Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Tak jsem se kouknul na www.HostingZdarma.cz
a snažil jsem se pochopit jejich obchodní model. Vypadá to jako pohádka, ale myslím, že jsem na to přišel:

Stránka pravidel
http://hostingzdarma.cz/index.php3?lang=cz&menu=2&submenu=0&stranka=pr ovozni_podminky.php3
říká:
2.3 Objednatel se zavazuje v případě registrace nového doménového jména , ke kterému bude zřízen virtuální server u poskytovatele, registrovat toto doménové jméno výhradně prostřednictvím poskytovatele.

2.4 Objednatel se zavazuje v případě převodu doménového jména podniknout nezbytné kroky k tomu, aby se poskytovatel stal subregistrátorem pro doménové jméno objednatele.

A ceník registrací říká:
Registrace .cz domény na 1 rok 1250,- Kč
Obnovovací poplatek pro doménu .cz na 1 rok 750,- Kč

Pro nechápavé připomínám, že mi ty ceny registrací přijdou velmi vysoké. Jaké na to máte názory?
Leo
Profil
Koukam, ze posledni dobou delas do analyzy obchodnich modelu v podnikani na internetu :-) Vydelavaji proste na domenach, jak se rika - nedavaji slevu zadarmo :-) Leo
thingwath
Profil
Když jsem na ně díval, tak mi bylo hned jasné o co jim jde. Prostě jsou náklady schované v registraci domény. Takže je to sice stále myslím docela levné, ale zdarma určitě ne...
Leo
Profil
Je to neco podobnyho jako kdyz na letaku ctes POCITAC ZDARMA

A pri blizsim ohledani vidis i malinky pismenka, takze cele to zni jinak:

POCITAC bez monitoru a k nemu mys ZDARMA

Leo
Yuhů
Profil
> thingwath: Když jsem na ně díval, tak mi bylo hned jasné o co jim jde

no to mně to právě napoprvé nedošlo.

> Leo: posledni dobou delas do analyzy obchodnich modelu v podnikani na internetu

jestli tou "poslední dobou" míníš poslední tři roky, tak ano, dělám :-)
thingwath
Profil
Tedy asi takhle, ptal se mě kamarád co si o nich myslím (chtěl si k nim převést doménu). No, zadarmo se jen tak něco provozovat hned nevyplatí (i když, obecně by mě zajímalo, jak asi tak přežívá průměrný freehosting a proč může být výhodný, chápu to třeba u pipni.cz, ale jinak těžko říct), takže kde by mohla být bota? Nadsazené ceny domény? Následovalo pár kliků na podmínky a hned jsem věděl na čem jsem.
mgiel
Profil
co je zdarma stejně musí někdo někde zaplatit.
Sasa2002
Profil *
Hostingzdarma(Dále jen HZtko)

Hostuji tam už nějaký ten pátek. A musím říct že jsem neudělal chybu. Předtím jsem měl tzv. hosting u PIPNI a musel jsem tak rychle odejít jak jsem přišel.

Pojem Hostingzdarma - SLovo hostingzdarma znamená že za provoz, místo, traffik atd. nic neplatíte...ale za registraci domény ano. HZtko není žádná charita, která dotuje stránky. Musí si na provoz nějak vydělat. A když si to spočítáte tak 500MB, 1Mysql, neomezeně FTP, neomezeně Emailů za cca 25Kč měsíčně. Kde to najdete. Pipni je sice úplně zadarmo ale traffik 2GB a jejich mizerná dostupnost a podpora je fakt naprd. A nevyjímaje TECHNICKOU PODPORU kde administrátor vždy slušně a rychle odpoví na všechny dotazy. U pipni tak není. Dneska jsem jim psal, že na mé doméně chybně počítaj traffik...a odpověď vyzněla "že to mám blbý"...tak proto si myslím že za ten malý poplatek dostáváte maximum služeb co jde. Sasa2002 sasa2002(zavináč)czechpark.com
Fred
Profil
Taky jsem tam velmi spokojen s jedním projektem
jiku
Profil *
Na Hostingzdarma mám umístěny tři weby svých známých,které jsem pro ně dělal,a které jim udržuji .Myslím ,že poplatek necelých 500,- Kč za doménu s příponou "net" není tolik.A jejich služby jsou dobré.Jsme u nich už delší dobu a nikdy se nestalo,že by něco nefungovalo.Pokud máte nějaký problém stačí se spojit s jejich službou a jejich pomoc je opravdu kvalitní.Dokonce i ve věcech,které se jich přímo netýkají.Všichni moji klienti jsou spokojeni a i já jako správce jejich webů.V tomto státě,kde není zadarmo vůbec nic je podle mě jejich služba skvělá
Anonymní
Profil *
nechapem, co znamena toto :

