« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Jiří Šuhájek
Myslím, že každý nemá čas sledovat každých 5 minut diskusi => nestihne odpovědět během necelé hodiny.

Možná by to chtělo trochu slevit z té přehnané iniciativy a zachovat klid.
Jiří Šuhájek
Profil
Jasně omlovám se :-( budu rád kdykoli když se pán ozve a napíše mi oč šlo pokud o něco šlo a taky to potom nebude problém zveřejnit to zde zda to byla pravda a pokud ano jak to vlastně bylo. Vim že se každou chvíli snaží nekdo shodit všechny hostingy které tady jsou :-)
Ivan Pekarovič
Profil *
Nezvyknem reagovať vo fórach, ale sú isté hranice, ktoré by slušný človek prekračovať nemal, no dnes o 17:34 ich jeden človek doslova prevalcoval. Musím sa preto ako prevádzkovateľ portálu Webdomena.sk vyjadriť k znôške nezmyslov, neprávd a ohovárania, ktoré sem napísal "tomi", čiže pán Tomáš V., ktorému poskytujeme webhosting k jeho doméne vanek.sk od roku 2001.

1. Update na verziu 4.4 bol oznámený 7 dní vopred mailom na adresu, ktorú zákazník uvádza ako svoju kontaktnú adresu a on sám musí dbať o to, aby bola aktuálna. Chyba kvôli Mojavi sa vyskytla u jediného zo stoviek zákazníkov, ktorým sa upgradovala verzia PHP (teda u vanek.sk) a po jeho oznámení sme mu problém odstránili do 10 minút. Update bol nutný, ide o jeden z našich najstarších serverov (na väčšine je PHP 5) a bez neho by nebolo možné nasadiť nový monitorovací systém.

2. Pán Tomáš V. bohužiaľ nepochopil, že ALIAS je iný názov TEJ ISTEJ stránky. V rámci služby Maximum prevádzkujeme až 10 domén ZADARMO ako aliasy, musí však byť splnená podmienka, že sa zobrazuje rovnaká úvodná stránka. Pán Tomáš V. si PHP skriptom presmeroval doménu galati.sk (alias k vanek.sk) na inú podstránku svojho webu, čím definíciu aliasu porušil. Naše opakované upozornenia, ktoré sme mu zasielali od septembra do novembra, ignoroval. Preto sme pristúpili k pozastaveniu bezplatnej prevádzky ALIASu galati.sk. Webhosting k vanek.sk mu beží bez prerušenia normálne ďalej.

3. Faktúru za novú službu ku galati.sk si vyžiadala e-mailom matka pána Tomáša V., pani Ing. Zlatica V. Pán Tomáš V. nám následne napísal, že to bolo nedorozumenie. Faktúru aj službu sme preto bez ďalších otázok okamžite zrušili. Je nehorážnou lžou pána Tomáša V., že ho vydierame a nútime službu zaplatiť. Práve naopak, vydierať nás začal pán Tomáš V. tým, že mu buď povolíme prevádzku galati.sk tak ako mal doteraz, alebo o nás rozšíri negatívne informácie po diskusných fórach, čo zdôraznil vetou, citujem z jeho mailu - "Dovera, dobre meno a image serioznosti sa velmi tazko a dlhodobo buduje a velmi lahko a rychlo zruti." S touto vetou sa dá samozrejme len súhlasiť, práve preto teraz reagujem na jeho klamstvá.

7-dňový výpadok, o ktorom píše pán Tomáš V., je v skutočnosti pozastavená prevádzka aliasu galati.sk k vanek.sk od 11.11. (teda teraz 4 dni). Webhosting k doméne vanek.sk mu beží v novembri s dostupnosťou 100 %.

Rovnako tak nesúhlasím s názorom pána Tomáša V., že sme voči nemu arogantní - na každú jeho otázku som mu ja osobne trpezlivo odpovedal, konkrétne problematiku odstaveného aliasu sme rozoberali v dvanástich rozsiahlych mailoch, z ktorých môže pán Tomáš V. kedykoľvek citovať. Pán Tomáš V. zrejme pokladá za aroganciu skutočnosť, že nie sme ochotní tolerovať jeho výklad aliasu, ako bezplatnej prevádzky celkom iného webu v rámci jednej webhostingovej služby, čo u nás nie je možné. Ešte deň pred pozastavením aliasu, teda 10.11.2006, nám pán Tomáš V. napísal "Dakujem za kvalitnu promptnu sluzbu a zelam Vam vela spokojnych klientov!"

Ing. Ivan Pekarovič
webdomena.sk
JanoF
Profil
Ivan Pekarovič: ja sa vam dost divim, mate dost divny zmysel na propagaciu vasho hostingu, namiesto toho aby ste ho skvalitnili, co si myslim ze by bolo lepsie, kupujete domeny alebo uz pouzite domeny, alebo neviem co ine a tak si robite len reklamu, proste vsetko je len o peniazoch, co je dost smutne, napriklad zmena hesla do db mi u vas trvala cca 27minut, nieje to trosku smiesny cas? Ano viem mate vela domen ktore hostuju u vas ale pri takomto pocte domen by ste mali mat aj dost slusne servre, co sa podla mojich skusenosti neda povedat, ci je noc alebo den stranka s prepojenim na db mi ide stale rovnako, co je dost smutne, pritom je otestovana na inych hostingoch a tam ide krasne, balik mam ten najvyssi ktory ponukate. Myslim ze by ste sa mali uz konecne zamerat na kvalitu, nie kvantitu ;) ale to je len moj osobny nazor.....


