Autor Zpráva
Nosto
Profil
Už delší dobu máme zaregistrovány domény na hostingzdarma.cz. Vše bylo v pohodě až do výměny webmailu. Jejich nový webmail má pořád spoustu vad. Nepoužíváme Outlook, protože přistupujeme k mailu z různých PC a poštu třídíme do složek. Zarazil mě přístup adminů na jejich diskusním fóru.

Zajímalo by mě, jestli je normální, když firma hostingzdarma aktivuje novou aplikaci, která nefunguje a pak se neustále odvolává na jejich dodavatelskou firmu Icewarp. Cituju: "Jestli Vam mohu poprosit, klidne muzete i vyhrozovat, ale ne nam - dodavateli mailoveho systemu. Splecnost IceWarp - www.icewarp.cz"
Co vy na to? http://www.hosting-zdarma.cz/index.php3?id_temata=1534&lang=cz&menu=0& submenu=0&stranka=diskuse_3.php3


Prý máme používat Outlook. Je to profesiolnání odpověď? Více na: http://www.hosting-zdarma.cz/index.php3?id_kategorie=6&lang=cz&menu=0& submenu=0&stranka=diskuse_2.php3

Nebo:
http://www.hosting-zdarma.cz/index.php3?id_temata=1447&lang=cz&menu=0& submenu=0&stranka=diskuse_3.php3
apod...
armin
Hosting armin.sk
Profil
Nosto: Zda je to profesionalni pristup je vec nazoru. V pripade ze provedli pouze update webmailu (to jest z verze X na verzi Y), tento webmail je placena aplikace, v dusledku update jste prisli o slozky nebo o komplet vsechny emaily, pak jejich tvrzeni je v podstate na miste - at se s problemy obratite primo na autora aplikace, predevsim pokud autor aplikace "nalehal" a doporucoval update sveho produktu, ze v nem opravil x kritickych chyb.

Pokud tomu tak neni, ze provozovali webmail A a nyni provozuji webmail B a Vy jste o neco prisel, tak je to nejspis jejich vina. Akorat nechapu, proc klidne nepouzivate postoveho klienta (treba outlook) a nevybirate postu pres IMAP? Nebo oni neposkytuji IMAP pro mejly? To co pozadujete (provozovani x pc, vsude potrebujete mit "vse"), tak toto by po kazde strance splnoval i jakykoliv postovni klient podporujici komunikaci s mail serverem pres protokol IMAP. Samozrejme ze IMAP musi podporovat i hosting na svem mailserveru.
Nosto
Profil
Armin: dekuju za odpoved. O existenci IMAP jsem netusil. Pry to podporujou, ted mi odepsali. Me se spise jedna o to, ze pristupujeme do mailu z vice PC na ruznych mistech vice lidi a nedokazu si predstavit, ze prijdu ke znamemu a zacnu mu nastavovat outlook.

Existuje nejaka aplikace typu Outlook, kterou bych mel na flesce a mel v nastaveni potrebne udaje? Zapichnul bych to do PC a mozna by bylo po problemu.

IMAP funguje tak, ze napr. tridim postu a posta se tridi i na wemailu?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Nosto: Ano existuje, spolupracuji s autorem freeware aplikace eMailaya na vyvoji a ladeni novych verzi. Je to "mobilni" postovy klient, podporuje klasicky POP3+IMAP+SMTP, taky disponuje cteckou RSS kanalu. Vyhodou je mobilita - jak pozadujete - ze lze pracovat / spoustet aplikaci i z USB klice (flasky), pametove karty atd atd. Akorat je potreba si zvyknout na ovladani. Kdyz tomu prijdete na chut, je to radost pouzivat.
Nosto
Profil
armin: diky, zkusim, ale trochu se bojim toho nastaveni a anglictiny.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Nosto: cestina je k dispozici zde a co se tyce nastaveni... to zvladnes. Tam neni co pokazit. Potrebujes vedet adresy IMAP + SMTP a porty tveho hostingu. Pokud pouzivaji standardni porty, tak jen zadas adresy serveru, sve jmeno, email, login, heslo a hotovka, neresis nic sloziteho a uzivas si skvelou mobilni aplikaci :)
Nosto
Profil
armin: Jsem nadseny, diky moc. Rozjel jsem to v anglictine, vypada to dost dobre, cestinu doinstaluju. Emaily jsem si stahnul, ale nedari se mi odeslat maily. Jeste to zkusim.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Nosto: Jinak az ted me napadlo - pridavani noveho email uctu - nejdriv musis vyplnit vse potrebne, pote kliknes na pridat, aplikace si overi dostupnost emailove schranky, a pouze pokud se korektne propoji, tak se ti ucet prida do aplikace.

