Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, potřeboval bych poradit.
Dělám webovky pro firmu mého otce a chtěl bych se zeptat jaký hosting od jaké firmy by ste mě doporučili.
Potřebuji si zaregistrovat doménu(www.neco.cz), 1 mega místa a 1 e-mail. A taky ať to neni moc drahé:-)
ronnie
Profil
S čistým svědomím ti mohu doporučit www.cesky-hosting.cz - hostuje u nich mnoho známých webdesigneru, blogařů, cena mi příjde velmi příznivá, technickou podporu si nemohu vynachválit, perfekně zpracovaná administrace, služby také výborné. Obcas se stane nejaky vypadek, ale kterému webhostingu se to nestává?
Martin Kuželka
Profil
Pokud potřebuješ pouze 1MB místa a e-mail, můžeš zkusit www.Flyweb.cz a jejich tarif mini. Nabízí 1MB místa a je zcela zdarma. Nejedná se o freehosting.
halogan
Profil
ronnie: To mi příjde pro něj moc.
Martin Kuželka: Podle toho, co jsem slyšel, tak to tam hodně padá

Já nevím, kam s něčím tak malým, ale nejspíše xhost (hostuje tam i tento web) nebo webdum.
Dann
Profil *
halogan: Co pada? Flyweb? Ja bych nerekl ze pada. Hostuji tam a nemuzu si stezovat.
Koukal jsem se pro jistotu jeste na: http://mereni.kyblsoft.cz/ a neni to spatne.
PetrK
Profil
S kolegy servismany jsme nyní zrovna řešili kam přestěhovat naše fórum protože "spolehlivost" našeho současného poskytovatele webhostingu byla již neúnosná, takže za poslední tři týdny jsem se hledáním vhodného poskytovatele zabýval opravdu intenzivně.

Byla to dost zajímavá zkušenost protože obrázek si člověk udělá již při pouhém dotazu (měli jsme technické požadavky které bylo vhodné zkonzultovat předem), od některých přišla odpověd za dva dny, od některých vůbec přesto že jejich stránky překypují ochotou a samochválou. U několika poskytovatelů jsme náš board "na zkoušku" nainstalovali ovšem ochota řešit nějaký technický požadavek byla různá. Nakonec bezkonkurenčně zvítězil MediaWeb.cz, rychlost serveru vynikající i pro golegy ze Slovenska a s takovou ochotou technické podpory se člověk setká docela výjimečně. V neděli o půlnoci jsem poslal dotaz, během půl hodiny jsem měl naprosto jasnou odpověd. Hostují pouze domény II.řádu ale my jsme potřebovali nejdříve nějakou dobu "na vyzkoušení", byla nám proto ihned ochotně zřízena dočasně adresa se subdoménou III.řádu. Během zkoušení jsme zjistili že i zde má server jistá omezení jako u ostatních poskytovatelů ale naše požadavky byly prakticky bleskově a ochotně vyřízeny a po několikadenním zkoušení jsem jeden den dopoledne provedl objednávku na doménu II.řádu + hostingový program a podal v bance příkaz k úhradě, no a druhý den v poledne jsme již vše instalovali na nový server a doména byla aktivní.

No ale na druhou stranu jelikož dotaz byl pouze na 1MB místa + jeden e-mail tak asi pro tohle se dá spolehlivý hosting sehnat za levnější peníz, to uznávám. Pouze jsem se chtěl podělit o čerstvou zkušenost, v našem případě jsme měli náročnější požadavky které prostě kdekoliv neobstály.

Co bych z vlastní dvouleté zkušenosti tazateli určitě nedoporučil je Hyperlink.cz! Ceny sice pro potřebu tazatele příznivé ale "dostupnost" všeho co je umístěné na jejich linuxových serverech je nejhorší ze všeho co jsem zatím poznal, o četnosti různě dlouhých výpadků raději nemluvě. Nevím jestli se sem může psát i taková kritika :-), ale neudržel jsem se... Když se podívám na nějakém webu který údajně měří dostupnost různých poskytovatelů, tak nevím kde ta čísla berou, stačí se podívat na ten odkaz co výše uvádí Dann, dle tohoto měření má Hyperlink dostupnost 100%. Takže o těchto měřeních mám jisté pochybnosti a beru je raději s rezervou. Mám tam zkušenost s dvěma hostingy a oba letos končí.