//edit: este taka pripomienka na administraciu, bodla by jej nejaka inovacia, tym myslim trosku lepsie prepracovanie, lebo tato je dost uboha, je sice po grafickej stranke pekna, ale to administratorov webu absolutne nezaujima, napriklad do teraz som nedosiel nato ako si mozem vobec vytvorit subdomenu, alebo ako zmazat uz vytvorenu databazu...., mozno som to prehliadol ale cumel som do toho par hodin a nikde nic....a co sa tyka vasho prispevku tak v tom vidim akurat len dalsiu reklamu ;) to mi urcite nevyvratite, lebo je to tak, niekto proste neznesie ziadnu kritiku, ale to je uz z ineho sudka....

PS: a ked sme uz pri "ale sú isté hranice, ktoré by slušný človek prekračovať nemal" tak neviem akym pravom tu zverejnujete meno a domenu uzivatela tomi ? Niesom sice ziaden pravnik ani nic podobne ale nieje to nahodou protizakonne? V celej diskusii som nenasiel ze by tomi spominal nieco o tejto domene, ci aliase a uz vobec nie jeho meno, normalne sa divim ze ste sem nedali jeho adresu, popripade telefon. Cize prv by ste mali Vy vediet kde su iste hranice a potom upominat niekoho ineho nane, to len tak medzi recou, uz len kvoli tomuto by som ako potencionalny zakaznik k vam nesiel ani za nic, kedze neviete dodrziavat ani zakon o ochrane osobnych udajov, aj ked je pravda ze nazov domeny a krsne meno mozno do toho nespada ale je to dost mizerne minus pre Vas ;)

PS2: a este co mi neda, vas pohyb sledujem uz nejaky ten mesiac a nechapem jednemu, naco to vobec robite, aky ma vyznam skupovat domeny ktore padli? myslite ze ked ich majitel nezaplatil a nasledne nechal zrusit ze si ju od vas kupi, alebo prenajme? Viem biznis je biznis, ale je to dost smutne a hlavne NEPROFESIONALNE :) ale ako moze niekto ako ja hovorit co je to profesionalita, kedze profesional si neprizna ze je neprofesional :o))))
Je to proste smustne a celkovo si myslim ze akurat kazite celkovo trh webhostingu na slovensku, nechcem ani vediet aky by bol serverhosting.....ale to je uz o inom....

PS3: este mi neda toto
3. Faktúru za novú službu ku galati.sk si vyžiadala e-mailom matka pána Tomáša V., pani Ing. Zlatica V. Pán Tomáš V.

nám následne napísal, že to bolo nedorozumenie. Faktúru aj službu sme preto bez ďalších otázok okamžite zrušili.
Je nehorážnou lžou pána Tomáša V., že ho vydierame a nútime službu zaplatiť. Práve naopak, vydierať nás začal pán Tomáš V. tým,
že mu buď povolíme prevádzku galati.sk tak ako mal doteraz, alebo o nás rozšíri negatívne informácie po diskusných fórach,
čo zdôraznil vetou, citujem z jeho mailu - "Dovera, dobre meno a image serioznosti sa velmi tazko a dlhodobo buduje a velmi lahko
a rychlo zruti." S touto vetou sa dá samozrejme len súhlasiť, práve preto teraz reagujem na jeho klamstvá.

Neviem ale toto je tak akurat tvrdenie proti tvrdeniu, cize ako neverim(e) vam co tu vsetko pisete, tak nemusim(e) ani jemu, no a kedze uz ako som vyssie spomenul tu vobec zverejnujete mena jeho matky, zeny, ci sestry tak skor sa priklanam k tomu prvemu co som napisal....