Co se tyce SMTP, napadaji me 2 veci, a to konkretne:
1) Asi hosting u SMTP pozaduje autentifikaci, to jest "odchozi server pozaduje overeni" - ze pri podesilani mejlu se musis prihlasit se svym loginem, aby nedoslo ke zneuziti jejich SMTP kymkoliv.
2) Tvuj ISP blokuje vsechny SMTP servery, muzes pouzivat pouze SMTP ISP - tedy nastav si SMTP tveho ISP.
Nosto
Profil
armin: priznam se, ze tomu co jsi napsal moc nerozumim, ale postu jsem si uz stahnul, takze nastavene to mam asi dobre. Ted se mi nedari postu odeslat a vubec netusim, jak pracovat s temi slozkami, ktere mam ve webmailu.
Odeslana posta se mi zobrazuje v odeslane, ale jeste to neprislo, hostingzdarma ma ted momentalne nejaky maly vypadek, tak jsem to poslal i na seznam a jeste to neprislo.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Nosto: SMTP = odchozi server, pres nej se odesila posta... a muzes mit tento server pristupny siroke verejnosti - kdokoliv muze pres tento smtp server odesilat mejly, a nebo si majitel serveru vstoupi do sebe a polozi si jednoduchou otazku - proc zdarma nabizet SMTP vsem spammerum a mit problemy s policii, co takhle povolit odesilani pouze svym klientum, a to tak, ze se pred odeslanim jakehokoliv mejlu budou muset autentifikovat (prokazat "svoji totoznost"), tedy prihlasit se na SMTP se svym jmenem a heslem? :)
Kdyz tak si pogugli co to je SMTP autentifikace a vlastne poptej se podpory sveho hostingu. Jinak co jsem kliknul na 1 odkaz ve tvem 1. vlakne, tak jsem tam neco cetl ve smyslu ze nekdo chce odebrat z faktury ze 3 domen poplatek za pouzivani webmejlu. To jako opravdu nebo si nekdo delal srandu s tim? Myslim jako ze se plati jista castka za pouzivani webmailu.
Nosto
Profil
ad. SMTP server - rozumim. V navodu pisou SMTP: mail.nosto.cz. Jo uz to asi vidim, mel jsem tam zatrhnuto POP3 a tam ma byt asi to IMAP, ze?

ad. odebrat z faktury ze 3 domen poplatek - no to jsem jim psal, to jsem myslel, at mi to odectou (slevni), kdyz to nefunguje jak ma. Prece platim za domenove jmeno, hosting, webmail apod. Tak kdyz to nefunguje a oni mi k jedne domene navrhuji, ze mi to slevni, tak at mi to slevni u vsech domen. Alespon tak tomu rozumim.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Nosto:
1) SMTP nijak nesouvisi s POP3/IMAP. Ber to tak ze SMTP je OD TEBE, POP3/IMAP je K TOBE, spolu SMTP/POP3 nebo SMTP/IMAP nesouvisi. Stejne tak jako nesouvisi FTP a HTTP. Dva diametralne odlisne protokoly, kazdy urcen na neco jineho

2) Jen tak zcela mimochodem, vis o tom, ze webmail, mysql, ftp, statistiky se nabizi zcela zdarma jako soucast hostingu? A neni to jen u par vyvolenych spolecnosti a jen u nejdrazsi varianty hostingoveho programu...
quinux
Profil
armin
Jenže pokud nefunguje e-mail, tak je to jako kdby nefungoval hosting. Sleva je imho na místě ;)
armin
Hosting armin.sk
Profil
quinux: Ja se nepozastavuji nad zcela opravnenym pozadavkem, spis se pozastavuji nad necim, co je vsude jinde standardni. Treba sel bys kupovat do obchodu kde by si uctovali za ten mikrotenovy pytlik na rohliky/pecivo 5 korun? Vis ten co se roztrha sam od sebe, jednorazovka. A pritom v jinych obchodech mas na stojanech hafo plnych rolek, ze si muzes odmotat i 10 kusu a hodit do kosiku a nikdo ti nic nerekne.
quinux
Profil
armin
Tak teď vůbec nevím jestli nechápu já tebe nebo nechápeš ty mě :-D
Chtěl jsem tím říct, že platíš sice jednu částku, ale platíš jí za balíček služeb, který si vybereš zpravidla více různým balíčků z dané nabídky. Mnohdy se tyto balíčky liší nejen parametry samotného hostingu (prostoru pro web), ale i mailu (např. více místa pro mail či určitý počet možných adres). V tom případě, je zcela logické, že pokud některá z těchto služeb nefunguje, je sleva na místě a zpravidla se třeba poskytuje ve formě prodloužení hostingu o měsíc zdrama atp.

Jinak ne, do obchodu, kde bych dával 5 Kč za ten sáček bych nešel ;)
armin
Hosting armin.sk
Profil
quinux: ja chapu webmail jakou soucast hostingu resp. poskytovani mailhostingu. Treba ja osobne bych nesel tankovat naftu do cerpaci stanici, kde bych za 1000,- Kc za palivo musel jeste platit 20,- poplatek za pouziti prijezdove cesty, opotrebeni pistole a cerpadla. Jdu natankovat, kolik natankuji, tolik zaplatim. Jdu si koupit hosting (vcetne mailhostingu), tim padem webmail ma byt samozrejmosti. Alespon dle meho nazoru...

0