Autor Zpráva
nexus
Profil
Dobrý den,
začal jsem vytvářet svůj web, grafiku jsem si udělal, roztřihal a nakodoval.
Ale pouze pro IE7, zatím neznám rozdíly mezi IE a Geckem, tak bych chtel nekoho poprosit, jestli by mi nerekl jak resit veci pro FF.
Veci, krere by jsem meli optimalizovat jsou: menu, paticka a par drobnosi... A to je asi tak vse.
Volil bych konzultaci pres ICQ, je rychla a nezavisla.
Budu rád pokud by se nekdo zminil, ze mi pomuze.
quinux
Profil
nexus
Kdybys dal odkaz na web, tak by ti mohl i někdo pomoct, takhle se jen těžko někdo ozve.
Měsíček
Profil
Myslím si, že takové věci jako "jak to udělat pro všechny prohlížeče stejně" nejdou říct po ICQ, maximálně se může poukázat na to jaké věci dělají problém, možná také na bugy, ale to je tak vše, možná by bylo lepší kdyby jsi si prostudoval CSS vlastnosti a každou poctivě snažil pochopit a zkoušet jaké jsou odchylky v prohlížečích a jak to spravit .. to už příjde samo.
Miloš
Profil
Kódovat primárně pro IE bych se neodvážil, protože pokud stránka funguje v IE, ale nefunguje ve FF, chyba bývá většinou v kódu.
A naopak – jestliže stránka funguje ve FF, ale ne ve IE, chyba je většinou v IE, pro který lze stránku doladit speciálním CSS v podmíněném komentáři.

A jestliže nemůžeš stránku při tvorbě kontrolovat ve FF (nebo pokud neznáš chyby IE), pak vřele doporučuji vyvarovat se quirku.
Měsíček
Profil
"protože pokud stránka funguje v IE, ale nefunguje ve FF, chyba bývá většinou v kódu.
A naopak – jestliže stránka funguje ve FF, ale ne ve IE, chyba je většinou v IE"


Zajímavá logika :o)
Miloš
Profil
Měsíček
Zajímavá logika :o)
Pochybuješ?
Měsíček
Profil
Trochu (moc).
Venca V
Profil
"protože pokud stránka funguje v IE, ale nefunguje ve FF, chyba bývá většinou v kódu.
A naopak – jestliže stránka funguje ve FF, ale ne ve IE, chyba je většinou v IE"

Nedá se to samozřejmě aplikovat ve 100% případů, ale v podstatě má Miloš pravdu.
Miloš
Profil
Venca V
Nedá se to samozřejmě aplikovat ve 100% případů
Proto taky píšu „chyba je většinou“.
nexus
Profil
Miloš asi mate pravdu, neni nejšťastnější nápad kodovat web primarne pro IE. Musim zjistit, jak nastavit v PSpadu jadro gecko, ale to je fuk, to tu ted resit nechci.

Měsíček víte, tak trochu spoleham na to, že to příjde samo. Nechapu proc mi nejde kodovani webu, uz se to ucim asi potreti a vysledky jsou zatim nulove... Nejspis by to chtelo zmenit pristup ;)



Web je tady.

A problemy, se kterými bych chtel poradit, jsou:
* menu - v IE se zobrazuje korektne, ve FF je posunute.
* paticka - je nejaka cela rozhozena, zatim ji resim pomoci ruznych boxu, ale neni to nejlepsi, uvazuju ze ji udelam pomoci inline seznamu, ale nevim, co by bylo vyhodnejsi
* informace o autorovi - obrazek (male) je moc blizko klicovych slov
* klicova slova - snazim se aby meli kolem sebe prostor, ale ted je to vyresene pres padding teckovaneho ramecku, takze kdyz to zatrhnete, tak to vypada strasne.
* menu nalevo - vsechno je zarovnano na levo, ale ma byt na stred, s tim si snad budu vedet rady
* manu nalevo - oblibene clanky (ruzova plocha se seznamem) se ve FF vubec nezobrazuje a v IE prebira UL LI seznam vlastnosti jinych seznamu, coz je spatne

A jeste otazka k zapisu stylu, pouzivam zapis spravne, nebo jsem uplne out of time ?

Předem děkuju za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0