Prajem pekny a nicim neruseny den
Ing. Doc. PhDr...........xy inych titulov JanoF ;o)
www.nejakastranka.mars
morce
Profil *
JanoF: ja si myslim, ze zde pritomni vidi jak se tento hosting prezentuje a nejen zde, a ze si to dobre rozmysli. my uz tady s jednim podobnym hostingem tu cest mame :))) nechci jmenovat, ale ta prezentace formou spamu a nekonecne chvaly uz tady jednou byla a zakaznici te dane firmy si dnes pouze rvou vlasy :)))
JanoF
Profil
morce: to posledne sa mi paci, je to pravdive, vystizne a presne... :o))) len mi to proste nedalo...
Jiří Šuhájek
Profil
Věřet pan Morce, že žádný spam není jediný spam který tady byl je tato diskuze a pročtěte si to napsal jsem o tom jak jistě víte pokud si vše přečtete. Jina nevím ale tento hosting není nový jako byl hosting který myslíte proto spam není nutný. A až se tady sejdou lidi tady z ČR které mají ceskeweby a budou nadávat pak uznám, že jde o špatnou věc myslím že jediný kdo si tady rve vlasy je pán nade mnou, který řeší svou neznalost. A pane Jano proč tedy nezkusíte jiný hosting, moc dobře víte, že by Vám toto nikdo netrpěl, věřte, že poškozování dobrého jména firmy jedincem toho se chytnou pouze a jenom lidi, kteří k takovým věcem lpí. Proč tady tedy nedáte fakta, ukažte tady komunikaci, všechny maily máte ať se tedy ví jak to je skutečně.
JanoF
Profil
Jiří Šuhájek: :D dojemne, existuje vobec nejaky pracovnik tej firmy, ktory vie zniest aspon trosku kritiky? Ja si rvu vlasy? nemam ziadne vlasy :P ja mam cely vas su*acky hosting v pazi, nesiel by som tam ani keby ste mi nukali milion ;)
Proste nemam ho rad a nemam ani trochu rad praktiky ake vykonava aby hrabal zakaznikov. Ochranujete sa tu medzi sebou ako by to bola jedna a ta ista osoba :D co by som sa ani trochu nedivil. A neznalost? Neznalost v com? niekde sa tam u vas v tej dokonalej administracii da nastavit cas? Lebo 27minutova zmena db je prehnana, to sa robi nejaky vypocet toho hesla a porovnava s vypoctom na plute alebo v inej galaxii? :) A neviem preco tu pisete o ceskeweby? neviem ale ja na taj stranke vidim akurat prelozeny trebars a3web, alebo web1 alebo iny.
Myslim ze tu si reklamu urcite nespravite, kazdy normalny clovek si po tejto diskusii dost zvazi ci tam pojde ;) Ja som opisal presnu skusenost ktoru mam a uz nikdy viac a este taketo praktiky ze si tu Pan ING. Ivan P. z webdomena.sk otvara papulku na spacir a zverejnuje tu informacie ktore som tu ani teraz po druhom prezreti tejto celej diskusie nikde nenasiel, tak to je tak ubohe ze az, snazi sa branit voci klamstvam tym ze klame :o))) a ked mu nic ine nezostava tak aby to vyzeralo doveryhodne tak opise komlet celu komunikaciu ktora sa odohrala v mejloch, pricom si ju moze zmenit ako len chce skrz toho aby on vysiel z toho v dobrom, divim sa ze sem nedal originalne mejly, je to dost detinske, ale tak kazdy ma iny zmysel pre biznis, niekto si necha za 50h aj koleno prevrtat.....tu jest aspon priklad......
Jiří Šuhájek
Profil
Ne přesně si myslíte, že jste teď udělal to čím jste vyhrožoval panu Pekarovičovi, bohudík opak je pravdou a pokud připojím kdyby nežádala o něco Vaše maminka jak ví někdo její jméno. Pane Jano mějte se opravdu pěkně a pokračujte vesele dále, neustále omíláte to samé, dejte sejm prosím ty kopie mailů ať to už nemusíme řešit ano, více se k tomu nedá říct. Kritiku snesu ano pokud mi přijde firma a bude mi říkat co nefunguje a bude to skutečné snesu to, bohužel toto co předvádíte Vy ne.
JanoF
Profil
Jiří Šuhájek: prosim? predvadzam? predvadzam co? to ze som reagoval na prispevok Ing Ivana P. ? to ze sa mi jeho jednanie ani trochu nepaci, toto je diskusne forum, riesia sa tu problemy, vam take nieco asi na supporte mozno aj chyba ;) A kedze ste podla vsetkeho pracovnik, tak mi odpovedzte preco je zmena na jednu db aj v noci tak dlha? Len jediny rozumny dovod, hesla posielaju holuby na nejaky super chraneny server a tam ich nejaky pracovnik potom len natuka? alebo sa fakt robi ten super vypocet medzi galaxiami? Ved na ic.cz mam heslo na db zmenene hned, sice je mozne ho tam menit len raz za 24hod ale je zmenen okamzite, nie ze si musim ist dat kavu....
A ked sme pri vyhrazke, ukazete mi vetu kde sa vyhrazam :D

ved aj negativna reklama je reklama, no nie, pan J



//Edit: ahaaaa uz teraz po 5 precitani mi asi doslo ze si myslite ze som pan tomi, ale tym ja niesom, omyyyyyl :D akurat som si v tom pripade utvrdil to co som si myslel ale to uz radsej takto verejne rozoberat nebudem...

//Edit2: ale teraz zasa pre zmenu ma napadlo ze to moze patrit uzivatelovi tomi a az dalej mne, asi pouzivate toto alebo celkovo forum prvy krat, co? skuste aj pisat meno komu vobec odpoved patri, ved takto si to moze mysliet ktokolvek.....
Jiří Šuhájek
Profil
No pracovník nejsem, jsem asistent ředitele firmy tady v ČR která je zrostředkovatelem pro Tripsoft a věřte mi vážený pane, že pokud by se stal nějaký problém a byly stížnosti tak to řeším a nehádám se tady s Vámi, tento hosting mě překvail právě svým přístupem a rychlostí a proto jsme se doml. na spolupráci jinak bych do toho nikdy nešel. Jinak samozřejmě přesně ta poslední věta je pravdivá tím, že jste vytáhl toto forum nahoru jste udělal reklamu, ale mě spíše mrzí to, že tady píšete o tvrzení proti tvrzení a přitom víte, že to je pravda a proč jste tedy vyhrožoval špatnou reklamou když nebude po vašem to je pak jako malé dítě když vyhržuje mamce, já to dost jasně nechápu jak to chodí u Vás tady to je malinko jinak a lidi takto nejednají docela mě překvapilo že jste začal právě v ČR na Slovensku jste nikam info nepsal. Víte vím moc dobře že sem nechcete dát e-maily protože to co napsal p. Pekarovič je prevda a akorát by jste prohrál. Jinak k tém db zusím schválně večer u mého hostingu heslo změnit a jsem zvědavý za jak dlouho to půjde, akorát když to sem napíšu nebude to bohužel objektivní a kdybych někoho požádal tak se zas napíše, že je to spam, toto je prostě bludný kruh. Jinak koukám na to, ale je divné, že teď píšete Vy, víte podle toho o píšete jste ten samý člověk chápete. Tvrzení proti tvrzení :-) že se najednu jednoho tématu chytnou dva lidé a zrovna ze Slovenska je zajímavé :-) proto Vám píšu stále stejně, napište tedy Vaší doménu at víme že nejste te samý.
Ivan Pekarovič
Profil *
JanoF:
"kupujete domeny", "aky ma vyznam skupovat domeny ktore padli?" - uveďte prosím príklad, ak už sa máme baviť, bavme sa konkrétne. Kúpili sme od roku 2003 (kedy sa začali domény predávať) doteraz 3 domény. Prevádzkujeme ich však 11 tisíc. Ktoré z nich máte na mysli?

