« 1 2 »
Autor Zpráva
Mastodont
Profil
Je u nás nějaký slušný hosting, kde se neplatí DPH? Co jsem zatím prošel, tak jsou buď hodně drazí (zřejmě reselleři) nebo jsou nevyhovující parametry, případně jde o nejisté existence.
Keilew
Profil
Těžko říct, ale plátcemi jsou proto, aby mohli odečítat DPH na vstupu za HW a SW apod.
Ice
Profil
.
Keilew
Profil
Ice
nesmyslná definice. Plátcem DPH bývá kdokoli, kdo nakupuje a prodává a k prodávanému zboží přidává hodnotu. Pokud něco sám vytváříš a nepotřebuješ k tomu z většiny zboží na vstupu s dph, tak proč být plátce dph? A můžeš být klidně monopolní megafirma nebo strejda v obýváku.
DavidBP
Profil
Ice
K placení DPH se může dobrovolně přihlásit kdokoliv, stačí návštěva finančního úřadu.

Pokud jde o tvrzení, že velká firma je pro zákazníka terno, a "ONE MAN SHOW" je naopak nebezpečná, pak si dovolím nesouhlasit.
Já tvrdím, že větší důvěru si zaslouží živnostník, jelikož ten za své podnikání ručí celým svým majetkem (vč. nemovitostí), zatímco obchodní společnost typu s.r.o. ručí za své závazky jen do výše nesplacených vkladů - základního jmění které je u 99% českých hostingů cca. 200.000 Kč. Naskýtá se tedy otázka, kdo za své závazky ručí více, onen živnostník, který má většinou majetek spíše v řádu milionů (např. má vlastní byt, auto atp.) nebo společnosti který ručí jen svým "velmi nejistým" majetkem ?

Výše uvedené je všeobecné, nevztahuje se pouze na webhosting, ale na všechny druhy služeb, prosím diskutující aby zachovali této diskusi určitou úroveň, kterou zatím má.
mat
Profil
Jen bych doplnil, proč je někdo plátce a někdo neplátce DPH...

Plátcem DPH se musíš povinně stát, pokud tvůj obrat (obratem se rozumí vše na straně příjmů, tedy bez výdajů) za předchozích 12 měsíců přesáhne 1 milion Kč. Nic víc, nic míň.
Ice
Profil
DavidBP
Keilew
Nechci se s vámi přít. Ale otázka zněla? Je u nás nějaký slušný hosting, kde se neplatí DPH?
Mastodont
Profil
mat
Ano, a to je ten problém, protože přes ten milion se zřejmě webhoster dostane velmi brzy.

Jinak pro zákazníka je levnější hostovat u neplátce.
habendorf
Profil
Ice

Dph snad platí každý v ceně zboží.
Ne.

Plátce DPH - velká, snad kvalitní společnost. Neplátce DPH - malá - "ONE MAN SHOW" firma.
Nesmysl.

DavidBP

Pokud jde o tvrzení, že velká firma je pro zákazníka terno, a "ONE MAN SHOW" je naopak nebezpečná...
Motáš dvě věci, které spolu nesouvisí - tzv. právní formu podnikání a DPH, společného tyto dvě věci nic nemají. Navíc
ONE MAN SHOW může mít klidně formu kapitálové společnosti (s.r.o., a.s.), zatímco naopak velká firma může být klidně v.o.s., čili s ručením osobním majetkem majitelů. Nebývá to sice zvykem, ale není to vyloučeno.
Keilew
Profil
mat
A od 1.1. by to mělo být víc, jestli se to zase nezměnilo;)
armin
Hosting armin.sk
Profil
Ja nechci zadnym zpusobem tuto bourlivou debatu hanit, ale jen tak zcela nahodou a mimochodem, Mastodont shani informaci, zda existuje hostingova spolecnost (jakakoliv forma podnikani) ktera NENI platcem DPH, tudiz jeji sluzby jsou sumy konecne. Mam za to ze mu neslo o rozpravu co DPH je, jake formy podnikani existuji, kdo cim ruci a podobne zvasty.
Mastodont
Profil
armin
Ne, já sháním informaci, zda je nějaký solidní-spolehlivý-a-přitom-levný hosting bez DPH. Že existují, to není problém vygooglit.
Mastodont
Profil
Pro bližší info, stačilo by mi tak 200 mega do 35 korun za měsíc. Ale netrvám na tom, klidně půjdu na vshosting nebo gigaserver. Jen ty daně mě prostě *****.
Tomáš Smetka
Profil
zkus individual hosting u kraja.cz kde ti udelaji kalkulaci ceny, verim ze se do tech 35Kc vejdes pri 200MB
armin
Hosting armin.sk
Profil
Mastodont: Pokud bys byl platcem DPH v CR, tak ja jsem ti povinen fakturovat se sazbou 0% DPH :) Treba v tomto smyslu je platcovstvi DPH vyborna vec.
Mastodont
Profil
Tomáš Smetka
Zaměřujeme se především na sféru větších či rozsáhlejších projektů, které převyšují svými požadavky na kapacitu, výkon či přenos dat možnosti standardního webhostingu. (kraja.cz)
Tomáš Smetka
Profil
Aha tak to se omlouvam ale http://www.kraja.cz/webhosting/
sem cetl

"v tu chvíli nastupuje KRAJA.cz
individuální webhosting bez hranic"

Nebo zkus http://www.station.cz/tarif/little.station/ ael je tam pouze 150MB
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
armin

Pokud bys byl platcem DPH v CR, tak ja jsem ti povinen fakturovat se sazbou 0% DPH :)

Je na místě dodat, že v tom případě by DPH stejně musel přiznat a odvést, jen by ji neposílal slovenskému státu Vaším prostřednictvím, ale přímo českému prostřednictvím příslušného finančního úřadu.

