Autor Zpráva
Hadzim
Profil *
Ahoj, muzete mi rict, jake mate ZKUSENOSTI s fre hostingem na pipni. Rad bych si precetl nazory od lidi, kteri jej opravdu zkouseli, co kdo slysel (jako ze to nestoji za nic) a nevyzkousel sam me nezajima...Vim, ze se nadava hlavne na dostupnost, ale muze mi nekdo rict jak casto to opravdu vypadava...(zas az tolik na pristupnosti nebaziruju) Diky Hadzim
Dero
Profil
Mám s nimi dlouhodobě velice špatné zkušenosti. Byla dlouhá období (více jak měsíc) třicetiprocentní denní nedostupnosti bez jakékoliv reakce adminů. Nemohu doporučit. Normální je deset výpadků denně na jeden stroj. Když haprovala síťovka, tak to byly stovky (opravdu nepřeháním) výpadků denně.
Hadžim
Profil
ok, mluvis v minulosti - kdy asi a nevi nekdo, jestli se to zlepsilo?
Dero
Profil
Vše potřebné je tady: http://monitoring.pipni.cz/

Vtipné je, že tato služba je v současné době nedostupná z důvodu výpadku nameserveru.
Kdybych měl mluvit v přítomnosti, nedávno (pár dní zpět) byl několikahodinový výpadek + asi deset malých k tomu. Vážně ne.
Timy
Profil
Dero
Vše potřebné je tady: http://monitoring.pipni.cz/ -- tak teď nevím, jestli to byla ironie nebo ne;-) Cituji z dotyčné stránky:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'ns2.pipni.cz' (4) in /DISK2/WWW/monitoring/include/conn.php on line 6
Dero
Profil
Timy: Ironie ano, ale ze strany pipni, protože monitoring se na té adrese opravdu nachází.
printf
Profil
Zkoušel jsem freehosting a potom jsem přešel na placený, ale doporučit nemohu ani jedno. Jen co vyprší hosting - a to bude brzo - se přestěhuju jinam.
Od freehostingu jsem příliš neočekával, ale vím že občas byl nedostupný a nebo příšerně pomalý. Placený hosting je lepší, ale taky to občas vypadne. Štve mě, že někdy dojde místo, přestože mé soubory zabírají asi 5procent z povolené kvóty. Jinak ta dostupnost/nedostupnost i místo závisí na tom, na jakém jste stroji. Na adminy jsme se mockrát neobracel, protože řešení svého problému jsem vždycky v jejich fóru našel.
Byl to docela nadějný hosting, ale obávám se že usnuli na vavřínech.
Hadžim
Profil
ok, studuju na vysoke skole, takze stale mam a jeste chvili budu mit stranky na skolnim serveru, tak me napada, ze kdyz pisou, ze si na pipni.cz sam muzu upravit Error 404, ze bych misto chyboveho hlaseni mohl presmerovavat na skolni stranky...Jde mi o to, ze bych chtel mit domenu 2. radu, moc neplatit (nejlepe jen domenu) a mit tam aspon 300MB prostoru, takze pokud vim, tak moznosti jsou tyto
forpsi.com - malo mista
pipni.cz - vypadavaji
hostingzdarma.cz - 2x drazsi
tak a ted babo rad:o)
Timy
Profil
docela by mě zajímalo, jak kupříkladu tady http://mereni.kyblsoft.cz/ dosáhli tak "vysoké" dostupnosti. Celé to měření tam je nějaké zvláštní nebo jsem tam něco přehlédnul. (že by tohle? (Tyto statistiky berte jako orientační))
Dero
Profil
Hadžim: Zaplať si nějaký hosting za pakatel, vyplatí se to a ušetříš si v budoucnu spoustu nervů.

Pokud jde o statické stránky, tak doporučuji Medhiho http://hosting.blueboard.cz/ (35kč/měsíc), pokud o dynamické, tak se vyplatí investice například do Českého Hostingu (http://www.cesky-hosting.cz/ - 1000kč/rok). Ale chápu, že každá korunka dobrá, taky jsem tak přemýšlel a dojel jsem na to. Pipni určitě ne.
Dero
Profil
Timy: Stačí jim udržovat v chodu hlavní stránku webu, což ještě jakž takž zvládají. Pokud se nepletu, tak právě to Alešův skript testuje.
Sasa2002
Profil
Pipni taky určitě ne. Když už chceš fakt ušetřit tak jdi hostovat k www.hostingzdarma.cz Tam máš alespoň jistoty. na pipni nemáš nic a jsi tam jak onuce.