"zmena hesla do db mi u vas trvala cca 27minut" - interval obnovovania hesiel je 15 minút, teda skript, ktorý Vám zmení heslo do db, ktoré ste si Vy zmenili v Setupe, zbehne 4x za hodinu - a to v 10., 25., 40. a 55. minúte každej hodiny.

"pripomienka na administraciu, bodla by jej nejaka inovacia" - napriek väčšinou pozitívnym ohlasom na nej usilovne pracujeme. Vieme o niekoľkých nedostatkoch, ako napr. nemožnosť zmazať databázu na niektorých serveroch alebo zrušiť FTP konto priamo cez Setup, pripravujeme aj editáciu DNS záznamov. Toto všetko bude k dispozícii začiatkom roku 2007. Nepoužívame komerčné produkty, ale vlastné rozhranie, čo so sebou prináša väčšiu prácnosť, ale aj lepšiu prispôsobiteľnosť na konkrétne potreby. Radi uvítame námety na ďalšie vylepšenia od našich zákazníkov, aby sme ich mohli implementovať.

"ako si mozem vobec vytvorit subdomenu, alebo ako zmazat uz vytvorenu databazu" - bolo by podľa mňa praktickejšie a rýchlejšie spýtať sa našich administrátorov, než sa pýtať prostredníctvom tohto fóra. Subdomény sa na linuxe vytvárajú automaticky vytvorením podadresára vo www_root, na windows iba cez našich administrátorov. Databázu zmažete buď príkazom DROP DATABASE, alebo Vám na ju požiadanie zmažeme my.

"akym pravom tu zverejnujete meno a domenu uzivatela" - nemám rád anonymné "zaručené" informácie, ak už o niečom diskutujem, tak radšej o konkrétnom probléme s konkrétnym človekom, aby aj nezainteresovaní videli, že sa nebavím s virtuálnym zákazníkom, v skutočnosti človekom od konkurencie, ktorej sme stúpili na otlak. Nebudem nikdy diskutovať pod anonymným nickom, nehanbím sa za to, čo sem napíšem, ani za to, čo robíme a ako to robíme. Netvrdím, že sme perfektní, no pán Tomáš V. sem napísal spústu nezmyslov a hrubých lží, ktorými zámerne poškodil naše meno. Ak má pocit, že niečo z toho, čo som napísal ja, nie je pravda, môže sa brániť.

"neviete dodrziavat ani zakon o ochrane osobnych udajov, aj ked je pravda ze nazov domeny a krsne meno mozno do toho nespada" - sám ste si odpovedali. Zákon o ochrane osobných údajov rešpektujeme.

"Neviem ale toto je tak akurat tvrdenie proti tvrdeniu, cize ako neverim(e) vam co tu vsetko pisete, tak nemusim(e) ani jemu" - nie je ťažké overiť si autentickosť mailu, nemám dôvod si vymýšľať a na rozdiel od pána Tomáša V. to nemám ani v povahe, tak to jednoducho nerobím.

===
Ing. Ivan Pekarovič
webdomena.sk
JanoF
Profil
Jiří Šuhájek: Prosim? pritom viem ze je to pravda? ako to ja mozem vediet? niesom v tom zainteresovany a nemam ani paru o aky problem islo, samozrejme dokym pan Ivan P. neurobil z toho dramu, cize z mojej strany to je tvrdenie proti tvrdeniu a tak aj zostane, sme v demokratickom state a moj nazor na nieco mi nevyvratite. A za dalsie, citajte poriadne, kde pisem ze som vyhrozoval spatnou reklamu ked nebude po mojom? Pisem 2x ja niesom vas zakaznik pan tomi, ja som uplne niekto iny kto ma stymto ****hostingom skusenost a tu mi nevivratite a ano mylite sa niesom ziaden 15rocny teeneger alebo nejaky nespokojny zakaznik ktoremu nebolo vyhovene, cize ani to si nemusite mysliet. Cize akurat to vidim na nejake vase emocionalne vylevy :) A skuste aj pred prispevok pisat pre koho to vobec je ;)

//Edit: to je sice mozno divne ale neznamena to ze je to ta ista osoba ;)
JanoF
Profil
Ivan Pekarovič: :D normalne sa hned takto zrana pekne bavim, asi si budem vyhladavat diskusie o vasom hostingu a zapajat sa, nepripadate si trosku smiesny? ja sam viem o 4domenach a dokonca aj jednej znich poznam majitela, teda majitela ktory ju mal predtym a tiez sa natom zabava a nechape ze aky to ma vyznam ked danu domenu pustil, ale to je jedno, urcite ich vam sem nenapisem, cize to ziadat ani nemusite v nasledujucom prispevku.

No tak to je sice zaujimave ale mne nove heslo fungovalo po 27minutach a ked sme pri vasom internavele tak stale mi nikto neodpovedal, to sa tam vykonavaju nejake zlozite koprfild vypocty alebo nieco podobne? 15minut zmena hesla? ako som uz spominal je to aj tak smiesny cas, kedze ic.cz ktory som uz uvidol ako priklad zmeni heslo ihned a nemusi uzivatel cakat na nejaky super specialny skript ktory sa spusti a nasledne zmeni heslo :)

Konecne jedna vec ktoru si aj priznate, ze mate administraciu na prd. Videl som administraciu trebars hostingu qsh, ktory nieje zas az tak dlho na trhu, teda aspon ja viem o 1roku tak ale tam maju administraciu vskutku dost dobru, graficke prepracovanie ma vobec nezaujima myslim funkcionalitu, ale heslo sa mi tam na db zmenilo ihned :)

Co sa tyka subdomeny, ano bolo by to praktickejsie ale ja ju nepotrebujem, cize preto som sa nepytal. Len som to tak medzi recou dodal ked som spominal administraciu. A len tak na okraj ma to zaujimalo..

