« 1 2 »
Autor Zpráva
David Majna
Profil
Zdravím.
Nemáte někdo zkušenosti s hostingem Flyer.cz. Nejlépe osobní od nějakého veterána tohoto fóra. Nabízejí výborný poměr cena/služby a dostupnost je slušná.
Hledám hosting pro fórum s trafficem okolo 0,5GB denně a jejich STANDARD mi pro to vychazí nejlépe. Jsem už téměř rozhodnutý, ale přesto...

A prosím žadný SPAM ani pomluvy typu majitel je h*********l a já ho prostě nemám rád!

Děkuji.
tsunami
Profil
nemam skusenosti ani nepoznam nikoho kto tam hostuje a kedze si uz takmer rozhodnuty, nejdem ti doporucovat ziadne ine hostingy.
warman
Profil
http://www.lupa.cz/clanky/flyer-cz-podivny-pristup-k-zakaznikovi/
http://www.czechweb.cz/diskuze/list.asp?id=1
http://www.lupa.cz/diskuse/402/212745/
http://gransy17.mujblog.info/ze-zivota/flyer-cz-k-zamysleni

a to jsem nahodne vygooglil. Osobně já žádnou zkušenost s nima nemám, ale kámoši si na ně stěžovali jak sviňa (ignorace v odpovědích na problémy, časté výpadky,...)
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
warman

Pekny, zvlaste prvni a ctvrty clanek jsou zajimave :-)
Jenze jsou jiz minimalne rok stare a dnes to tedy muze byt jiz jinak.

Nakonec mi to nedalo a udelal jsem si ten test na ty reference a vyslo mi ze z 256 referencovanych webu jich je 49 nekde jinde nebo jiz neexistuji. No zajimave ze, clovek by rekl ze se ponauci.
warman
Profil
Je pravda ze rok je dlouha doba, ale pochybuju ze by se tak zmenili :)
warman
Profil
Jinak, za 59kč forum, ktery prenese dene 500MB, to podle me vam nikdo neda... Fora sou skoro nejnarocnejsi, co je. jinak doporucuju flyweb.cz, c4.cz. Gigaserver.cz dle mě není špatnej. Samozdřejmě doporučuju napsat nejdřív na jejich tech.podporu a ujistit se, jestli jim to nedela problemy tam mít forum, ktery prenese 500MB dene.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
500MB dneska skoro nic neni, je to mesicne 15GB coz nektere weby generuji za den. Muzes se podivat treba i na nase programy na web4ce.
warman
Profil
web4ce má omezení souběžných připojení-což je pro forum nevyhodny (rekneme ze mi brouzdalo na foru celkem 50 lidi v jeden okamzik, tak je potreba minimalne klasik(a i to by semtam hodilo internal error, nebo ne?)), neni 15GB jako 15GB. jestli se bude nacitat jeden obrazek kterej ma 1MB 500x tak je to vyhodnejsi jak skript kterej bude spustenej 50000x
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Když se mluví o Flyeru, tak bych rád zmínil, že je to úplně jiný hosting, než Flyweb.cz - občas se to lidem plete.

Párkrát se stalo, že si to někdo popletl, nadával na nás, a nakonec zjistl, že o mluví o Flyeru. Dokonce nám už přišel mail s dotazem týkajícím se důvěryhodnosti nabídky Flyeru, kde jsme byli oslovováni jako provozovatelé té služby.

Takže prosím do záznamu :-), cokoli bylo a bude uvedeno o Flyer.cz, netýká se hostingu Flyweb.cz a naopak.
warman
Profil
Já si myslím že rozdil mezi flyer a flyweb je znatelny. Tak si 99,9% populace vas nesplete :) to je jak kdybych misto brna rekl beroun pomalu...
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
warman
Já si to taky myslel :-) Osobně si myslím, že si to míchají lidi, kteří ani jeden, ani druhý hosting sami neznají, případně koukali na nabídku jen zběžně, což asi není případ většiny osazenstva tady v hostingové diskusi na Jakpsatweb, ale víte jak, prevence je základ :-)