No koukám, raději se omlouvám za román co jsem napsal :-)
Tin
Profil
1 MB místa + 1 mail???
To je přece www.sweb.cz
Je zadarmo, jen adresa je www.sweb.cz/neco
Yuhů
Profil
Reaguji na původní dotaz:

pokud ti opravdu záleží na ceně, pak zkus pipni.cz. Tam se de facto platí pouze za doménu (a tomuto poplatku se nelze nikde vyhnout). Hodně lidí si na pipni.cz stěžuje (a nyní neřeším, zda oprávněně).

Hyperlink hostuje za dvacku, ale ty reference taky nejsou nejlepší.

Jestli ta doména není nutná, pak má pravdu Tin: jdi na sweb.cz. Tam to máš opravdu zadarmo (vlastně 3 kč SMSka) a bez reklamy (mírně horší konektivita do zahraničí).
Yuhů
Profil
PetrK
díky za cennou zkušenost! Pro tento typ dotazu je MediaWeb opravdu dražší, ale tu značku si zapamatuju. Já jinak ještě musím pochválit Xhost, na kterém jede tento web. Opravdu si nemůžu stěžovat, akorát marketing mají mizerný (což mi vlastně vyhovuje).
thingwath
Profil
Pípni bych tedy určitě neradil. Jednak toho nabízejí hodně, o moc víc než tazatel chce, a pak, mají freehosting jako testovací záležitost, kde si zkoušejí nové technologie a podobné. Takže tam furt cpou nejnovější software, není to vůbec stabilní a podpora je zcela nulová.
PetrK
Profil
PetrK
díky za cennou zkušenost! Pro tento typ dotazu je MediaWeb opravdu dražší, ale tu značku si zapamatuju. Já jinak ještě musím pochválit Xhost, na kterém jede tento web. Opravdu si nemůžu stěžovat, akorát marketing mají mizerný (což mi vlastně vyhovuje).

Nemáš zač Yuhů :-). Napadlo mne nyní se k tomuto vláknu diskuse vrátit a to pouze z toho důvodu, že moje zkušenost když jsem ten příspěvek loni psal byla poměrně krátká. Nyní po téměř roční zkušenosti mohu se 100% jistotou potvrdit vlastně to co jsem napsal, moje volba pro MediaWeb byla ta nejlepší co jsem mohl udělat. Přestěhoval jsem tam loni i svůj vlastní web takže tam nyní provozuji dvě domény a za ten necelý rok mohu tedy hodnotit. Na obou webech jsem denně dá se říci téměř ve dne v noci a za celou dobu jsem nezaznamenal žádný výpadek, rychlost serveru super, no a hlavně s tak rychlou a ochotnou technickou podporou jsem se ještě nikde jinde nesetkal. Individuální přístup ke každému zákazníkovi.. jak se píše na jejich stránkách v tomto případě není fráze ale opravdu holá skutečnost. Řekl bych že za tu cenu kterou platím dostávám nadstandardní služby, kdy i některé úkony které se jinde nekompromisně platí (například obnova dat ze zálohy když jsme při update software fóra přišli naší vinou o všechny příspěvky a přílohy....) mě zde byly poskytnuty bleskově, ochotně a zdarma.

Když to nyní čtu, vypadá ten můj příspěvek jako nějaký PR článek :-), ale věřte mě že kromě toho že jsem zákazníkem MediaWeb.cz nemám s touto firmou nic společného. Píšu to jenom proto, že pokud někdo bude přemýšlet nad webhostingem který kromě spolehlivých serverů má také spolehlivou a vstřícnou technickou podporu, tak z vlastní zkušenosti mohu mediaweb.cz zcela určitě na 100% doporučit. Zdá se mě, že tento poskytovatel není moc známý jako ostatní, proto jsem to napsal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0