« 1 2
Autor Zpráva
habendorf
Profil
Keilew

A není to málo, jen "height"?:)
Není. Height se v IE6 chová jako min-height.

zbytečný position:relative
Ano, to výjimečně potřeba je. Hlavně v quirku u gumových layoutů. V quirku dělám málo.

nebo display:inline
To jsem nepoužil nikdy.

a pak to dát rovnou do podmíněnýho komentáře pro IE
Souhlas. Neříkám že ne. Jen tam obvykle kromě hover.htc a iepngfix.htc nemám co dát.
Glad
Profil
Inu jak jsem slíbil. Habendorf mi pomohl vyřešit muj problem s pixel bugem.
Tímto se veřejně IE 6 omlouvam, je to sice za***ný prohlížeč, ale příště věnuji čas ztrávený v tomto topicu snažení se přijít na daný problém.

Děkuji habendorfovi (mrkni ještě prosimtě do http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=60 763&page=-1#5)

a topic zamikám
Glad
Profil
ok necham vam to tu.
Keilew
Profil
habendorf
To jsme se nepochopili, já říkám, že height udělá paseku v ostatních prohlížečích, kde potřebuješ jen min-height;)
habendorf
Profil
Keilew

Jo takhle, aha. No tak podmíněný komentář. Nebo

.neco {height:...;}
html>body .neco {min-height:...; height: auto;}

Dříve jsem preferoval selektor, teď spíš ten komentář.
Railbot
Profil
nebo display:inline
To jsem nepoužil nikdy.

Nikdy jsi neřešil takto double margin bug?
habendorf
Profil
Railbot

Ne.
Railbot
Profil
habendorf
Ok. A prozradíš jak jinak? Pokud jsi to tedy vůbec někdy řešil, ale to snad ano.
habendorf
Profil
Railbot

Pokud jsi to tedy vůbec někdy řešil, ale to snad ano.

To je právě ono, teď jsi udeřil pověstný hřebíček na hlavičku. Já jsem to de facto akutně nikdy neřešil, protože o tom bugu samozřejmě vím a dopředu se mu vyhýbám. Např. tím, že obecně velmi málo používám vlastnost margin, mnohem více používám padding (drtivou většinu dělám ve standardním režimu, takže s paddingem není problém).

Pokud z nějakého důvodu padding použít nelze, nastavuji margin-right bloku vlevo, namísto margin-left pro pravý blok (platí pro float:left, pro float:right samozřejmě celé obráceně).
Joker
Profil
habendorf
Nojo, jenže "problémy neexistují" je lepší než "o problémech víme a vyhýbáme se jim"
habendorf
Profil
Joker

O tom není sporu. Je třeba si také uvědomit, že IE6 je tu s námi od roku 2001.

Možná tu vznikl nějaký dojem, že mám IE6 nějak rád. Ne, nemusím ho, vím že obsahuje spousty chyb. Ale je prostě lepší naučit se projevy těch chyb řešit, než jenom plácat do větru a brečet na rozlitým mlíkem.

Třeba šestkové Opery z let 2001 - 2002 také nebyly žádná sláva. Myslím, že IE6 nebyl na svoji dobu špatný. Co bylo špatné bylo to, jak dlouho jsme čekali na jeho nástupce.
Keilew
Profil
habendorf
Co bylo špatné bylo to, jak dlouho jsme čekali na jeho nástupce.
... který je bohužel na svou dobu dost mizerný...
Joker
Profil
O tom není sporu. Je třeba si také uvědomit, že IE6 je tu s námi od roku 2001.
No právě, je čas, aby už šel na odpočinek.

Myslím, že IE6 nebyl na svoji dobu špatný. Co bylo špatné bylo to, jak dlouho jsme čekali na jeho nástupce.
Na tom se shodneme. IE6 byl docela dobrý prohlížeč, ale prostě je to "prohlížeč z konce 20. století".
Dnes v roce 2007 už IE6 patří mezi zastaralé prohlížeče. Jenže my ho pořád ještě mezi zastaralé odsunout nemůžeme, protože ho u nás stále používá přes 40% lidí.
Railbot
Profil
Joker
Hromada lidí stále používá IE5, na některých službách nelze opomenout ani ten, bohužel. Natož IE6, ten s námi bude ještě dobrých několik let.
habendorf
Profil
Keilew

... který je bohužel na svou dobu dost mizerný...

Z pohledu kodéra má stále své mouchy. Z pohledu uživatele ho považuji za vynikající browser (s rozšířením IE7Pro).
Joker
Profil
Railbot
Ono to taky dost závisí na konkrétním webu. Viz kategorie v TOPlistu...
například "Státní správa": dominuje IE6 (přes 60%), dlouho nic, pak IE7 a Firefox (oba 16-17%), zbytek nestojí za řeč, ještě tak Opera necelé 2%.
U weblogů je to jinak: na čele dvojka IE6-Firefox po zhruba 38%, pak IE7 (14-15%) a Opera (cca 7%)
No a hardware: první Firefox přes 40%, druhý už s odstupem IE6 (32%), IE7 (17%) a Opera (10%)

S tím IE5 už je to dost zvláštní případ, celkově už nemá ani 0,5%, takže i na relativně navštěvovaném webu s tisícovkami návštěvníků denně půjde pořád o jednotlivé návštěvníky.

Jinak když spousta lidí nepovažuje nějakých 5% "nás Operáků" za něco co by je mělo zajímat, předpokládám, že spoustu lidí už nebude zajímat ani IE6, až bude mít nějakých 5%.
Railbot
Profil
Joker
IE5 už je to dost zvláštní případ, celkově už nemá ani 0,5%, takže i na relativně navštěvovaném webu s tisícovkami návštěvníků denně půjde pořád o jednotlivé návštěvníky.
To je možné. Ale nedokazuje to, že IE5 už skoro nikdo nemá. On totiž opak je pravdou.

Jinak když spousta lidí nepovažuje nějakých 5% "nás Operáků" za něco co by je mělo zajímat, předpokládám, že spoustu lidí už nebude zajímat ani IE6, až bude mít nějakých 5%.
Procenta jsou relativní a nicneříkající. Nikdy nevíš jaký počet lidí to zahrnuje, což je podstatné.

5% lidí s IE5 někdy představuje i tisíce lidí (ano, je tomu tak). Pro takovou objektivní statistiku musíš mít ale web, kam leze dostatečně reprezentativní vzorek lidí v řádu více neže milionovém. Příkladem budiž HP portálů/vyhledávačů.
Joker
Profil
Railbot
Ta čísla jsou z TOPlistu, tak to tak nějak reprezentativní (pro ČR) bude.

Jinak jak jsem psal, hodně záleží na konkrétním webu... někde má smysl optimalizovat pro IE5, někde nemá. Každopádně ve většině případů bych asi IE moc neřešil, případně ho odříznul od stylů a spokojil se s tím, že "to bude čitelné".
Ne každý píše hlavní stránku portálu nebo vyhledávače ;-)
Railbot
Profil
Joker
Z toho toplistu jsi citoval různé kategorie (tedy vymezenou oblast). Žádný úplný reprezentativní vzorek lidí. Ale ok, jinak se shodneme. Jen jsem chtěl zkrátka poukázat na to, že IE5 stále používá spousta lidí. S IE6 to roky nebude jiné.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0