Autor Zpráva
kabanos
Profil *
Ahoj,
udělal jsem si na stránkách takové udělátko - zoom celých stránek dle velikosti viditelné části okna prohlížeče IE. Ostatní prohlížeče tuto funkci (css zoom) neumějí.

Testovací stránka je na www.ata4.cz/zoom/index.htm

Vše funguje OK, dokud na stránku nevložim nějaký flash. Při zapnutí zoomu v IE5.5, IE6 a v IE7 zůstane "z nepochopitelného důvodu" flash v levém horním rohu a nelze s nim hnout, jakoby vypadlo nastavení css. Zkoušel jsem ho javascriptem přes getElementById posouvat, ale nefunguje to. V IE8 se to zobrazuje správně.

Neporadíte mi někdo, v čem je zakopán pes?

Dík
Bubák
Profil
Já bych zkusil wmode="transparent", pokud to nepopůže, tak asi už nic.
kabanos
Profil *
Bubák
Já bych zkusil wmode="transparent", pokud to nepopůže, tak asi už nic.

Co má co společného wmode s mým dotazem? U flashe samozřejmě wmode="transparent" mám nastaven, ale ptal jsem se na úplně něco jiného.

Zkusim vysvětlit problém ještě jednou, podrobněji. Pro případ potřeby je celá pokusná stránka uložena zde www.ata4.cz/zoom/pokus_zoom.zip .

Struktura stránky:
index.htm - obsahuje 2 iframy, jeden je přes css centrován na střed viditelné plochy prohlížeče(obsah.htm), ve druhém je umístěno tlačítko pro zapnutí a vypnutí funkce zoomu celé stránky (funguje to tak, že při změně velikosti okna prohlížeče a zapnutém zoomování se centrovaný rám sám přizpůsobuje velikosti viditelné plochy prohlížeče). Tlačítko pro zoom je funkční a vidět jen v IE5.5+ !
obsah.htm - do tohoto souboru s nějakým textem jsem pro ukázku mého problému vložil i flash, který je stejně velký, jako tento iframe (ale to není podstatné). Obsah.htm má čené pozadí, aby byl vidět efekt flashe, který má nastavenou průhlednost.
Problém:
Při zapnutí zoomu se bez problémů vše zvětší/zmenší dle velikosti okna prohlížeče, tzn. zvětší/zmenší se středový rám obsah a vše, co je v něm, včetně flashe. Ten ale v IE5.5,IE6 a v IE7 se sice zvětší dle zoomu, ale nevim proč zůstane ukotven v levém horním rohu celé stránky. U IE8 se to zobrazuje správně. Testuji to v IETesteru.

Snad už jsem svůj problém nastínil lépe.

Dík
kabanos
Profil *
Pro úplnost jsem do mé ukázky dovložil ještě obrázek,aby to bylo názornější.
kabanos
Profil *
Nikdo nevíte, proč vložený flash jakoby vypadne z tagu OBJECT při zapnutí zoomu? V podstatě to dle změny css upraví správně velikost a polohu okna, kde je vložen flash, ale ten se v něm nevykreslí, vykresluje se s počátkem v levém horním rohu a je vidět jen ta část, která zasahuje do okna, kde by měl být správně.

Dík
kabanos
Profil *
Ahoj,
omlouvám se, že mám stále stejný dotaz, ale neumíte někdo vysvětlit prapodivné vykreslení objektu?

Pro snadnější porozumění jsem kód značně zjednodušil, css vložil přímo k tagům, vše je nyní pouze v souborech www.ata4.cz/zoom2/index.htm a www.ata4.cz/zoom2/obsah.htm

nebo jako komplet na www.ata4.cz/zoom2/pokus_zoom2.zip .

Opakuji dotaz:
Nevíte, proč vložený flash jakoby vypadne z iframu a zůstane zobrazen v levém horním rohu? Chyba se objevuje v IE5.5, IE6 a IE7. V IE8 (a to i v IE7 modu, který jsem do stránky pevně ukotvil v metatagu) se to vykreslí správně, i když by se to mělo vykreslit stejně špatně jako v opravdovém IE7.

Dík, pokud mi s tím někdo dokážete pomoci

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0