No vy nemate rad, ale to neznamena ze to nema rad kazdy, cize toto si myslim ze je minus z vasej strany a dost velke. Keby ste nieco take spravili mne, spomenuli trebars len niekde moje meno tak to riesim, mne sa zasa taketo jednanie nepaci, cize vidite, nieje na svete kazdy ako vy :p)))

Preco sa mi ale aj tak zda ze cela tato diskusia aj ked je to vasa ocista v podstate je stale len propagandou? :) aspon ja to tak stale vidim, proste je to smutne ;)
Viem ze aj tak vase tvrdenie bude ze ja som proste niekto urazeny alebo ze som nespokojny s niecim s cim mi nebolo vyhovene, ale nieje tomu tak, rad sa pobavim. Dnes ste mi akurat tak pekne zdvihli naladu, to bude krasny den :)

PS: odporucam skor vrazat investicie do kvality a funkcionality servrov ako do nejakej trapnej reklamy alebo odkupovaniu domen a bud nahodenim vasej stranky s hostingom alebo predajom.....zoznam vasi stranok najdete v prvej teme...


=====
Ing. Kral Ponoziek. JanoF
www.ponozkolarium.pluto
Jiří Šuhájek
Profil
Vite pane Krali Ponoziek, ze uz nema cenu odpovidat, verte ze jsou i pracujici lide a ne jen nekdo kdo se vesele bavi ve skole u pocitace, pokud jste v praci asi to vypada, ze Vas nadrizeny nad Vami nema pevnou ruku takove lidi bych treba ja pod sebou nesnes, abyměl celý den čas datlit neobjektivní věci na PC, az mi tady napise nekdo z cech jak je s hostingem nespokojeny a napise svou domenu pak se to teprve bude moci resit, protože budu vědě, že je to pravda. Preji hezky den a pokud si chcete povidat o vecech ktere nejsou skutecne prosim vyuzijte nejaky chat kde se ostatnim vrstevnikum muzete vypovidat. Já už Vám zde odpovídat nebudu vzhledem k tomu, že Vaše stížnosti nejsou založeny na pravdě, jinak fora sledovat můžete ale bohudík stížnosti budete zakládat pouze Vy nikdo jiný si nestežuje. Je škda, že ten titul který máte dole nevlastníte, asi by jste následně nepsal bludy a ještě když se poívám do Vašeho textu, že jste viděl administraci někoho jiného nebude to spíše tak, že jste někde jinde a snažíte se firmu Tripsoft poškodit, pokud by jste měl takové problémy přeci jen už by jste byl pryč právě je výhoda, že nemusíte platit na rok dopředu ale i na 1 měsíc a nespokojenost řešit. Tímto končím, protože by to byla někonečná smyčka rozhovoru se studentem, já myslím, že už i lidi tady uznali jak to vlastně s Vámi je, protože diskuze zde myslím sledují lidé kteří ví co a jak. Budu teď koukat na fora na Slovensku jsem zvědavý kde se tam taky vyloupnete :-) Hezký den, samozřejmě předpokládám, že budete mít poslední slovo pode mnou.
JanoF
Profil
Jiří Šuhájek: :))))))) dik za ta pouzivanie mojho skutocneho mena :DDD, ano verim ze su aj pracujuci ludia ale myslim ze ti su uplne niekde inde a nie tu, kecy otom ci som student alebo pracant su vase blaboly a dohady, ja sa vypovidat nemusim, nasiel som tu tuto diskusiu a tak som sa zapojil kedze s timto hostingom mam skusenost, keby som ju nemal tak sa ani nevyjadrim. A za dalsie neviem kde sa vobec stazujem? ja len pisem o svojich pocitoch ktore mam na tento hosting, to ze je toto ceskeweby.cz neznamena ze je hosting iny a ked sme pri zakladani stiznosti tak si pozrite kto to tu cele zalozil a potom prudte ;)
Neviem kde v mojich prispevkoch poskodzujem firmu tripsoft, cize sa tu akurat hrate na pana neviem akeho a snazite sa si robit dobre meno ale tymto sposobom ho nikdy nebudete mat, ale to je len prostoduchy nazor lineho studaka alebo pracanta :D
No a co sa tyka toho ze keby som mal take problemy tak by som uz bol pric, ano to mate pravdu a preto som k vam nikdy nesiel, hosting a domenu som neskusal svoju ale znameho ktory sa do toho moc nerozumie, keby sa opytal tak by som mu to hned vyvratil, sice ale na druhu stranu by som nevedel aka tam je trebars uz tolko omielana administracia, ktora je sice na kolene ako pan Ivan P. spomina ale to nic neznamena, predsa len pri takom pocte hostovanych domen by administracia mala byt uz na dost dobrej a prepracovanej urovni, co nieje ;)

A zaujimalo by ma ako ste dospel k nazoru ze "lidi tady uznali jak to vlastne s nami je" vy uz po novom citate aj myslienky uzivatelov na tomto fore? a pisem 3 a posledny krat, ja niesom Tomas V. a nemam s nim nic spolocne a ani ho nepoznam, ja som uplne niekto iny, cize si ma neplete ;) To ze som zo slovenska tak isto ako tomas v. nezmana nic a vase dohady su iba dohady, tak ako jeho problem s vami ;) cize nedokazatelne. Aspon nie verejne ;)
Prosim fora sledovat mozte, takto ste potvrdili ze vy ste dost dobry pracant, kedze pocas prace navstevujete fora a diskutujete a iba si robite reklamu :) cize poupratajte si svoj dvor a potom kritizujte susedov :o)

