Autor Zpráva
Wiki
Profil
Sorry, ze to davam, sem, ale tu su asi naj... ludia...

takze:

co je podla vas lepsie a preco (opera alebo ff)?

chcem vediet ktory je the best
Aleš Janda
Profil *
Já používám Operu a proto si myslím, že je lepší.

Ale je to dost subjektivní hodnocení.

Obecně se mi zdá Opera lepší na ovládání, FF na pluginy.
halogan
Profil
Nechci flame, ale dokážu objektivně zhodnotit tyto dva prohlížeče, protože jsem oba používal skoro rok (každý).

Firefox:
+ pluginy, výborná věc
+ gecko
+ zdarma
+ "oficiální" podpora (Czilla)
- pomalý
- nutnost restartů při pluginech a vzhledech

Opera:
+ rychlá
+ použitelná hned po instalaci
- špatné jádro
- placená
- má toho hodně, ale špatně (M2 je hrozný, IRC také)
Šlaha
Profil
Nevím, jak u Opery, ale Firefox je hodně bezpečný prohlížeč. Nalezené bezpečnostní chyby jsou vcelku rychle opravovány.
Oswald
Profil
M2 je hrozný

no vidíš, mě přijde geniální :-)
halogan
Profil
Oswald: Zkus si někdy Thunderbird nebo The Bat! a uvidíš, co znamená mail klient.
Fred
Profil
Opera nikdy nebude mít tolik rozšíření jako FF
Opera není open source
Opera nepodporuje xslt
Opera špatně překresluje cokoliv v načtené stránce, což souvisí s její rychlostí a způsobem cachování
Opera nejde přinutit aby necychovala to co nemá
Opera není zdarma
Opera tutlá chyby
Pokud pošlete nějakou chybu Opery do fóra, dělají tam mrtvé brouky
Operu používá velmi málo lidí
pro jednotlivé verze Opery, mezi kterými jsou velké rozdíly neexistují žádné použitelné statistiky, takže se lze těžko rozhodovat, zda ještě ladit třeba pro mizernou verzi 7.23
Prostě Opera je nevyzpytatelný prohlížeč, který naprosto spolehlivě nezobrazí to co všude jinde funguje. Vzhledem k záhadné podpoře javascriptu jí řadím na úroveň starších verzí Konqueroru a IE na Macintoshi.
Musím však uznat, že pro brouzdání webem je rozhodně druhým nejrychlejším prohlížečem, hned za historickým prohlížečem OffByOne
http://nanobox.chipx86.com/browser_support.php
thingwath
Profil
V Mozille se ohledne chyb taky casto moc nepredrou. Nepodpora XSLT je otazkou, chlapci z Opery tvrdi, ze to je funkce ktera ve webovem prohlizeci nema co delat a do jiste miry se s nimi da souhlasit.

O urovni podpory javascriptu nemohu soudit (vyhybam se tomu jak jen jde).

Na Opere mi nejvic vadi, ze neni open source a ma priserne rozhrani (ve verzi 8 nove kombinuje to nejhorsi ze starsich verzi a to nejhorsi z Firefoxe :-)).
Oswald
Profil
ma priserne rozhrani
Rozhraní je další z věcí, které mě na Opeře naprosto uchvátily.

Že by to byla otázka vkusu a osobních preferencí?
thingwath
Profil
Možná :-) Ale dokážu si teda jen těžko představit, jak tu hrůzu někdo používá rád :-)
Acci
Profil
Většina lidí, která neumí používat správně FF, ho zatracuje a srovnává s IE a říká, jak je Opera nej. Ale podle mě je FF lepší v tom, že to, co nepotřebuji tam není. Například nepotřebuju mailový klient, tak ho ve Firefoxu nemám. Pokud ale budu třeba potřebovat nějakou dobrou funkci Opery (třeba opakované načítání stránek v různých intervalech), tak si ji doinstaluju. Jinak je Opera opravdu rychlejší než Firefox a IE (i když není nejrychlejší, jak se všude píše), ale pro mě to není nejdůležitější.
Kráťa
Profil
Mě se v Opeře líbí to vyplňování formulářů přes Ctrl+Enter. Proto v ní občas i browsám. FF mám pouze na ladění stránek. Na mém prapočítači jde děsně pomalu.
Wiki
Profil
Musí uznať, že ff je trochu náročnejší ako opera, ale aj lepší... (na mojej šunke okolo 667MHz s spusteným av, apache a myslq a nainstalovaními všetkými rožšíreniami z czilly som ho nespustil... sle s proxy a webdevelopwer bez problemov...)
Juraj2
Profil
Ja používam obidve a myslím si, že sú rovnako dobré. Podľa mňa je to vec názoru, ktorý prehliadač si kto vyberie. Ale Opera sa mi páči o trošku viac.
Acci
Profil
Juraj2
Myslím, že jsi to vystihl. Každému se líbí něco jiného. A taky jsem rád, že sem chodí inteligentní lidé a nazačali psát, "Opera rulez". Jinak jsem uživatelem Firefoxe
mat
Profil
jen bych ještě doplnil, že někdy je dobré použít i IE - pokud člověk potřebuje nějakou konkrétní informaci, která je jen na nějakém konkrétním webu, který ale nefunguje jinde než v IE, není zbytí - konkrétním případem může být třeba internetové bankovnictví některých bank (včetně té mojí)... ale abych odpověděl na původní otázku - je to hodně o zvyku, jaký kdo používá prohlížeč (a je pro něj proto lepší) - já osobně používám mozillu 1.7.2 - síla zvyku...
meca
Profil
Já jsem nedávno přešel z FF na Operu, pač mě FF furt padal... I když to byla možná moje chyba, tak to bylo neúnostný...