Přecijenom ty názvy jsou hodně podobné, přiznám se, že když pročítám ty linkované diskuse, tak pokaždé, když někde vidím www.flyer.cz, tak ustrnu, že je to link na nás.
warman
Profil
no konec offtpicu :) no a tedka jak flyweb snizil cenu o 33% tak podle mě jsou dobra volba :) podle mě za hosting se vyplati priplatit. 120kč za 2GB je podle mě celkem dobry... No zalezi na kazdym jestli veme nejakej lowcost hosting kde ma za 50kč 3GB prostoru a nebo to co jsem psal
DoubleThink
Profil *
warman
Doplň prosím údaje v souladu s prvním dodatkem pravidel této diskuse. Jinak je tvé doporučení bezpředmětné a bude odstraněno.
Morasino
Profil
jirifogl
Jo, tak fylweba fyler se hodne plete. Uz se mi tostalo nekolkrat, misto toho, abychse dostal na flyweb, tak se dostanu na flyer. :-D
(okoukávám pouze sluzby). Jinak ty reference to je strasny mp3hits, ktery hostuje uz dlouho u web4ce je tam napsany :-D.
warman
Profil
DoubleThink: Je to z mych vlastnich zkusenosti, ze se nevyplati platit pro narocne projekty lowcost hostingy. A za druhe mam par znamych kteri hostuji a hostovali sve projekty u nich (napr. warezator.com). Jinak ja nemluvil primo o flywebu (kteri maj 120kč za 2GB), ale obecne, ze se vyplati si priplatit, i kdyz ta cena a velikost jsem bral od nich, ale jako priklad. Za tuto cenu nabiti hodne hostingu stejnou velikost(napr.jeste c4.cz,...)
Freedomwarez
Profil
Ahoj Davide,

přemýšlel jsem o otázce kterou jsi nadhodil. Nebudu zastírat že mám s hostingem www.flyer.cz zkušenosti a to smíšené. Přes rok a půl u nich hostuju svoje diskusní warez fórum. Nejdříve jsem si u nich (jako hodně levného nízkonákladového hostingu) objednal tarif standard, s tím že jsem předem avizoval že půjde o warez fórum a tázal se jestli jim to nevadí, obratem mi odpověděli že nevadí. Asi po dvou měsících hostingu (jsem měl návštěvnost cca 8000 unikátů z ČR a další mraky ze zahraničí) mi nabídli (asi si všimli že je dost vytěžuju) jestli nechci pistoupit na výměnný obchod - že když si dám na web jejich baner, že dostanu zdarma navíc tarif profesionál. Na nabídku jsem přistoupil a od té doby to takhle mám. Kdybych měl zhodnotit komunikaci s technickou či obchodní podporou tak zcela bez problémů a samozřejmě jsem měl ze začátku na ně i pár dotazů s nastavením parametrů, když jsem zaváděl fórum, taky poradili asi do druhého dne. Teď ty negativa: ještě asi před rokem se dost stávalo že občasně hosting mrznul či jeden z jejich serverů sletěl a občas bylo tristní jak dlouho trvalo než to dokázali opravit. Na druhou stranu (asi se něco nebo někdo změnil) kupodivu poslední půlrok jsem nezaznamenal nic co by se jim dalo vytknout, výpadky jsem při běžné kontrole nezaznamenal a těch dlouhých výpadcích nemůže být ani řeč. Před dvěma měsíci mi někdo z Holandska prolomil fórum a část dat smazal. Požádal jsem technickou podporu flyera jestli můžou data obnovit. Druhý den se tak stalo, všechno mi nahráli zpátky ze svých záloh a navíc mi i poslali výpisy o tom Holanďanovi a natvrdo blokli jeho adresy.