A ano predsa som nejaky posust studak alebo pracant ktory nema co robit a jeho sef alebo profak to strpi, cize vy by ste nemal poslendne? predsa len kebyze nenapisem tak ho mate pre zmenu zasa vy :)
Jiří Šuhájek
Profil
Mě se teď líbí ten odstavec, že jste hosting u Tr. nikdy neměl no vidíte tak to neřešte a těch 11000 domén určitě o ničem vypovídá asi to budou mimozemštani co nevidí jaké hrozné problémy na ně číhají, vezměte si, že z 11000 lidí se ozve jeden člověk a to ještě zvláštním způsobem Tak jsme si teď všechno pověděli a co si posílat teď třeba smajlíky :-) vidíte a zase mám poslední slovo, to tak děsně láká.
Ivan Pekarovič
Profil *
JanoF
"to sa tam vykonavaju nejake zlozite koprfild vypocty alebo nieco podobne? 15minut zmena hesla?" - spôsobov aktualizácie prístupových údajov na serveroch môže byť niekoľko. Malé webhostingy majú väčšinou administráciu na tom istom serveri, kde všetko ostatné - web, maily, databázy, často aj DNS. U nás je situácia trochu iná, už som spomínal, že prevádzkujeme tisícky domén na viac ako 20 serveroch. Web na jednom, databázy často na inom, maily na ďalšom, samozrejme DNS servery sú tiež zvlásť. A zvlášť na samostatnom serveri beží aj samotná administrácia hostingov. Toto všetko bolo najvýhodnejšie riešiť tým spôsobom, že zákazník cez administráciu (setup) nepristupuje priamo na jednotlivé servery, ale jeho požiadavky na pozadí spracúva každých 15 minút program. Technicky inak samozrejme nie je problém zmeniť heslo do databázy okamžite, naša administrácia však pracuje na inom princípe. Nechcem, aby to vyznelo divne, ale naozaj si nepamätám, že by to niekomu tak veľmi prekážalo ako Vám.

"urcite ich vam sem nenapisem" - Kto sa málo pýta, málo sa dozvie. Keby ste sa spýtali na konkrétnu doménu, na ktorej sa tak dobre zabávate aj s jej bývalým majiteľom, možno by ste sa dozvedeli informácie, ktoré by Vám i jemu mohli rozšíriť obzor. Nechcete ju však prezradiť, skúsil som sa spýtať aj mimo tohto fóra cez ICQ, nereagujete, hoci ste online. Ak nechcete, Vaša vec. Skĺzate však týmto štýlom do diskusií typu jedna pani povedala, že sa niečo stalo, ale nikto nevie, čo, kedy a prečo. Nemám dôvod Vás menovať, len počítačový analfabet by si nezistil vaše meno za pár sekúnd, ale na tom vôbec nezáleží. Skôr ma zarazilo, že máte 21 rokov, ste dospelý, študujete, o chvíľu budete vysokoškolsky vzdelaný človek, očakával by som diskusiu na trochu inej úrovni. Takáto diskusia skutočne nemá zmysel. Máte pravdu v tom, že ďalšie reagovanie konkrétnymi argumentami na Vaše nekonkrétne úvahy by mohlo byť chápané ako naša umelá propagácia (nie propaganda, to je niečo iné), keďže platí známa veta "There is nothing such a bad publicity."
JanoF
Profil
Jiří Šuhájek: ano je to pravda, hosting som nikdy nemal a ani si nemyslim ze budem mat, ale potencionalny zakaznik som stale ;) aj ked sam tomu neverim. Ale na druhu stranu pisem ze mam odskusany ten hosting od kamarata, mam na mysli trebars uz tu spominanu administraciu a ako sa tam sprava web....Cize neviem oco vam ide, pisem tu o skusenostiach, nestazujem sa tu niekomu ze mi nebolo vyhovene ;)
To ze ma ten hosting 11000domen nevypoveda otom ze je kvalitny ;) mozu byt pouzite dobre oblbovacie a marketingove tahy a pod ine veci, cize to o nicom nesvedci, to by ste ako vyssie postavena osoba mohol vediet :o) Mozno nemam xy titulov ale magora zomna robit nemusite. Co sa tyka posledneho slova, tak si nemyslite nahodou ze je to detinske? Mne to tak pripada, ale ja si to dovolit mozem kedze som student alebo pracant ktoremu to sef strpi. Vo vasich odpovediach je aspon vidno tu detskost a namyslenost z vasej strany, aky ste vy "borec" a mi ostatny tak blby, ze :)


Ivan Pekarovič: ja tomu chapem, ale myslim ze mozne to je spravit aj tak ze zakaznik nemusi cakat nejakych smiesnych 15minut na zmenu nejakej db ;) Otom aspon vypoveda prepracovanie tej administracie ;) kladiete doraz na reklamu, propagaciu a v konecnom dosledku zisky ako na skvalitnovanie sluzieb a funkcionalitu. To ze mate neviem kolko tisic domen neznamena ze je to nieco extra, vo svete su aj vecsie hostingy ktore spravuju niekolko nasobok domen co mate vy. Je jasne ze si to pametat nemozete kedze bud to nikomu nestoji za nejaky problem a este ktomu mate tolko domen, kto by si to pre boha tak pametal :)

