« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
honzalunek
Profil
Mate nekdo nejake info o vypadku gigahosting.cz? Uz druhej den jim nejede ani homepage... Treba je to jen problem u meho poskytovatele pripojeni. Psal jsem jim maila, ale zadna odezva. Aspon k sql datum bych se potreboval dostat .. :/
Mastodont
Profil
Mě nejede taky.
Pavliq
Profil
Mě taky nejede ( homepage ), jinak nepoužívám gigahosting :)
qeuchspack
Profil
Tohle se tam nějaký čas objevovalo, vypadá to, že měli nezvanou návštěvu ....

*************************************
Prave probiha servisni zasah ..
Nase servery celi utoku, ktery se nam podarilo eliminovat, nyni probiha obnova uzivatelskych dat ze zaloh
V pripade zajmu o informaci nas kontaktujte na telefonnim cisle 775 565 543, kde Vam sdelime blizsi informace
Omlouvte pripadne pretizeni teto telefonni linky, pripadne jsme Vam k dispozici na e-mailu "gigahosting@gmail.com"
Dekujeme za pochopeni a za vznikle potize se omlouvame,

Tym GigaHosting.cz
*************************************

a ještě přidám trochu statistiky z kyblsoftu pro jeden hostovaný web

3.1.2008 01:33:27 - stále trvá vrací 403 11 hodin 33 minut 18 vteřin >>
2.1.2008 22:53:27 - 3.1.2008 01:33:27 nedostupné 2 hodiny 40 minut >>
2.1.2008 18:43:27 - 22:53:27 vrací 404 4 hodiny 10 minut >>
1.1.2008 15:53:27 - 2.1.2008 18:43:27 nedostupné 1 den 2 hodiny 50 minut >>
Patejl
Profil
Opravdu jim to nejde nekdy od odpoledne v utery. Tu hlasku tam chvilku meli. Ted nemaj pro jistotu vubec nic. Nechapu, ze profi hosting nejde kompletne obnovit behem jednoho dne.
tondes
Profil
Asi jsem jeden z mala, kteremu pan I.... z Gigahostingu odpovedel.
Pro pobaveni, moje anabaze z gigahostingem zacala jiz pred 4 mesici. Do te doby jsem u nich hostoval a nebyl problem. Teda do doby nez odesel administrator, se kterym se dalo vzdy dohodnout. Nevim kdo pak delal admina ale komunikace timto s nimi skoncila. Ja se snazil mesic zajistit alias jedne me domeny. Nereagovali a kdyz uz reagovali tak byly vymluvy typu: administrator to ma na stole, zapomel, vykaslal se na to, ztratil, po mesici, kdyz jsem nabizel jiz 500 kc za zprovozneni aliasu kvuli prezentaci me to milostive udelali (a nic nechteli, i kdyz jsem nabizel, takze asi vydelavat nechteli, nebo se spis citili trapne, kdyz to uzdelali az po mesici meho denniho proseni).
Kolegoj uz u gigahostingu nejedou prezentace druhy mesic a vubec je to nes... On uz je na black listu takze jemu neodpovidaj a nezvedaj telefon. Me nastesti alepson odpovedel na email ale to, ze dnes si muzu rano stahnout data a presunout hostingy jinam, ze me preje hodne uspechu jinde ale data tam dodnes nejsou.
Nechci spekulovat, ale nyni maj jejich servery jiny IPcka takze jsou i jine moznosti nez to, ze byl jejich server napadnutej, jak tvrdej. Navic - nefungoval jim ani mail server. Takze muzeme spekulovat co se vsechno stalo (treba stehovani .... co ja vim)
s jejich byvalym adminem jsem byl jednu dobu v kontaktu, kdyz si na slovensku udelal vlsatni projekt, to potom co utek od gigahostingu ale nevim zda je vsechno pravda co me o nich navypravel, takze tyto informace zde nebudu zverejnovat, protoze si za nima nemohu stat ale na kazdem sprochu ....

