Autor Zpráva
borec_nn
Profil *
existuje někde nějaká studie kolik lidí používá celosvětově a v republice jaké prohlížeče?
prosím poraďte.
Měsíček
Profil
Studie ne .. statistiky ano, proč to chceš vědět?
borec_nn
Profil *
a kde bych se mohl na nějakou studii ,prosím, podívát?
Chci to vědět jen ta pro zajímavost. a abych věděl při programování webu.
joe
Profil
Abys věděl při programování webu? Stránky dělej pro většinu prohlížečů, tedy Opera, IE, Safari ale i tu lišku FireFoxí :)
Měsíček
Profil
1.) Weby se neprogramují, weby se kódují - programují se aplikace a programy.
2.) Nejvíce má stále podíl IE. (IE6 přibližně 20% a IE7 znatelně více) => v přesných hodnotách se statistiky hodně liší.
3.) Hned za IE je FF (Mozilla Firefox), která má podíl u své dvojkové verze víc než u trojkové.
4.) Hned za FF je Opera .. atd ..

Můžeš tohle vše najít pomocí googlu, jaké máš zadat klíčová slova snad víš.
souki
Profil
Měsíček
php jako programovací jazyk uznáváš?
ljgcfhkcvhb
Profil *
No přesně ti to nikdo nezjistí, to asi nejde, ale pro přibližný stav se podívej např. sem: http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=1 , nebo třeba http://www.lupa.cz/clanky/internet-explorer-se-propada-k-padesati-proc entum/ . Ale pokud budeš stránky psát bez prasáren a kontrolovat je v IE 6 a 7, Ff a Opeře 9, bude to OK, na to nepotřebuješ znát žádný čísla.
Měsíček
Profil
"php jako programovací jazyk uznáváš?"

Ano.
Bubák
Profil
ljgcfhkcvhb
kontrolovat je v IE 6 a 7, Ff a Opeře 9, bude to OK, na to nepotřebuješ znát žádný čísla.
Vyšel jsi ze znalosti čísel, které prohlížeče mají podle Toplistu více, než 1%?

pokud budeš stránky psát bez prasáren
Nejvyšší stránka se zhroutila ve FF3, Amapy nejedou v Opeře 9.50, to jou prasárny.
Dranel
Profil
borec_nn
Pokud jsi tou otázkou mířil k tomu, pro jaké prohlížeče optimalizovat, tak u nás je to pro IE6, IE7, FF2, OP9, NN4 a SA.
orava..
Profil *
U mne vedie firefox2.0.* 60 %
IE7 20 %
Opera 10 %
IE6 9 % ...
Dranel
Profil
orava..
A kde jsi ty statistiky sebral? Já mám tedy jiná čísla.
Davex
Profil
Dranel
Optimalizovat pro NN4 nemá dnes vůbec smysl a vyplatí se ho od stylů odstřihnout.
Miloš
Profil
Dranel
NN4
Cože? Opravdu myslíš onen Neuvěřitelný Netskejp 4? To by pak bylho vhodné ladit i pro IE3 ;-)

Davex
vyplatí se ho od stylů odstřihnout.
Řekl bych, že už ani to. Kolik desetin promile lidí ho používá? Ten je zastoupen vysloveně homeopaticky.
Bubák
Profil
Davex
Já si myslím, že dneska je odstřihávání NN4 od stylů ztráta času.

Miloš
Možná NN4 občas někdo zkusí, aby zavzpomínal na staré časy, ale že by ho doopravdy používal?
Davex
Profil
Miloš
Bubák
Pokud by někdo čirou náhodou NN4 použil, tak se obsah webu alespoň zobrazí a prohlížeč nezhavaruje. Žádná práce navíc není potřeba.
Nox
Profil
orava..
Statistiky z jedinýho webu jsou k ničemu (leda by měl obrovskou návštěvnost), já mám zase 80% Operu;)
imploder
Profil
Statistiky z jedinýho webu jsou k ničemu (leda by měl obrovskou návštěvnost), já mám zase 80% Operu;)
To se počítá jenom jak jsem tam byl nedávno já? Mimochodem, máš to rozhozený v Opeře i ve FF.
Nox
Profil
imploder
Sme offtopic, ale...
jak tě to napadlo? Já totiž používám taky Operu, takže tam mám za posl. 14 dní 14000 hitů...to si asi nedal ty;)

V čem to mám rozhozený? Jen koukám že mám trochu posunutý 2 slova vpravo dole v patičce

Edit: radši napiš na icq jestli můžeš, ať to tu nespamujem
Joker
Profil
Měsíček
1.) Weby se neprogramují, weby se kódují - programují se aplikace a programy.
A co webové aplikace? :-)

2.) Nejvíce má stále podíl IE. (IE6 přibližně 20% a IE7 znatelně více) => v přesných hodnotách se statistiky hodně liší.
Já bych nedával IE6 a IE7 dohromady. Přece jen jsou v nich hlavně z pohledu tvorby stránek podstatné rozdíly.
Takže potom bude první Firefox, pak IE7, pak IE6, pak Opera a pak zbytek.
Měsíček
Profil
"A co webové aplikace? :-) "

Já mezi "web" a "webovou aplikaci" rovnítko nedávám.
DoubleThink
Profil *
HTML není program, stejně jako není program obrázek JPEG nebo dokument PDF. Programy se kompilují nebo interpretují, kódy se čtou a (většinou) zobrazují.
Lexter
Profil
DoubleThink
A HTML se neinterpretuje prohlížečem jako dejme tomu formátovaná informace? prohlížeč HTML přečte, to ano, ale primárně jej nezobrazí a interpretuje je. Já jen, že mi to přijde jako zvláštní formulace.
Nox
Profil
Aspoň k něčemu Mrkvosoftí vnucovací technika je - odplaví se IE6 a bude z velké části pokoj:)
Už i tak vzhledem k tomu velmi výraznému úbytku slevuji na důrazu na podpoře IE6 (ne že bych se na něj vykvák, ale)
Miloš
Profil
Nox
ne že bych se na něj vykvák, ale
Takhle?
<!--[if gte IE 7]><!-->
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="styl.css">
<!--<![endif]-->
<body>
<!--[if lt IE 7]> Pro vykopávky neladím; nemusím.<hr> <![endif]-->
DoubleThink
Profil *
A HTML se neinterpretuje prohlížečem jako dejme tomu formátovaná informace?
Ne v tomto kontextu. HTML nebo CSS není program, protože nesplňuje základní programové paradigmata. Neurčuje přesný postup řešení úlohy, neobsahuje žádné instrukce pro průběh algoritmu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0