Co sa tyka domeny, ano je to tak, kto sa malo pyta malo sa dozvie a to moze platit aj teraz, vy sa pytate na nazov domeny a ja ho nepoviem cize tu by to platilo trosku inac, ale principialne sa da povedat ze tak isto. To ze ma kontaktujete na ICQ a vam sa zda ze som online, mozno znamena ze sa vam to len zda alebo niesom za strojom kde je to uin online, myslel by som ze by vam taketo nieco doslo a nenarazali sa hned domna skrz toho ze vam niekto neodpoveda :)
Je jasne ze ma nemate dovod menovat, skrz toho ze si s vami nemejlujem a ani sa vam navyhrazam ako opisujete uzivatela tomi, cize ani ja nevidim ten dovod, samozrejme ja sa zanho nehanbim, ale to neznamena ze by ste tu mohli ak by som bol vas zakaznik, pisat moje meno+nazov/alias nejakej domeny, zda sa mi to dost neprofesionalne, myslim ze sa take nieco da riesit aj inac, uz spomininam mejlom. Vy mi tu pisete ze ja sklzam do nejakej diskusie "jedna pani povedala?" :DDDDD a vy ste sklz kde? "jeden pan povedal?" Vas zarazilo ze mam 21 a ze som uz v kvazi dospely a studujem, to je pekne a mna zasa zaraza arogancia vsetkych, teda aspon vecsina slovenskych "ing" pri ktorych je normalny cloviecik nic, iba prievan okolo vetru :) preto by som aj ja ocakaval od takych ludi inu diskusiu, viacej na urovni a nie detinske dristy ako pise trebars vas kolega ;)
Ano mate pravdu diskusia o tomto hostingu zmysel nema, ale ja si rad poviem co ma "tazi" na srdci :) predsa len som uz dospely :o))))
Jiří Šuhájek
Profil
Pane Jano tak a dost už těchto Vašich litánií mám plné zuby. Šly jsme do partnerství s Tripsotem právě proto, že tady mezi hostingy je té arogance plno a hodně hostingů si na sebe nabalí lidi a pak na ně kašle, chtěl jsem aby se toto změnilo a také se to daří a myslím si, že Vy to těmito řečmi nepokazíte. O té dětičnosti podívejte se prosím na Váš podpis a jak se občas vyjadřujete doménu jste ochoten napsat nebyl a pak něco napíšete o mém chování. K tomu se v každém případě nevyjadřujte lidi z mého okolí a také lidi a firmy se kterými jsem jednal vědí jak se chovám to Vy nemůžete ohodnotit protože mě vůbec neznáte. Přeji Vám hezký den a pokud zde chcete v diskuzi o tom, že něco haníte co neznáte pokračovat tak hodně štěstí, věřte že si tady s Vámi nedopisuji ze strachu, že bychom přišly o zákazníky ale vadí mi když někdo řeší něco o čem vůbec nic neví.
JanoF
Profil
Jiří Šuhájek: neviem co sa vam nepaci? vy ste ma predsa nazvali studentom ktory je v nejakej pc miestnosti a nema co robit tak zhadzuje nieco/niekoh, toto je diskusne forum, nie chvala vasho hostingu, riesia sa tu problem, ja som to tu nasiel a tak som napisal svoj nazor, to ze vy ste ho neprijali nieje moja vec ale vasa, ja si kritiku priznat dokazem, samozrejme je podstatne co u profesionalov slovo kritika znamena, ze. Kedze sa bavime o detinskosti, predsa vy ste zacali s poslednym slovom :) No a to je detinske, zajdite za nejakym dokotom si to overit ked chcete, ci tomu naozaj tak je. Je to spravanie deti. To ze vypisujem litanie je mozno preto ze som naozaj studak v pc miestnosti alebo pracant s divnym sefom ktory mi to strpi :)
Co sa tyka vasej vetym, ze vas nemozem hodnotit, to je pravda, ale neviem ako mozete hodnotit vy mna ;)
A stale nechapem, ocom pisete? ja stym hostingom skusenost mam. Mne sa nepacila, mozno to pan Ivan P. niekedy zmeni, to je uz jeho biznis a jeho poda ako sa onu stara, ja som len napisal nazor, nato su urcene diskusne fora a ked nechapete pointe diskusnych for tak sa radsej ani nezapajajte.
Ako pise Ivan P. strata casu, ked niekomu nieje rady, tomu niet ani pomoci. Tesilo aj mna a prajem pekny den.
Jiří Šuhájek
Profil
Jo ten článek je tam kvůli tomu, že v google se to zobrazuje na první pozici kvůli tomu že mají vysoký pagerank ne kvůli tomu, že mají velký počet domén. U nás jsou hooodně velké hostingy, které například tento kvůli pr předběhl, myslel jsem to malinko jinak než jste to možná pochopil. Pane Jano víte k lékaři mě posílat nemusíte znám chování dětí, mám i dvě sestry, které z toho před nedávnem vyrůstaly a mi dva nejsme od sebe zas tak daleko, jsem jen o 3 roky starší než Vy :-) nebudeme to dále řešit ať to posoudí sami lidé, kteří na hostingu jsou a jsou spokojeni. Vám také krásný den a pozdrav na Slovensko.
Jiří Šuhájek
Profil
Omlouvám se zdubloval se mi příspěvek.
lordies
Profil *
JanoF: nedej se, ono se těžko vysvětluje webhostérům, že nejsou špatní na fóru kde nemají žadný vliv, kde prostě nemůžou smazat pro ně nevhodný příspěvek nebo diskuzi, od toho jsou ty diskuze tady a je jen na webhostérovi jak se obhájí