Jsem poucen.
1) to nejlevnejsi nemusi byt vzdy to prave orechove
2) zalohovat zalohovat zalohovat. Ja bohuzel veril, ze zalohy bude delat gigahosting. Teda spise ze bude schopen ze zaloh obnovit obsah. Neprisel jsem o vse ale treba takova diskuze .. no tak ta bude urcite v ******

Uz hostuju jinde, slo to rychle.Priplatil jsem si ale fakt radsi priplatim nez abych se opet dostal do slamastiky jako z gigacem.
Mozna jsem mel zalohy postahovat uz na konci roky, kdy pan I... z Gigahostingu rozeslal vsem zakaznikum ze bude davat do poradku ucetnictvi a ze tem, kdo nema doklad o platbe vse posle. Uz me melo bejt jasny ze se neco deje.

Vsechny varuju, zmizte odtamtud a neverte kecum o napadeni serveru. Vzdyt pokud by meli zalohy, byly by schopny pro 4 dnech obnovit alespon zakladni funkce.

Pak je jeste jedna moznost, spojit se a oslovit ceskou obchodni inspekci. Protoze nedodrzeli podminky ktere slibovali (vypadek, zalohovani atd)
qeuchspack
Profil
To jen potvrzuje to, co je o nich psáno na Hostingy.cz

skvélé ceny a možnosti...avšak žádná reakce ze strany hostingu. admin nereaguje na stížnosti a nechává vše ladem. (juckveld)

Technická podpora dělá mrtvého brouka, mají za málo ohlašovat změny, časté výpadky. Bývali dobří, komunikativní a snaživí, dnes už ale stojí za bačkoru. (Lupo)
Bajlo
Profil
no já náhodou mám informace o tom, co se s gigahostingem naozaj děje. žádný útok se nekoná, pan I. prostě nerad platí sa služby, které odebírá - už 3 měsíce nezaplatil za serverhousing a tak ho od 1.1. odpojili. nic víc, nic míň. teďka bude zřejmě následovat vymáhání :)
(jméno odstraněno moderátorem Y.)
honzalunek
Profil
A jeje to je drsny. Doufam, ze o ta sql data neprijdu :/ nasel jsem nejakou moji zalohu, ale tri mesice starou. Spolehal jsem na to ze to zalohujou , na gigahostingu je napsano ze se vse zalohuje. Sh1t. Stesti ze mame google cache.. posledni data jsem z ni dohledal a server mi uz bezi jinde... (2 hodiny mravenci prace na ziskani cca tydenich dat :/ , ale aspon nejak jedu )
Po tehle zkusenosti si zacinam myslet, ze vlastni server ma neco do sebe... clovek si ruci sam za sebe.
Mastodont
Profil
Teď jim web funguje ...
qeuchspack
Profil
Hmm ... jen jejich a ten mě v tuhle chvíli zajímá asi tak nejmíň, hostované weby jsou stále mimo provoz
honzalunek
Profil
Presne .. staci se podivat na ty jejich reference... funguje jen radio fajn ..asi stacili uz zmigrovat.
Hlavne ze jejich homepage se tvari jako ze je vse ok.. Zadna zminka o vypadku a stavu reseni. Odpoved na email jsem porad jeste nedostal.
Chamurappi
Profil
Reaguji na honzulunka a Patejla:
Máte stejnou IP adresu, dokonce francouzskou. Zajímavá náhoda.

Reaguji na Bajlo:
Dolož, prosím.

Reaguji na tondese:
Máš nějaké identifikační údaje? Přidali by ti na věrohodnosti.