.....a teď to nedopíšu, protože překračuju limit, takže ještě jeden příspěveček a pak diskutujme....
Freedomwarez
Profil
Jinak já rozhodně hostuju na lowcoast hostingech - v praxi se ukázalo (a můžu to porovnávat, protože jsem jim dříve vůbec nevěřil a jel jsem na dražších co si ale mnohdy jen hrajou na lepší) a můžu říci, že co do kvality se řada lowcoast hostingů s těmi cenově standardními vyrovnala a některé určitě předběhla. Můj osobní názor je, že všechno (nejenom IT) ale vůbec všechny mezilidské vztahy směřují k FREE , tedy ke SVOBODĚ , proto za jediný zdárný směr považuju zlevnování a ideálně již bezplatné IT služby, tedy freečko. V případě Flyera mi přijde, že se časem změnili a to z mého pohledu k lepšímu. Když takhle půjdou dál tak nevidím problém si u nich hostovat něco dalšího, s tím ale že určitě existují i nějaké další dobré nízkonákladové hostingy o kterých víte zase něco více právě vy :)
warman
Profil
muzu se zeptat co mate za warezforum? :) jinak lowcost a normalni hosting, kazdy se hodi na neco jinyho. to ze lowcost je lepsi jako nejakej drazsi hjosting sou vyjimky a obavam se ze u flyeru dostanete za ty prachy opravdu to co mate a nic navic.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Můj osobní názor je, že všechno (nejenom IT) ale vůbec všechny mezilidské vztahy směřují k FREE , tedy ke SVOBODĚ , proto za jediný zdárný směr považuju zlevnování a ideálně již bezplatné IT služby, tedy freečko.

Jestli k tomu směřuje úplně všechno, tím bych si nebyl až tak jistý, někdy mám zcela opačný pocit, zejména u reklam a zpravodajství :-D

Je ale důležité, že není free jako free. Může být "free as in beer" anebo "free as in speech", přičemž jedno rozhodně neimplikuje druhé.

Hosting "free as in speech" si momentálně nedovedu moc představit, alespoň ne free v takové míře, jakou známe třeba u open source software, zato hosting "free as in beer" je už dnes běžnou věcí. Je ale důležité si uvědomit, že takový hosting, ač za něj poskytovatel nic nechce, má své náklady na provoz, na které je potřeba vzít někde jinde. Ať už z reklamy (což už není moc free as in speech) nebo z příjmů za placené služby (což už není tak moc free as in beer), konektivitu ani nový server nedostanete za dobré slovo, že na tom přece nevyděláváte a děláte to pro krásné ideály. Správce serverů nebo pracovník supportu si za to na oběd také nedojde, a těžko budou pracovat hladoví.

Než vyřešíte tenhle "drobný problém" s existencí nákladů, musíte se prostě smířit s tím, že za hosting se nějak platí, ať už povinným umístěním reklamy nebo velice omezenými parametry, které na Vás vyvíjejí tlak k přechodu na služby placené penězi, z nichž se ten bezplatný provoz dá ostatním dotovat.

Je mi líto, ale revoluce v tomhle směru se v IT stále ještě nekoná a nějaký pátek nebude. Ať se webhoster (nebo kdokoli v jakémkoli jiném oboru) vydává za sebevětšího spasitele, vždycky má pod líbívým pláštěm to, co každý jiný člen současného systému, ve kterém se nějak nebo něčím platí vždy.

Souhlasím s Vámi, že zlevňování je správný směr. Jenom nejde o to, že by svět tíhnul k "free" (ať už kterémukoli), ale je to prostě jen následek silné konkurence, která všechny zúčastněné nutí pracovat efektivněji, nechtějí-li být semleti.
warman
Profil
jirifogl:
totez plati u u hostingzdarma a hostujzdarma -musite si koupit domenu za 500(nebo za kolik), ale domena ma cenu priblizne polovicni a hosting se dotuje z 270kč na rok-a to je zrhuba 23kč měsičně. A nerikejte ze za 23kč, kdyz se na server nastrka 1000 uzivatelu, tak ze se to jaks taks neuzivy... tedka se divam ze hostingzdarma.cz ma dokonce za 600kč, což už je vic jak 30kč za mesic... a treba wz.cz tedka nabizi 2 bannery za 500MB mista. IC.cz ma tedka premium a VIP hosting... je toho tedka strasne moc.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
warman
totez plati u u hostingzdarma a hostujzdarma -musite si koupit domenu za 500(nebo za kolik), ale domena ma cenu priblizne polovicni a hosting se dotuje z 270kč na rok-a to je zrhuba 23kč měsičně. A nerikejte ze za 23kč, kdyz se na server nastrka 1000 uzivatelu, tak ze se to jaks taks neuzivy...

