Autor Zpráva
Kwoky
Profil *
Zajímalo by mě, jestli jsem blbej já nebo IE. V Opeře, Firefoxu, Safari a já nevím kde ještě (Browsershots) se web zobrazuje normálně, ale v IE ne. Trvalo mi asi dvě hodiny, než jsem to pořádně otestoval a znám příčinu. IE totiž nesnáší, pokud je před stylem nějaký komentář. Pokud tam je, styl se prostě vynechá a jde se dál. Je to nějaká známá chyba? Jak se s tím dá bojovat? Označuju kometáře v CSS správně pomocí /* a */ ?
Bubák
Profil
Nepoužíváš v komentářích diaktitiku? Že IE 6 a starší za určitých okolností nerozdýchá diakritiku v komentářích je známá chyba. Jde proto tomu bojovat různě:
- psat komentare cesky, bez diakritiky
- uložit CSS ve stejném kódování, jako má stránka, protože stránka bývá zpravidla v UTF-8, tak CSS taky uložit v UTF-8, nikoliv ve windows-1250
- dát do CSS pravidlo pro charset, nějak takto:
@charset "windows-1250";

Označuju kometáře v CSS správně pomocí /* a */
Tak je to správně. Pokud to není výše zmíněnou diakritikou, dej sem kousek CSS kódu, jestli v něm není něco obskurního.
Kwoky
Profil *
Velice děkuji za informačně nasycenou reakci. V komentářích jsem diakritiku měl, komentáře jsem odstranil (nebyly tam nutné, styly mám přehledně pojmenované) a vše se zobrazuje správně i v IE. Přístě si na to už dám pozor.
panther
Profil
Kwoky
omentáře jsem odstranil
stačí odstranit diakritiku ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0