Reaguji na qeuchspacka:
Jaký web máš u gigahostingu.cz uhostovaný?
qeuchspack
Profil
Koukám, že je fórum bedlivě střeženo, stejně jako to naše hostované na Gigahosting.cz, kterému jsem si zde nechtěl zadarmo dělat reklamu, ale budiž .... Domov amatérských mykologů = www.DAMyko.info

jinak už se to pomalu rozjíždí, fungují databáze (čehož jsem hned využil k záloze) a některé administrační nástroje se už zobrazují, přestože jsou stále "zamčené"
honzalunek
Profil
Zjova to jsem nevedel, ze se tu hned kazdy lustruje. Holt pouzivam francouzkou branu do netu :) (dokonce tam obcas sama skoci i brana nemecka ci ceska podle toho v jakem meste zrovna jsem) A proc dve jmena? Po prvni registraci jsem nevzpomel na heslo :) Tak jsme si zaregistroval Patejla. Easy :)
Jinak kdyz se clovek polozi do google cache, tak se da hodne veci dohledat.. diky ni funguju.
tondes
Profil
Reaguji na Chamurappi:
na verohodnosti me muze pridat napr.
Antonin Koutsky
R.L. 31
Nachod
ICQ: 173723342
mail: koutsky@bestcom.cz, tondes@resetovalhota.net
email: antonin@koutsky.info me diky Gigahostingu nejde, ostatni jsem jiz zmigroval
weby: bestcom.cz, resetovalhota.net
koutsky.info me opet diky GH nejde
jinak ja mel vyhodu ze mam domeny u forpsi tak jsem stacil jen zmenit A a MX zaznamy a nasmeroval jsem to okamzite jinam, nastesti jsou poskytovatele, kde jde vsechno hned. Bohuzel jsem blb a nezalohoval jsem pravidelne, takze ted muzu cekat, zda na gigahosting nahrajou zpatky data abych si vse stahl.
Kamarad, o kterem jsem mluvil ma nanestesti i domeny u gigace takze musi jit overit podpisy a nechat vse prevest jinam. Jinak u nej to je velkej pruser, ma tam prezentace firem, ja tam mel pouze prezentaci vlastni firmy a naseho spolku ale myslim ze jsem timto prisel o veskere diskuzni prispevky a fotogalerie uzivatelu. Holt pouceni pro priste ...

A to ze pan I. ma asi bodrel v uctech je pravda , posudte dopis:

Vazeny zakazniku,

V tomto roce, doslo nekolikrat ke zmene ucetni firmy, ktera nam poskytovala (nebo spise mela poskytovat) ucetni poradenstvi vcetne vedeni kompletniho ucetnictvi. Mozna proto, ze nas business je mirne specificky a mozna prave proto, ze pro mnoho ucetnich znamena pojem "webhosting" naprosto nepochopitelny vyraz, jsme se dostali do stavu, kdy fakturace a nasledne zrizovani sluzeb neprobihalo dle nasich predstav.

Timto bychom se Vam radi omluvili za veskere problemy, ktere nastali.

Vzhledem k blizicimu se konci roku bychom hlavne kvuli Vam dali radi do poradku "ucetni zalezitosti" ktere jsou jeste nejakym zpusobem nedoreseny.

V pripade, ze potrebujete vystavit opis faktury (i nekolik let zpetne), ci jste fakturu jeste nedostali, nebo v pripade, ze Vam jeste nebyl dorucen dobropis, nebo vraceny penize na ucet, v pripade jakychkoliv ucetnich nesrovnalosti me prosim kontaktujte na e-mailu : stefan@gigahosting.cz ci na telefonu 775 565 543 (v pripade, ze nebude zvednut okamzite, zavolame zpet) kde se s Vami pokusime vyresit vsechny pripadne problemy.(na e-maily se reaguje lepe) v pripade veci, ktere jiz z jakehokoliv duvodu nesnesou odkladu jsem Vam k dispozici i na zminenem cisle.

Verime, ze pochopite nasi situaci, tesime se na dalsi spolupraci a jako omluvu prijmete prosim 1 GB mista navic v podobe vanocniho darku, a pro vsechny zakazniky mesic webhostingu zcela zdarma (cely leden 2008 tedy hostujete zadarmo).