Rozhodně netvrdím, že se to neuživí. Tvrdím jen tolik, že za tu službu se nějak platí vždy. Je úplně jedno, jestli se náklady na provoz bezplatného hostingu pokryjí z placených služeb nebo z dražších domén - nakonfigurované servery nepadají z nebe a přípojky do NIXu nerostou na stromech, za tyhle věci se platí, takže jenom říkám, že představy o bezplatných IT službách jsou holá utopie.

Co se týče uživení se nebo neuživení, je to provozovatel dané služby, kdo si to musí spočítat. Existuje řada různých hostingových řešení, zaměřených na různé části trhu a tedy oplývajících různými vlastnostmi. Mezi ty vlastnosti patří i cena. Je na každém webhosterovi, jak si to spočítá. Pak si to samozřejmě musí spočítat zákazník, jaká může být za danou cenu reálná úroveň nabízené služby a zda taková úroveň vyhovuje jeho potřebám pro daný projekt.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
A nerikejte ze za 23kč, kdyz se na server nastrka 1000 uzivatelu

To je 23000,- mesicne, coz kdyz zacnte pocitat co musi vstupovat z druhe strany (administrator, hardware, umisteni v racku, pripojeni, elektrika) pokreje mozna naklady, ale spis ani to ne.

Co se tyka zlevnovani, tak v posledni dobe je to ma podle me spise opracny smer. Poskytovatele pripojeni zdrazuji a to tak, ze napriklad Casablanca od noveho roku zvedla cenu o 100%. Neco jako neomezeny trafik je pouze sen kazdeho webhostera. Bud za to zaplatit nekrestanske penize a budete to mit skutecne neomezene, nebo vam pocitaji trafik. A to se jeste deli na domaci a zahranicni trafik, kde je ten zahranicni samozrejme nekolikanasobne drazsi.

Jak vidite, tak pokud webhoster ktery neco poskytuje zdarma, nema prijmy nekde jinde, toto provozovat proste nelze.
warman
Profil
michal666: obvykle se prepocitava na prenesene gigabajty. pokud jsem pocital dobre tak cca 324terra za mesic odpovida 1gigabits. pri cene 1kč za giga do odpovida 324000kč za gigabitovou pripojku(zalezi na providerovi, ale mam znamyho ktery ma tuto cenu tusim, nechcu se hadat), mozna i min a to pocitam jen do tranzitu, coz tam staci cca 50mbit pro 5 serveru,l coz vychazi do 20 000. NIX byva obvykle neomezenej. Nevim kolika ma hostingzdarma.cz zakazniku, ale u 2000 jim by to urcite uz vydelavalo, minimalne pokrylo naklady. a predpokladejme ze ten admin je i majitel, tak mu dou vsechny vydelky do kapsy. On to ma urcite spocitany tak, aby mu neco slo do kapsy. Krom toho za 500kč na rok vam zdvojnasoby traffic a misto, kdyby tuto sluzbu vyuzivalo 200 uzivatelu tak ma mesice cca 9000navic.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
warman

A z ceho bude provozovatel zit do te doby nez vyroste na to aby pokryl prinejmensim naklady? Coz je i obecny problem u nove vznikleho webhostera. Taky musi na zacatku dost investovat a pak nalakat lidi. Proste neni to tak jednoduchy, jak si spousta lidi mysli.

My mame napriklad pres 1500 placenych hostingu a mame to tak tak vyrovnane. Nezapomente ze cim vice mate zakazniku, tim vice s tim je take prace.
warman
Profil
michal666

no je rozdil jestli de o placeny webhosting nebo o free webhosting. čech se snažit něco co nejvíc levnýho, což sou ty freehostingy. I když 500kč třeba zaplati, tak ma v tom domenu a vsechno.

