« 1 2 »
Autor Zpráva
Glad
Profil
Měl bych dotaz. Je zde alespoň malá pravděpodobnost, že se IE6 jednoho dne dočká nějakého "abgrejdu" aby člověk vytvářející stránky ušetřil na rozmlácených klávesnicích, rozbitých monitorech a vypitých nervech?
Nebo se s tím člověk prostě musí naučit žít...?

děkuji za odpověď.
Str4wberry
Profil
Glad
Vždyť je MSIE7 a všichni se už těšíme na MSIE8…☺
Glad
Profil
Ano to je pravda, ale spousta lidí nemá legální windousy a nezapomeňme na lidi kteří čistě mačkjí klávesky a klikají na myšítka, tudíž nemalá část populace má stále IE6 pro niž je potřeba každý web "speciálně" optimalizovat.
Joker
Profil
Je zde alespoň malá pravděpodobnost, že se IE6 jednoho dne dočká nějakého "abgrejdu"
Ta pravděpodobnost je velmi vysoká.
IE7 už je na světě zhruba rok a pokud civilizace jak jí známe vydrží ještě pár let, je prakticky jisté, že IE6 bude vytlačen na okraj.
habendorf
Profil
IE6 pro niž je potřeba každý web "speciálně" optimalizovat.

Já bych řekl, že ani moc není. Odhadem tak 90+ % problémů IE6 se dá eliminovat zadáním šířky.
Railbot
Profil
Ano to je pravda, ale spousta lidí nemá legální windousy
IE7 upgrade je k dispozici už i bez ověřování pravosti přímo od MS.
Glad
Profil
Mno jakmile se při instalaci windous automaticky nainstaluje IE 7 tak to bude OK.

do té doby do kodu připisuji

<!--[if IE6]>
tahni k certu
<![endif]-->
habendorf
Profil
do té doby do kodu připisuji

<!--[if IE6]>
tahni k certu
<![endif]-->


Proč, mohu-li se zeptat?
Joker
Profil
spousta lidí nemá legální windousy
Na tom ani tolik nezáleží. Prostě je potřeba čekat. IE 6 za poslední rok ztratil v podílu zhruba 21 procentních bodů (66% -> 45%, 15 ve prospěch IE7, 5 ve prospěch Firefoxu a 1 ve prospěch Opery), řekl bych, že ještě tak rok-dva a podíl IE6 už klesne na takovou úroveň, aby ho bylo možné ignorovat.

Mimochodem jestli bude vývoj pokračovat v současném trendu, někdy kolem půlky příštího roku by se Firefox mohl stát nejpoužívanějším prohlížečem.
Glad
Profil
Protože IE6 to je furt něco.
Glad
Profil
Joker:
pozitivni :)
habendorf
Profil
Proč mi pořád nikdo nechce odpovědět? Co máte proti IE6? Nějaký ten projekt už jsem udělal, ale nějaký speciální styl jsem potřeboval v podstatě jen pro dvě věci:

1) poloprůhledné png
2) hover mimo a
habendorf
Profil
Mimochodem jestli bude vývoj pokračovat v současném trendu, někdy kolem půlky příštího roku by se Firefox mohl stát nejpoužívanějším prohlížečem.

Ani omylem.
Glad
Profil
Já osobně používám IE 7, při práci i FF,
Proč nemáme rádi IE6? Takže pro náročnějšího uživatele je vzhledem k ostatním prohlížečům nepoužitelný. Žádné externí moduly, nic.. prostě jen brousič. IE7 má aspoň IE7PRO modul, jinak by byl uplně stejný.

Další důvod proč nemáme rádi IE6 jsou třeba neustálé pixelové bugy.
Všude můžeš číst V IE7 vše OK, FF taky, opera bez problémů, ale IE 6..... furt nake privilegia, furt musis resit nejaky problem v IE 6.
Nic jsem proti nim neměl, dokud jsem nezacal psat weby a nepotreboval blokovat reklamy.
Joker
Profil
Co máte proti IE6?
Kdysi dávno jsem za 4 hodiny napsal stránku a dalších 6 hodin to předělával, aby to fungovalo i v IE... od té doby ho nemám rád.
Teď už mě tak neštve, ale spíš proto, že vím, čemu se vyhýbat.

Ani omylem.
Psal jsem jestli bude vývoj pokračovat v současném trendu. Podle TOPlistu má teď IE6 45,8% podíl, IE7 15,7% a Firefox 31,8%.
Doposud to probíhalo tak, že IE6 je postupně nahrazován IE7, přičemž na úkor IE6 ještě roste Firefox a trochu Opera. Takže to zatím vypadá, že za čas budou všechny tři prohlížeče mít podobný podíl. A pokud to půjde jako doteď, vypadá to, že IE6 a IE7 se potkají někde těsně pod 30% a Firefox v té době bude mít zhruba 35%.
Keilew
Profil
habendorf
Tos nikdy neměl problémy s brouky?:)
Railbot
Profil
Keilew
Brouci jsou zdokumentovaní, takže většinou jim lze předcházet už v počátku nebo se minimáůně ví "jak na ně". I když uznávám, že některé chyby, například různé variace píkábů broučka jsou lahůdky zcela náhodné povahy.
Keilew
Profil
Railbot
Jako to je fakt, ale zkus si fixnout min-height v IE6...
Railbot
Profil
Keilew
height?
Joker
Profil
Railbot
height?
...to má ale nežádoucí efekt na všechny ostatní prohlížeče. Jasně, jde to hackem nebo podmíněným komentářem, ale už používám nějaké "triky" jen kvůli IE6.