Samozřejmě se to občas vyplatí - za určitých okolností to znamená neplatit něco, co stejně dostanete zpátky - není to ale nutné pravidlo.
armin
Hosting armin.sk
Profil
jirifogl: nene, spatne. Kdyz bych nekomu uctoval treba 1000,- Kc a je to fyzicka osoba nepodnikatel, tak mu musim nauctovat automaticky 1190,- Kc, protze 190,- Kc automaticky dam ja na sk statu. Kdyz by vsak odberatel byl podnikatel a platcem dph, tak jsem mu povinen ve zmyslu zakona o DPH §15 odstavec 8 zbirky zakonu SR povinen fakturovat se sazbou 0% DPH. Odberatel (treba platce dph v CR) pokud sluzbu napise na firmu (coz u hostingu asi na 100% ano), neplati statu (CR) zadne DPH. Pokud by ovsem sluzbu predaval dal, treba v CR (je fuk zda platcovi ci nikoliv), je povinen ji prodat za minimalni castku 1001,- Kc BEZ DPH (zduraznuji BEZ), coz je baj ocko 1191,- Kc s DPH. Proc? Protoze tech 191.19,- automaticky da statu na DPH.

Ale dost bylo offtopicu.
armin
Hosting armin.sk
Profil
jirifogl: Samozřejmě se to občas vyplatí - za určitých okolností to znamená neplatit něco, co stejně dostanete zpátky - není to ale nutné pravidlo.

az tedka jsem si toho vsim :) Ano, je to tak, ze proste firma (platce dph) nema vazane penize v DPH, takze konec koncu je to vyhodnejsi - proc si kupovat neco za 1190,- Kc a cekat 1-3 mesice az mi stat "vrati" 190,- nez jako si koupit neco mimo me krajiny ale v ramci EU a od platce DPH za 1000,- Kc a nemusim cekat na vraceni / snizeni DPH zakladu. U nizkych castek je to mozna jedno, ale u castek v radu desitek tisic korun je to jednoznacne vyhoda - kupovat bez DPH, vyhne se tak clovek docasnemu "zkonfiskovani" penizku statem.
Nobelicek
Hosting netzona.cz
Profil
A můžeš být klidně monopolní megafirma nebo strejda v obýváku.

To neni pravda. Platecem DPH se povinne stavas ve chvili, kdy kvartalne prekrocis obrat 1 000 000 Kc. Takze megamonopolni fimra tezko nebude platce DPH.

Jinak spolecnost, ktera neni platcem DPH a ma prijatelne ceny a sluby je treba www.isol.cz
banancz
Hosting banan.cz
Profil
neplátce dph je lepší pro koncového klienta, a horší pro klienta, který je taky plátcem

www.banan.cz byl ze začátku neplátce, nyní je plátce (obrat více jak 1mil ročně = plátce vždy, jinak plátce může být i ten kdo má obrat 1kč)
Railbot
Profil
banancz
Zkus jednou napsat banan ne jako odkaz a budes frajer...
Joker
Profil
Mastodont
Pro bližší info, stačilo by mi tak 200 mega do 35 korun za měsíc. Ale netrvám na tom, klidně půjdu na vshosting nebo gigaserver. Jen ty daně mě prostě *****.
Eh... počítám, že 35 s DPH je bez DPH 29,50. Vyplatí se to kvůli ušetřené pětikoruně měsíčně?
Mastodont
Profil
Joker
Jde o princip. DPH mě prostě s**e svou podstatou. Schválně se podívej, jak stará je to záležitost.

http://en.wikipedia.org/wiki/Value_added_tax
Joker
Profil
Mastodont
Jde o princip. DPH mě prostě s**e svou podstatou.
OK.
Ne že by tohle bylo vlákno na ekonomickou diskusi, ale nesdílím tenhle názor. Podle mě jsou daně ze spotřeby lepší než daně z příjmu.
smajli
Profil
Mastodont
Pokud by jsi hloubal do ekonomiky hlouběji, tak by jsi zjistil, že jako koncový zákazník neplátce DPH tuto daň zaplatíš vždy.
Mastodont
Profil
smajli
Jistě, ale při odběru od neplátce je teoreticky cena nižší, protože tobě už dodavatel DPH účtovat nemusí.
tiso
Profil
Mastodont - skôr naopak, zisti si ako funguje DPH...
Mastodont
Profil
tiso
Princip DPH spočívá v tom, že každý plátce vybírá od svých odběratelů (zákazníků) DPH a tuto potom odvádí státu (daň na výstupu). Každý plátce má také nárok na navrácení od státu té DPH, kterou on zaplatil při nákladech spojených s podnikáním (daň na vstupu).

Ten princip je velmi jednoduchý. Zkus si spočítat, jak vypadá koncová cena pro klienta, když kupuje od plátce nebo neplátce. Dejme tomu firma s 1000 klienty, jejíž náklady jsou 500 tisíc bez DPH a chce vydělat 400 tisíc čistého. Kolik bude účtovat finálnímu klientovi (který je neplátce) jako plátce a kolik jako neplátce?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0