíš ty se dělá jinak např. : http://www.alistapart.com/articles/keepingcurrent/ , jednoduše se dává na tu aktuální stránku jiný class, ale obávám se, že to ve framech nepůjde (aspoň si nejasně pamatuji, že to bylo ve framech?)
Menci
Profil *
Frede
hotový je to na www.bm-atelier.com porovnej IE a Firefox.
Napsaný v index.css je:

a.tlacitko:hover, a.tl:hover, a.tlacitko-s:hover, a.tl-vlevo:hover {
color: blue;
background-color: silver;
text-decoration: underline;
}

a.tlacitko:active , a.tl:active , a.tlacitko-s:active, a.tl-vlevo:active {
color: black;
background-color: #C59D6C;
text-decoration: none;
}
Menci
Profil *
Za odkaz na příklad děkuji, ale v engličtině je mně nanic, takhle kdyby byl aspoň německy? (Když už né česky)
Fred
Profil
Funguje to tam jak to fungovat má.
Leo
Profil
Menci

"to znamená, že pro Firefox nejde udělat něco jako Kartotéku - aktivní odkaz-tlačítko (v horní liště) má stejnou barvu jako pod ním otevřená stránka? (jinou, než ostatní odkazy (tlačítka) v horní liště?"

Mozna je nacase si vyjasnit pojmy - takze vam asi nejde ani tak o a:active jako o zvyrazneni odkazu, ktery vede na stranku, kde zrovna jsem, je to tak? Jsem na strance Kontakty a na ni je treba cervene odkaz Kontakty v menu, jsem na strance Uvod a je "aktivni" = graficky zvyrazneny odkaz Uvod v menu... Leo
Menci
Profil *
Ano Leo , tak jsem to myslela.
Menci
Profil *
Vsichni tady nadáváte na IE - ale tam je to dle mé představy a:aktive změní barvu a drží ju tak dlouho, dokud není "aktivní" jiný odkaz. Ale chválený Firefox tu barvu změní jen na dobu, dokud tlačím na myš.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0