Další příklad je taková "kravinka" jako zvýraznění řádku tabulky při najetí myší.
habendorf
Profil
Glad

Takže pro náročnějšího uživatele je vzhledem k ostatním prohlížečům nepoužitelný. Žádné externí moduly, nic.. prostě jen brousič. IE7 má aspoň IE7PRO modul, jinak by byl uplně stejný.
Mluvil jsi z pohledu kodéra. Odpovídáš mi z pohledu uživatele. Externím modulem myslíš co? Doplňky? Těch jsem měl v IE6 hafo.

Další důvod proč nemáme rádi IE6 jsou třeba neustálé pixelové bugy.
Můžeš mi objasnit pojem "neustálé pixelové bugy" ? Nezaznamenal jsem. Kdybys řekl 3px, aspoň bych věděl, o čem je řeč.

Všude můžeš číst V IE7 vše OK, FF taky, opera bez problémů, ale IE 6.....
Taky můžu slyšet, že kdo čte Aha!, doplňuje si základní vzdělání.

Nic jsem proti nim neměl, dokud jsem nezacal psat weby
Až na ty externí moduly :o)

Joker

Kdysi dávno jsem za 4 hodiny napsal stránku a dalších 6 hodin to předělával, aby to fungovalo i v IE...
No... to se mi nestalo. To bych ho možná také neměl rád.

Psal jsem jestli bude vývoj pokračovat v současném trendu.
Kdybych já pokračoval v trendu, který jsem nastartoval v prenatálním období, měřil bych teď tak 6000km a vážil pár gigatun. Jinými slovy, křivka saturace má vždy nějaký pomalý rozjezd, pak fázi nadšení, zpomalování růstu, stagnace, příp. poklesu. Navíc je unfair brát IE6 a IE7 jako dva prohlížeče a všechny FF jako jeden.


Keilew

Tos nikdy neměl problémy s brouky?:)
Jednou mě přes veškeré protiakce velmi dlouho trápil 3px bug. Peekaboo, gilotině a dalším se vyhnu předem. Ostatně jak říká Railbot.

ale zkus si fixnout min-height v IE6...
height :o)
habendorf
Profil
Joker

Další příklad je taková "kravinka" jako zvýraznění řádku tabulky při najetí myší.
To je ten můj bod 2), ne? hover mimo a
Joker
Profil
habendorf
To je ten můj bod 2), ne? hover mimo a
Nojo, ten jsem nějak minul ;)
Joker
Profil
Kdybych já pokračoval v trendu, který jsem nastartoval v prenatálním období, měřil bych teď tak 6000km a vážil pár gigatun.
To jo, ale osobně bych očekával, že postupná záměna IE6 za IE7 bude pokračovat. Už proto, že bude ať se nám to líbí nebo ne růst podíl WinVista, kde IE6 už jaksi ne-e.

Navíc je unfair brát IE6 a IE7 jako dva prohlížeče a všechny FF jako jeden.
Podle mě ani tak ne... jednak FF má automatické aktualizace, takže převážná většina bude předpokládám poslední verze a jednak z pohledu kodéra mezi několika posledními verzemi FF není až takový rozdíl. Dokonce ani mezi FF a Operou není takový rozdíl. Zato mezi IE6 a IE7 je rozdíl dost velký.
Glad
Profil
Habendorf:
Jsem už dva dny unavený z neuspesne opravy pixeloveho bugu v IE6 (www.glad.own.cz), pokud mi poradíš jak ho vyřešit, zamču to tu a omluvím se IE šestce. Pokud však nemáš ponětí v čem by mohl být problém nemá smysl o tom diskutovat :)
Vidím že jsi uživatel a přivrženec IE6, což ti rozhodně a vůbec nemám za zlé. Nezaložil jsem to tu však aby sme se tu hádali s obránci IE6, ale abych si mohl veřejně oddechnout.
habendorf
Profil
Glad

Vidím že jsi uživatel a přivrženec IE6
Ani jedno, ani druhé. Na ten web ti kouknu.
Glad
Profil
habendorf

Diky o problemu jsem se blize zminil tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=60 763
habendorf
Profil
Glad

Máš to tam.
Keilew
Profil
habendorf
A není to málo, jen "height"?:) Dále hrozně nerad používám zbytečný position:relative nebo display:inline, kdy to řeší jen nějakýho brouka. Přijde mi "čistší" si to při ladění označit a pak to dát rovnou do podmíněnýho komentáře pro IE. Je jasný, že to teoreticky nemá vliv na ostatní prohlížeče, ale co kdyby za 5 let...;)
habendorf
Profil
Joker

Podle mě ani tak ne... jednak FF má automatické aktualizace

To IE taky :o)
Pokud vím, byla to dokonce kritická záplata.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0