S pozdravem Sasa2002
Mail: sasa2002@czechpark.com
ICQ: 335727500
Tomáš Opekar
Profil *
Pipni je největší krám. -byl sem tam dva týdny a nejspíš bych tam byl dodnes nejspíš proto, že sem trpělivý člověk a nevydily mi výpadky, které byĺy a jsou neustálé. -jednou sem zažil dokonce 25 výpadů za den a ten první měl dokonce 584 minut. Třeba bych to i překous, ale najednou jsem zjistil že mi nejde www stránka – 403 Forbbiden. Ale proč? Protože mi na pipni zrušili účet a na icq mi napsali: Táhněte jinám, můžeme se na Vás vysrat. Mimochodem to nebyla jediná urážka kterou mi napsali (Nedržkujte tady – když se jim psal ohledně výpadků serverů).
Jediné co k tomu můžu říct -Pipni = CHCIPNI a nikomu ho neodopručuji, lepší je zaplatit o doménu o 200 Kč víc a mát web bez výpadků, např. na http://hostingzdarma.cz
Anonymní
Profil *
Musím souhlasit se všemi, kteří tu na pípni nadávají, například teď tam mají víc jak hodinový výpadek sql serveru. Když jsem hledal vhodný free hosting pro stránky www.jakokren.net, připadalo mi pípni, jako dobrá volba, ale tvrdě jsem narazil.
Dále tady zmiňujete www.hostingzdarma.cz máte s ním nějaké zkušenosti?
Anonymní
Profil *
Pipni CZ - NIKDY VICE!!!! Nedoporucuju ani pro zacatky webu. NENI den bez alespon 3 dlouhodobych vypadku. Co se me nejvic libi je www.levnyhosting.cz Nemam s tim ale zadnou zkusenost...
Tower
Profil
Já jsem měl svou prezentaci umístěnou na Pipni, konkrétně na serveru www3.pipni.cz asi půl roku Nějaké výpadky byly, ale nebylo jich moc, dalo by se říci, že poměr cena/výkon byl slušný. Horší to už bylo se správou, jelikož v Opeře byl celý layout rozházený. Nakonec jsem odešel z důvodu "změna je život". Větší problém někdy býval s databází. Je to spíš na menší stránky, bez přehnaných nároků. Co se týče ostatních webhostingů zdarma, už z podstaty to nebude 100%. Freewebhostingy se vyplatí asi jen u domén III. řádu, kde ze zákazníka alespoň něco málo mají.
Sasha2002
Profil *
Änonym: No Hostingzdarma.cz je kvalitní. Určitě ti ho doporučuji. Nemá výpadky jako PIPNI a má velice kvalitní podporu, která pomůže.
zansquare
Profil *
můžu se podělit o moje velice nagativní zkušenosti s pipni.cz! zveřejnil sem to zde.. http://forum.pipni.cz/read.php?f=4&i=4727&t=4727
quinux
Profil
printf
Placený hosting je lepší, ale taky to občas vypadne. Štve mě, že někdy dojde místo, přestože mé soubory zabírají asi 5procent z povolené kvóty.

Tak to bych opravdu co nejrychleji zmizel. Když si admini neumí ani ohlídat prostor tak je vidno, že se o to vůbec nestrají. Pokud za to ještě vybírají peníze tak je to zlodějina. Poděl se o název hostingu ať víme komu se máme obloukem vyhnout ;o)

Co se týče výpadků tak těm se nevyhne nikdo. U placeného hostingu by se však měly oběvovat jen zřídka. A pokud to lze tak by je měli avizovat dopředu (např. údržba)
black
Profil *
Lidi, vypadky budou vzdy a vsude, to je proste normalni, tomu lze predchazert, ale uplne eliminovat to nejde. Nekdy jsou lepsi mesice a nekdy horsi, kdyz sse kazi uplne vsechno. Jeden priklad z davne historie, kdyz jsem mel server umisteni v jedne serverovne "pod rukou". Zacal mi pada server a ja uz se bal, ze to je necim pokazenym v HW, ale jakmile jsem tam prijel, hned jsem vbedel, ktera bije. V te male servrovne totiz vypadla jedna strana klimatizace a bylo tam pres 30 stupnu :)
black
Profil *
nemelo pipni.cz byt nahodou chcipni.cz, ale majitelse uklepl pri zadavani jmena domeny? :)
DJ Miky
Profil
black
Asi tak, zkuste se schválně podívat na dostupnost serveru www2 za posledních 24 hodin - tomu říkám dostupnost... Ale na druhou stranu - co byste chtěli zadarmo... (i když je fakt, že ani na placeném hostingu to není úplně OK...)

BTW, www2 server nejede od včerejška od tři čtvrtě na jedenáct (dopoledne) až doteď...
black
Profil *
proste se drzi sve domeny chcipni.cz. Servrik sel proste spinkat :)
black
Profil *
Jo a nerejpej, je leto, jsou dovolene, server nahodi az prijedou za 14 dnu z Kanaru. :)
edimax
Profil *
:D 86% :D. Chudaci co tam hostujou :x
pajkus
Profil *
Administrace špičková, komunikace jak kdy a ohledně čeho, výpadky docela časté i na placeném.
Ridko
Profil
pls asi som blb ale ako sa mam na pipni.cz zaregistrovat...ked chcem ten free hosting?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0