> Registrace .cz domény na 1 rok - 990,- Kč
> Obnovovací poplatek pro doménu .cz na 1 rok - 750,- Kč

to ako platim 1740 Kč ročne ???
Acci
Profil
Anonymní
Ne. Za regitraci domény zaplatíš 990,- Kč a máš ji na jeden rok. Pokud ji chceš dál používat, zaplatíš další rok 750,- Kč
mat
Profil
Anonymní

představ si to např. takhle - kupuješ si parkovací místo, za zřízení toho místa zaplatíš dejme tomu 5000 Kč, každý rok pak platíš už jen cenu za pronájem toho místa - třeba 1000 Kč - takhle je to s doménou: ta tisícovka je za její zřízení, těch sedmsetpadesát je pak udržovací poplatek, který za ni budeš platit, dokud ji budeš vlastnit...
samir
Profil *
Hostingzdarma.cz je super
kasl
Profil *
2.3 Objednatel se zavazuje v případě registrace nového doménového jména , ke kterému bude zřízen virtuální server u poskytovatele, registrovat toto doménové jméno výhradně prostřednictvím poskytovatele.

to znamena, ze kdyz domenu s nima zaregistruju, nemuzu ji prevest??
Budu muset pockat, az vyexpiruje a koupit si ji znovu?
Matej Kloubek
Profil *
Ne. Můžes si jí převést, ale musíš ji registrovat u nich, pokud chceš využívat jejich služby.

Docela by mě zajímala situace, kdy si např. zaregistruju doménu .com u někoho jiného na 10 let a pak si to k Hostingzdarma.cz převedu. Sice u nich zaplatím poplatek při převodu 449,-, ale doménu tak budu mít na 11 let hostovanou na HZ za cca 200,-? Co myslíte?
Bochi
Profil *
Hostingzdarma není až tak špatný, také u nich hostuji a je třeba uznat, že za tu cenu (ano, skutečně to není zadarmo ani náhodou) mají služby docela dobré a pro amaterské stránky je to dobrá volba. Firemní web bych si k nim ale určitě nedal.
Bohužel si to u spousty svých zákazníků před pohnojili opakovaně zavedením několika omezení, kterými řešili své problémy s přetíženým hardware. Jejich smluvní podmínky to sice umožňují, ale za férovější bych považoval doběhnutí stávajících účtů za podmínek, za kterých byly sjednány a zaplaceny a až pak najet na nové, ale to je holt jejich strategie a sami riskují ztrátu zákazníků, do toho jim mluvit nebudu.
Také mě ovšem již několikrát docela zklamali svým přístupem při řešení problémů, kdy se s tím moc nemazali a automaticky hodili vinu na mě, resp. na mé weby. Když se časem ukázalo (třeba díky tomu, že si stěžovalo víc uživatelů na totéž), že to je jinak, v tichosti to opravili (i když třeba jen nedokonale) a jelo se dál. Tím neříkám, že to je vžycky takhle, spustu potíží řeší docela promptně a ochotně.
Myslím, že hlavní záludnost obchodního modelu HZ z hlediska zákazníka je, že ačkoliv za provoz domény vlastně skrytě zaplatí (ačkoliv poměrně nízkou cenu), oficiálně je hosting jako takový zdarma a tudíž jeho provozovatel de facto za nic neručí. Poměrně vychytralé. Hlavně proto tvrdím, že to není nic pro profesionální web.
Bochi
Profil *
Oprava, vypadly mi dvě slovíčka:

"...svých zákazníků před NĚJAKOU DOBOU pohnojili..."
sasa2002
Profil *
Bochi: No nevím já na HZtku hostuji prakticky od jeho začátku. Začínal jsem hostovat na PIPNI a myslel jsem, že si jejich adminy najdu a nakopu jim prdele zatu aroganci...Když jsem napsal na podporu HZtka tak jsem vždy dostal rychle odpověď a vždy mě uspokojila. Ono je možné, když upozorníš na problém, že ho taky nemusejí vidět. Až když na něj upozorní více lidí.

Ono to řešení přetížení hardware na HZtku bylo celkem důležité pro dostupnost. Ono když tam hostuje několik stránek co generuje denně 10-15GB tak nevím nevím jak by jsi jednal...nejefektivnější řešení je omezení služeb. Protože drtivá většina zákazníků němělo traffik ani 100MB denně. A hlavně jak admin psal ve fóru. Se stránkama. Co měli zaregistrováno před zavedením traffiku se bude individuálně jednat. Takže se nikdo nemusel bát odpojení webu. Což blo celkem fér. Ne???

Můj osobní názor je, že HZtko je velice dobrou volbou pro studenty, malé firmy, kluby...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0