A to je pravda, hostujeme zadarmo :D

(jméno upraveno moderátorem Y.)
Bajlo
Profil
Chamurappi
je myslím pochopitelné, že tady nebudu vypráviet odkud informace beru.. hostovali u VSHostingu, teďka šli 'neplatit' ku Stickfishu (to by sis měl vědet ověřit podle IP adres). můžeš si myslet co chces, ale to co říkám, je pravda. to s tím útokem ma pěkne pobavilo, p. I. je expert ve výmluvach :) prostě vždy to na neco/nekoho svede.

(jméno odstraněno moderátorem Y.)
Bajda
Profil
Zdravim, bohužel taky patřím k těm, kteří mají dva weby na tomhle zpropadeným webhostingu.
Máte někdo nějaký nový info ohledně toho, jestli ještě někdy svoje data "uvidím" ?
qeuchspack
Profil
- k mysql.g... jsem se normálně přihlásil
- na ftp se dostanu přes účet na serveru tux.g... , ale data nejsou ještě kompletně obnovena
Bajda
Profil
No, já se dostanu k jednomu ze dvou domén, ale je v ní úplně prázdno, takže to mi je jaksi "k ničemu" :(
Jestli se jim to nepodaří obnovit, tak jsem pěkně v p*deli, zálohuju si jen pro jistotu, a to první den v měsíci, takže mám zálohu z 1. prosince, která je absolutně nedostatečná :(
tondes
Profil
Me se uz podarila data k jednomu webu stahnout ale zbytek mam prazdny. K databazim se dostanu, to uz obnovili. Jinak vcera jsem na moji urgenci dostal odpoved ze me dekuji za upozorneni a ze se o to postaraj ale furt nic. Takze uz snad ani nedoufam. pan I... se akorat vymlouva. Kdyz se kouknete na jejich web do sekce hostujeme, tak nektere stranky co prezentujou nefunguji. To je reference :D To vypada jako kdyz to jde do kytek.
Bajlo
Profil
honzalunek
několik příkladů:
www.chytryrybar.cz
www.alaskanmalamute.cz
www.cheerspa.cz
www.lamynavaranech.info

ani jeden nefunguje.
Bajda
Profil
Nebyl by někdo z pražáků hostujících na zmíněném gigahostingu schopen osobně zajít na adresu "společnosti" ?
Marty110r
Profil
Zdravím Vás vespolek,
bohužel jsem taky postižený :-( moje stránky www.skoda110R.com hostující na gigahostingu,
jsou taky mimo provoz.
Pan I. mi na urgenci zprovoznění 3.1. 10:35 odpověděl "Do 2 hodin to bude v pořádku".
Bohužel nebylo :-(

Naštěstí se už dostanu na databázi abych jí mohl zazálohovat a emigrovat jinam.

Jsem u gigahostingu 2 roky, až na občasné výpadky nejdřív bez problémů, ale letos samý problém.
Nejdřív mi expirovala doména protože mě nikdo nevyzval k prodloužení, faktura za hosting mi taky dorazila s půlročním zpožděním a až potom co jsem si jí vyžádal.

Nejlepší byl asi před měsícem " převod na VIP server - v rámci zkvalitnění služeb, který ani nepoznám"
bohužel jsem ho poznal protože se mi při převodu záhadně stratili komplet všecky data z úložiště.
Naštěstí data zálohuju i místně takže to nebolelo.

Držím palce všem co zatím nemají svoje data aby se k nim co nejdřív v pořádku dostali.

Marty

(jméno odstraněno moderátorem Y.)
Bajda
Profil
To já právě potřebuji hlavně data z FTP.
Mám tam databázi do externího souboru (nikoliv do MySQL, bylo by to pro ten jeden skriptík zbytečný).

