Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Nevím, neslyšel jsem o tom (třeba je to stará známá věc, ale ještě jsem se s tím nesetkal), že IE6 rozlišuje, jak mám napsán kód... tedy: Mám seznam, který mám v kodu takto zapsán
<ul> 
<li><a>...</a></li> 
<li><a>...</a></li> 
<li><a>...</a></li> 
</ul> 
... Firefox, Opera a myslím, že i další prohlížeče tohle zobrazí stejně, jako bych napsal:
<ul><li><a>...</a></li><li><a>...</a></li><li><a>...</a></li></ul>



Problém, je v tom, že IE6 mi seznam zobrazí jinak, tedy jakoby se přidal spodní margin u jednotlivých položek... dalo mi to celkem dost přemýšlení, než jsem přišel na to, v čem je problém, protože úplně stejný seznam, jen jinak zformátován, se zobrazil správně...

Mohl by mi to někdo objasnit a případně odkázat na stránku s touto problematikou? Jak říkám, je možné, že je tohle známá věc, ale nikdy jsem se s tím nesetkal, takže nevím...
Davex
Profil
Výchozí formátování je v obou případech na pixel stejné. Nemáš náhodou odkazy zobrazovány jako blokové?
vertigo4
Profil
Davex
ano mám a ie6 vytváří pod položkami prostor, když ale ten kod vložím jak je to v tom druhém případě, problém zmizí...
Chamurappi
Profil
Reaguji na vertiga4:
Z hlediska DOMu vyjadřuje každý kód něco jiného, protože znak konce řádku spadá mezi bílé znaky. Prohlížeč ho může brát jako mezeru.

Parser v Exploreru 6 ale přesto nakládá se seznamem divně, protože ignoruje umístění značky </li>. Vždy si ji představuje před začátkem dalšího <li>, takže v tomto případě vidí uvnitř každé položky odkaz a mezeru. Jakmile odkaz nastyluješ jako blokový, hodí se mezera o výšce jednoho řádku pod něj.

Nevím, pod jakým pojmem to hledat na webu, takže odkaz nedám. Ale je to staré známé překvapení. (Kdyby nebylo známé, přežilo by v sedmičce.)
Davex
Profil
vertigo4
Předpokládám, že v tom druhém kódu asi nastavuješ nějaký rozměr a v tom původním nikoliv. Jedná se určitě o projev problému s hasLayout. Můžeš to vyřešit třeba pomocí
ul li a {
display: block ! important;
display: inline-block;
}
vertigo4
Profil
Chamurappi
Díky, Chamurappi, za objasnění...

Davex
V rámci CSS nic neměním...
Davex
Profil
vertigo4
V rámci CSS nic neměním...
Jo jasně, blbě jsem si to přečetl. Nicméně na tom CSS řešení to nic nemění.
vertigo4
Profil
Davex
ok, už se na to dívám... díky
vertigo4
Profil
Super, vyřešeno... děkuji Chamurappimu i Davexovi za ochotu... Zase něco nového jsem se přiučil.

Zamykám
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0