A technickou podporu maj minimalni, tak praci s tim moc nemaj (co byste chtel zadarmo nebo za velmi nizkou cenu...). a krom toho hostingzdarma.cz je na tom dle me lip jak vy. I kdyby mel stejny pocet zakazniku-u nich budou hostovat mnohem mensi weby jak u vas. On si muze dovolit narvat x set zakazniku na jeden server, u vas by mohl byt problem i u treba 200 zakazniku, jestli by byli hodne narocni, coz je u vas mozny.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
warman

23000 měsíčně, 9000 měsíčně, to jsou hezká čísla, jen co je pravda, ale jen na první pohled. Vypocitame si tu modelovy priklad:

Zalozili jsme si novyhosting.cz a dejme tomu, ze jsme zakazniky nabrali velice rychle, takze prozatim pomineme pocatecni obdobi, kdy naklady jsou mnohem vetsi nez prijmy. Pro jednoduchost to budeme provozovat na managed serveru, v jehož ceně už je zahrnuta správa systému, amortizace hardware, konektivita a energie a dejme tomu, že máme těch 1000 uživatelů, z každého zbývá 23,- Kč na pokrytí hostingu.

Server, který utáhne 1000 uživatelů včetně emailů, DNS a SQL, to nemůže být žádná plečka, práce zkušeného administrátora, který ho správně zkonfiguruje, také něco stojí, takže bych počítal alespoň 10000,- Kč měsíčně. Zbývá 13000,- Kč pro lidi, kteří na samotném hostingu pracují. A úkolů není málo: vytvořit a udržovat web včetně administrace (i hotové administrační nástroje potřebují péči), starat se o účetnictví, propagovat služby a samozřejmě - support pro tisíc klientů. Pokud se pracuje jen Po-Pá 9:00-17:30 (s půlhodinkou na oběd), je to za měsíc zhruba 176 hodin, to je necelých 74,- Kč na hodinu. Z toho ještě odečtěte zdravotní a sociální pojištění, daň z příjmu, připojení k Internetu a něco za telefony. To není moc vysoké ohodnocení práce, k níž je potřeba nemalá odbornost.

S tímhle modelem se dá lecjak hýbat - můžete část práce outsourcovat, ale zbyde méně peněz pro Vás. Nebo naopak můžete některé věci vzít na sebe, nechat si víc, ale mít víc práce. Nedělejte si iluzi, že to, co jsem popsal, je při tisíci klientech práce pro jednoho (a to se bavím jen o časových možnostech jednotlivce).

Teď záleží na konkrétních možnostech jednotlivého člověka, který chce takovou službu nabídnout. Například student střední školy, který si chce přivydělat, to bude asi považovat za podstatně zajímavější, než zkušený odborník s praxí, který musí živit rodinu a platit nájem, za kterého stát nezaplatí zdravotní a sociální pojištění a který potřebuje i nějaký čas, aby se rodině sám věnoval. Dá se také předpokládat, že v takovémhle modelu ani ten středoškolák dlouho nevydží, protože po pár letech Vám prostě vleze na mozek, že neznáte nic, než školu a po ní práci.

Ať tak či onak, nakonec dojdeme k tomu, že tento mnou popsaný modelový hosting je hluboko pod reálnou cenou, a to právě kvůli obrovskému podcenění potřebné lidské práce. Existence takové služby je pak podmíněna v podstatě jen trpělivostí provozovatele. Přitom kvalita nemůže být nijak závratná - pokud Vám support reaguje rychle a tak, aby Vám také s něčím pomohl, dá se asi mluvit spíše o štěstí. A zkuste si představit, co se takovému hostingu stane, když se ten jeden server porouchá. Je z toho nepěkný výpadek úplně pro všechny klienty na všech službách.