Psal jsem, volal jsem, vyhrožoval jsem - bezúspěšně :(

Opravdu by mě zajímalo, proč se ale server chová, jakoby nic?
Prostě absolutně žádné informace, kdo ví, kolik lidí si teď registruje a platí "krachlej" webhosting?
tondes
Profil
Myslim ze to je ucel delat ze se nic nedeje.... Mimochodem ja fakturu jeste taky neobdrzel, myslim ze pan I. jen oddaluje aby na nej nikdo neposlal ceskou obchodni inspekci. A myslim ze uz nas je dost abychom se na nej domluvili, protoze stejne jako vy tak i ja mam sluzby predplacene a mame garantovanou dostupnost. A krach firmy pan I. neoznamil.
Co vy na to?

(jména zkrácena moderátorem Y.)
Šandy
Profil
Tak se taky přidám, už se tu o mě zmiňoval "tondes". Mám na giga 3 hostingy. Jeden mi nejel už 2 měsíce, a třeba nějaká obnova ze zálohy u nich neexistuje. Když mi ale přestal jet i web na kterém mi záleží, tak sem začal psát a telefonovat. Nejdřív ticket - 2 dny bez odpovědi. Tak email přímo panu I. - nic. Tak sem se pokoušel telefonovat, 2 čísla uplně nedostupná, třetí zvonilo (přímo jeho). 2 dny sem to zkoušel, a nic. Tak sem psal mejly, volal, nechával zprávy v hlasovce, SMS, prostě nic.
Asi tak 6ej den sem zkoušel volat, a okamžitě po prvním zazvonění mi to automaticky položilo. Z jiného čísla ne. Tak sem napsal asi 2 ostřejší mejly, a žádná odpově'd, ale druhej den mi vzal telefon. Potřeboval sem znát auth-id pro 2 domeny co sem tam měl registrované, a obnovit data. Jedno auth-id mám druhé po 3 dnech pořád nikde, a data na žádném FTP nemám, i když mi řekl, že budou do 2 hodin. 2 dny a pořád nic.

(jméno zkráceno moderátorem Y.)
qeuchspack
Profil
Jak tak koukám do obchodního řejstříku, tak pan I už jednatelem GH od konce října není, tak by možná nebylo od věci začít bombardovat nové pány jednatele ...

jméno: Adam Křikava
funkce: Jednatel
bydliště: Široká 14/65, 11000 Praha 1
ve funkci: od: 30.10.2007

jméno: Pavel Lupjan
funkce: Jednatel
bydliště: Högerova 1098/15, 15200 Praha 5
ve funkci: od: 30.10.2007

... aby uvedli do pořádku své obchodní vztahy a nedělali si ostudu touto blamáží pana I s napadením a následnou obnovou
tondes
Profil
I to je mozne. Ale podle mailu, ktery me prisel 23.12. to jeste vypadalo, ze pan I s gigahostingem spojen je, posudte sami.

Citován email:

Vazeni zakaznici,
Dekujeme Vam za projevenou duveru a za spolupraci v roce 2007. Na rok 2008 pro Vas mame pripraveno mnoho novinek, ktere povedou k dalsimu zkvalitneni nasich sluzeb.
Prejeme Vam krasne vanoce i mnoho stesti, zdravi a osobnich uspechu v roce 2008.
Vanocni Darek ! - jako darek pro stavajici zakazniky, od nas dostava kazdy zakaznik 1 GB prostoru pro sve stranky, e-maily ci databazi ! Toto navyseni probehne do 1.1.2008 u vsech zakaznickych uctu.
Krasne proziti Vanocnich svatku,
S.I. - GigaHosting.cz


Ten vanocni darek jsme dostali. Ja mam ted na FTP volny cely prostor :D
honzalunek
Profil
V diskuzi k clanku http://www.lupa.cz/clanky/bubliny-u-ust/nazory/q7/ ma pan jednatel Krikava uvedeny email . Pokud je to tedy on.
Asi to ale je on protoze http://www.radiotv.cz/radio-clanky/4065/adam-krikava--vsichni-jsme-zav isli-na-penezich-nasich-klientu.html pise neco o ABradiu ...co je projekt z referenci gigahostingu.
« 1 2 3 4 5 6 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0