A Opera se mi zprvu také moc nelíbila... Ale pak jsem ssi ji začal upravovat (někde u Hulána je návod... a pak už člověk příde na to, co se jak dělá a má ji úplně podle sebe...) a teď se už bez ní neobejdu...

Už mi nevadí ani ta reklama... pač se mě vlastně zobrazují odkazy na stránky podobné tématiky o kterou se zajímám, takže se mi chvílemi i něco hodí...

Jediný co mi tedy vadí, že Opera je jakoby anglicky (bo teda i když ji mam česky) - takže si všude myslím, že sem amík... Třebas na googlu...

K tomu mailovýmu klientovi (bo jak se tomu nadává)... Neim, co je na něm špatného. Chvíli jsem používál Thunderbird a i The Bat! a myslim, že i když klient v Opeře nemá tolik funkcí - bohatě to stačí...

A ono to je vlastně jedno - Není to tak o funkcích, ale o zvyku... Člověk si na něco zvykne a pak je už těžký přejít na něco jiného...
Oswald
Profil
Jediný co mi tedy vadí, že Opera je jakoby anglicky (bo teda i když ji mam česky) - takže si všude myslím, že sem amík... Třebas na googlu...

Tohle si můžeš nastavit v Operě: Tools > Preferences > Language

I v Googlu: http://www.google.com/language_tools
meca
Profil
Krááásko... diky ti opravdu moc ;)) ... Takže už myslim, že Opera je dokonalá ;)
Honza Hučín
Profil
Milí kolegové diskutující, děkuji za vaše velmi rozumné příspěvky. Prosím, abyste další diskusi (bude-li jaká) vedli o konkrétních věcech, například:

Jak se dá v prohlížeči X nastavit vlastnost V, když prohlížeč ji Y ji má?
Dá se dosáhnout u prohlížeče Y podobného chování jako u X?

Obecná debata, i když slušná a věcná, nevede k žádoucímu výsledku pro návštěvníky tohoto fóra. Díky za pochopení.
mosba
Profil *
Jo, tak přesně takový dotaz mám.

používám operu. ostatní jen pro ladění a vlastně je neumím ovládat. snad bych i používal ff, ale chybí mi:
- ovládací tiky myší
- záložky otevřených stránek v prohližeči (aby dole na panelu kromě pěti aplikací nezavazelo ještě pět otevřených stránek... )

lze to ve ff nějak dohnat, nastavit nebo tak (především ty záložky)?
Acci
Profil
ovládací tiky myší
Myslíš gesta myší? Na to je rozšíření Mouse Gestures

záložky otevřených stránek v prohližeči
Rozšíření Tabbrowser Preferences
mosba
Profil *
acci: paráda, dík.
mosba
Profil *
jedna poznámka:
rozšíření Tabbrowser Preferences - trochu to zpomalilo prohližeč. ne moc, ale bylo to cítit. po odinstalování zase fajn.
rozšíření Mouse Gestures (u mě už negesta, ale opravdu tiky) rychlost neovlivnilo.

jinak rozšíření pro záložky (ve ff = panely) ani není pro jejich prosté používání nutné, záložky (panely) tam normálně jsou, jen jsem měl vypnuté jejich zobrazování při jediné otevřené stránce a tak jsem si jich nevšiml.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0