Pravděpodobnost, že takový hosting může fungovat dlouhodobě, je mizivá, klientovi takové služby nezbývá, než doufat, že to provozovatele bude bavit co nejdéle.

Jak píše Michal666, není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Třeba ceny Flywebu jsou stanoveny na základě analýzy nákladů na poskytování služeb, přičemž tento dokument má 9 stran, vychází z řady výpočtů v popsaných v jiných dokumentech a nezahrnuje FTP tarify ani servery (jejich ceny jsou určeny na základě samostatné analýzy).
warman
Profil
no jasne, ale odpovidat na maily se nemusi furt (pri 1000 zakaznicich cca 5-20 mailu dene odhaduju). To se da delat i pri praci (podle toho u jake).
Samozdrejme, musi se clovek starat o cely system, cim vic se stara o system tim min o zakazniky (ti nebudou mit tolik problemu, nebudou potrebovat vytvorit tolik a tolik databazu a mailu, protoze si to muzou vytvorit sami,...).

A krom toho, ja flyweb povazuji za kvalitni webhosting, dle me az nadprumerne, na to za jaky sou prachy. Ale nejde srovnavat firmu, kde pracuje 10 lidi a cloveka kterej se to snazi utahnout sam a dela to taky pro zabavu:)
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
warman
odpovidat na maily se nemusi furt (pri 1000 zakaznicich cca 5-20 mailu dene odhaduju)
To je asi pravda, ale také to není to jediné, co provoz hostingu obnáší, práce je spousta i s jinými věcmi a pořád je práce dost.

Hlavně ale se do hostingů téhle kategorie nijak nenavážím. Trvám na tom, že je to provozovatel, kdo si musí spočítat, jestli se mu vyplatí za daných podmínek nabízet, a je to klient, který si musí spočítat, jestli se mu vyplatí za daných podmínek koupit. Pokud nevyplatí, koupí jinde, nabídka je široká, to je normální volný trh.



Ale nejde srovnavat firmu, kde pracuje 10 lidi a cloveka kterej se to snazi utahnout sam a dela to taky pro zabavu:)
To každopádně, hlavně se o to ani nesnažím. S klidným svědomím můžu říct, že podobné hostingy nepovažuji za naši konkurenci, protože se zaměřují na jinou oblast. Reagoval jsem hlavně na představu uživatele Freedomwarez, že budoucnost patří free IT službám.

flyweb povazuji za kvalitni webhosting, dle me az nadprumerne, na to za jaky sou prachy
Díky, cením si toho.
TatarBot
Profil
David Majna
Ahoj,
u Flyer.cz hostuju cca rok je ve zkratce ok. Pro mne byla nejdulezitejsi dostupnost a ta se pohybuje okolo 99,9(viz. mereni) tj. vypadek nezaznamenate. Stranky behaji svizne a podpora bez problemu, i kdyz sem ji vyuzil asi jen 2x na zacatku. Cenu znate.
Clanky nahore nemohu posuzovat, kazdopadne ctvrty je na blogu majitele konkurencniho hostingu :), coz je podivne, navic veci o kterych se tam pise zjevne nejsou pravdive (NS, Posta ap.) a v neposledni rade jsou clanky velmi stare.
Muj nazor je, ze je vytvorili majitele Flyeru v duchu "reklama je reklama - at uz je jakakoliv" :).
warman
Profil
tatarbot:muzu se zeptat jakou mate domenu, protoze jak jsem se dival, tak mate jen 2 prispevky a oba o flyeru. Se omlouvam, ale je mi to vic nez podivne.

Jinak reklama je reklama -at uz je jakakoliv neni tak pravda. Znamej, ktery hostoval u nich na webu, tak psal na podporu a nic mu nedoslo. Ja mel ohledne hostingu dotaz-jsem zkousel jak jim funguje tech a mail mi nedosel ani po roce :) tak nevim co je na tom pravdy. Je mozny ze se zlepsili. Ale nikdo neda na svuj web nejaky 250 referenci, z toho 50 hostuje nekde jinde, asi od nich lidi hodne odchazi.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0