Autor Zpráva
lrrr
Profil
Zdravím, stalo se mi, že český Explorer 6 přestal zobrazovat některé stránky, ve kterých jak jsem zjistil je "title" před deklarací "charset", ale není to tak u všech některé fungují ikdyž je "charset" až za "title", zdrojový kód se zobrazí v pořádku, ale stránka je bílá a nic tam není. Neví někdo co to může způsobovat a jak tento problém odstranit? díky
Joker
Profil
Není u těch stránek v titulku nějaký znak, který nastavené výchozí kódování v IE nedokáže zpracovat? Nebo tak něco. Zhruba tímhle směrem bych pátral.
lrrr
Profil
Díky už je to vyřešené, problém byl s pevným nastavením kódováním v Exploreru
Zdeněk Košťál
Profil
lrrr

Mohl bys prosím na internet někam nahodit příklad? Rád bych se podíval, které znaky to dělají. Díky :-).
Chamurappi
Profil
Reaguji na lrrr:
I mě by zajímala ukázka problematického kódu.
Popsané symptomy vypadají, jako kdyby Explorer přehlédl ukončovací značku </title>. K tomu by však nikdy nemělo dojít kvůli jinému kódování.
lrrr
Profil
Zdravím problém byl v tom, že v Exploreru byl vypnutý automatický výběr kódování a kódování bylo nastaveno na utf-8, s tímto nastavením se například nezobrazí stránka Problémy s prohlížeči na tomto fóru.
Joker
Profil
Chamurappi
K tomu by však nikdy nemělo dojít kvůli jinému kódování.
No, mohlo, pokud by na konci titulku bylo něco, co by se v UTF bralo jako vícebajtový znak, takže by to požralo znak < z </title>

Což je přesně případ tohohle:
Latin2: <title>Diskuse: Problémy s prohlížeči</title>
-> UTF8: <title>Diskuse: Probl謹 s prohl?秼/title>
Anonymní
Profil *
Což je přesně případ tohohle:
Latin2: <title>Diskuse: Problémy s prohlížeči</title>
-> UTF8: <title>Diskuse: Probl謹 s prohl?秼/title>

Ale znak < nemôže byť platným bytom viacbytového znaku UTF8 podľa normy,
čiže sa to dá považovať za chybu IE.
Anonymní
Profil *
Konverzia pri zlom nastavení kódovania textu
Problémy s prohlížeči</title>
:
FF to skonvertuje na:<title>Diskuse: Probl�my s prohl�e�i</title>
IE to skonvertuje na:<title>Diskuse: Probl魹 s prohl힥詼/title>
Konverzia FF je podľa mňa určite správnejšia.
Joker
Profil
Anonymní
Já to zobrazil ve WordPadu ve Windows. Napříkla PSPad to pozná a automaticky se přepne na jiné kódování.

Ačkoliv nemám nastudovanou normu UTF-8, myslím, že nenařizuje způsob zpracování neplatných sekvencí, takže ani jeden přístup se nedá označit jako chyba.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Anonymního:
Explorer 7 se už chová stejně jako Mozilla. Šestka je opravdu nenasytná a sežere i menšítko.

Reaguji na Jokera:
Tipnul bych si, že UTF-8 tohle nařizovat bude. Nejde o způsob zpracování neplatných sekvencí, ale o to, kde ta sekvence končí. Menšítko se do ní dostat nikdy nesmí.
Anonymní
Profil *
Niečo k veci po česky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0