morce: souhlas s tebou, ať si každý vybere

Jiří Šuhájek: jestli se tedy můžu zeptat, tak mě zajímá kde jsou/budou umístěny fyzicky weby Vašich zákazníků, myslím tím lokalitu/serverovnu atd.
Jiří Šuhájek
Profil
Dobrý den. Weby jsou umístěny na serverech Tripsoftu, není problém si vyzkoušet konektivitu pokud máte na mysly toto. http://www.ceskeweby.cz/web/servery.php?PHPSESSID=be7555371a70dd47ce25 4b1b0fd13117 zcela mi pořád není jasné proč se vyrojí lidi kteří nemají vlastně s hostingem vůbec zkušenosti, já obhajuji hosting vlastně kvůli tomuto. Víte co ono se tady řešilo už více hostingů a každý z nich byl min. 1x špatný já jen zcela nechápu důvody, protože nikdo vás nenutí k okamžitému zaplacení na rok, vše je bez závazku, řekněte mi kdo vás nechá vyzkoušet hosting a pak teprve po měsíci zaplatit? Hodně málo hostingů a jistě si to nedovolí špatný hosting. A věřte, že pokud čekáte, že kvůli pár lidem, kteří jsou bez prakt. zkušeností zničíte projekt kterému věřím a jsem rád, že lidi kteří přicházejí najdou něco spolehlivého čímž se tolik hostingů nepochlubí, tak to Vás bohužel zklamu. České Weby tady jsou a budou a budou poskytovat služby v plném rozsahu jako poskytují nyní , bohužel spousta firem zjistila, že jim roste velká konkurence a proto vyšlápli proti.
lordies
Profil *
Jiří Šuhájek: ja se ptám na lokalitu/serverovnu, můžete mi prosím odpovědět na můj dotaz?
Ivan Pekarovič
Profil *
lordies Naše servery sú fyzicky umiestnené v serverovni v Prahe 3, Vinohradská ul.
lordies
Profil *
Ivan Pekarovič: děkuji za odpověď, aspoň neco se dozvím
JanoF
Profil
Jiří Šuhájek: neviem ako ste dosli nato ze nemam skusenost s "vasim" hostingom, napisem to este raz, mozno to uz konecne pochopite, ja som ten hosting mal moznost otestovat a nie niesom ziadna konkurencia, myslim si ze take nieco by bolo skrz druhej strany neprofesionalne ;) cize akurat zasa zhadzujete moju osobu, kedze s inym ste si tu tieto litanie nepisali. Stale tu meliete svoje, ale ved to je normalne, predsa len ako sa hovori cas su peniaze a peniaze hybu svetom. Kazdy sa riadi podla svojho. Co sa tyka veku, pisete ze nieste o moc starsi ale spravate sa ako brutalny obchodnik ktory je toho nazoru ze len tak jeho sluzba je naj a aj ked ma chyby tak ich v skutocnosti nema, ze? :-) a pritom mi tu pisete ze viete co je detinske, ale priznat si to vobec nechcete ze vasa hra nato kto ma posledne slovo detinske nieje :-) a teraz ho mam zasa ja....

Sam zasa pisete to co pisem aj ja
"v google se to zobrazuje na první pozici kvůli tomu že mají vysoký pagerank ne kvůli tomu, že mají velký počet domén." cize zasa narazate na velky pocet domen, cize si stale stojite za tym nazorom ze pocet domen=kvalita, ale ja pisem ze tomu tak nieje, myslite ze je problem nieco take dokazat? ja si to nemyslim, staci nato par marketingovych trikov, mensiu reklamu, popripade na zaciatok sa zakaznikom pchat do .... a mate kopec zakaznikov a myslim ze tento hosting vyuziva prave nato taketo tahy, alebo v zaciatkoch vyuzival, namiesto toho aby nechal uzivatela sameho nech sa rozhodne medzi nim a konkurenciou a nie nasilne propagovat a ukazovat ze existuje len jeho hosting a ze ten je prave ten pravy, ostatne stoja za houby, co :)

lordies: dik za podporu, aspon je vidno ze moj nazor zdiela viacej ludi a nie len ti imaginarny ktorych pan Jiří spomina, resp ktorym cita myslienky. :p) a myslim ze by sa tu naslo viacej ludi len bud nemaju cas na takuto zmysluplnu konverzaciu alebo maju mozno strach, lebo prave oni su na danom hostingu a pod... dovodov moze byt viacej, ale stale to su len dohady, ziadne fakty. Kto vie mozno sa zapoji viacej ludi do diskusie, predsa len nieje to 3 webhostingova svetova vojna ale obycajna diskusia, sice trosku ostrejsia ale stale len diskusia.
Ivan Pekarovič
Profil *
JanoF:
"myslim ze tento hosting vyuziva prave nato taketo tahy, alebo v zaciatkoch vyuzival, namiesto toho aby nechal uzivatela sameho nech sa rozhodne medzi nim a konkurenciou a nie nasilne propagovat a ukazovat ze existuje len jeho hosting a ze ten je prave ten pravy, ostatne stoja za houby"

Všetkým 6 tisícom násilne získaných zákazníkov sa hlboko ospravedlňujeme, že sme im nedali nikdy možnosť rozhodnúť sa medzi nami a konkurenciou, donútili sme ich využívať naše služby a po celé tie roky sme ich klamali, že existuje len náš hosting. :-)

JanoF, ste jednotka, na tej FEI-ke iste študujete nejaký marketingový odbor. Aj na svojej stránke uvádzate, že by ste sa chceli živiť "Podnikaním s internetovou reklamou". Máte na to naozaj všetky predpoklady.
« 1 2 3 4 5 6 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0