Autor Zpráva
vertigo4
Profil
ahoj, asi už znáte můj blog jimmyhayek , nechápu proč se v IE7 vůbec nenačte.. načte se jen část loga... přeci problém při SQL dotazech (pokud mi to jede v ostatních prohlížečích) nemůže toto způsobit... protže zroják se načte v poho... zjistil jsem to až ted a stejný probém je i na jiných počítačích...
Chamurappi
Profil
Reaguji na vertigo4:
Může za to filtr AlphaImageLoader, který smrskne/natáhne oblast elementu podle velikosti obrázku. V sedmičce už je zbytečný, ta již PNG umí, takže ten filtr dej také přes podtržítko.

Stejný problém se ti ale projevuje i u šestky. AlphaImageLoader neumí obrázek opakovat, umí jej pouze natáhnout (přidáš-li mu parametr sizingMethod='scale' a zrušíš _width a _height), což asi nechceš. Zkus se obejít bez alfakanálu, při tak jednoduchém layoutu je to snadné.
vertigo4
Profil
Chamurappi
ježiš, díky moc, to by mě nenapadlo, že to bude kvůli tomuhle... já ten kanál tam dřív neměl proto když jsem se díval na stránku dřív tak šlo vše v pohodě... no ale jak udělat, aby se (asi v IE6) nezobrazoval šedý pruh viz Seznam... protože ty obrázky jsou průhledné a nějak to v explorru blbne... v IE7 to jde, to vím, já dával ten alfak. kvůli návštevníkům z IE6, ale jak říkáš udělal jsem ještě vetší zlo... tak vzhledem k tomu, že ten AlphaImageLoader tam mám asi 2 měsíce tak jsem se zbytečně okáral o návštěvníky... :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na vertigo4:
Ujasním názvosloví:
1) Alfakanál je vlastnost PNG obrázků značící částečnou průhlednost jednotlivých pixelů.
2) AlphaImageLoader je filtr funkční v Internet Explorerech dovolující zobrazit PNG i s alfakanálem.

A já radím: Zkus se obejít bez alfakanálu.
vertigo4
Profil
Chamurappi
jo takhle... mno grafika se mi nechce předělávat (ikdyž do budoucna chci vytvořit ještě jeden stejný design v tmavě zelené, tak se zkusím tomu vyvarovat)... a použití alfakanálu má své opoctatnění: pokud bych vyřízl část pozadí textové části, tak bych to vyřízl s tím stínem a pozadím.... potom by však pozadí nenavazovalo... jediné co mě napadá je nechat pozadí jednobarevné a vyhnout se tedy tomu alfakanálu....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0