Autor Zpráva
ddd
Profil
Mohu ovlivnit v css kolikrat se bude opakovat obr. v pozdi v ose x?

Chtel jsem totiz dat svoji str. doprostred a kamos mi rekl, ze to bez pouziti vlozeni vseho do tabulky, anebo vlozeni vseho do plovouciho ramu vlozeneho na nove str., nelze-a tak to nechci, protoze chci, aby se str. rychle nacitala, a aby nebyl ve vysledcich vyhledavani odkaz na samotnou str. v ramu, protoze pak by stejne uprostred nebyla....(Doufam, ze je to trochu pochopitelne) Takze chci grafiku vyresit aspon tak. Pro jistotu uvadim obsah html, kdyby nekoho napadl nejaky slozitejsi programek pro umisteni vseho doprostre str..

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css.css">
</head>

<body>
<iframe name="I1" align="left" width="135" height="600" src="left.htm" target="hlavní" scrolling="no" hspace="3" marginwidth="1"></iframe>


<table border="2" align="left" cellspacing="0" width="450" height="436" style="border-collapse: collapse" cellpadding="18">

-obsah-

</table>

<iframe name="right" width="135" scrolling="no" height="600" target="hlavní" src="right.htm" hspace="0" marginwidth="8" marginheight="20"></iframe>
Yuhů
Profil
U pozadí se sice nedá nastavit, kolikrát se bude opakovat (třeba dvakrát), ale dá se nastavit, že se NEBUDE OPAKOVAT. Což dle mého názoru řeší tvůj problém. Kámoš kecá, jde to.

<table style="background-image('to-pozadi.gif'); background-position: 50% 50%; background-repeat: no-repeat;" ... > ...

Když tak koukám na ten tvůj kód, tak ten iframe je obtékaný vlevo a tvoří menu, kdežto ta tabulka tvoří hlavní obsah. To by nemělo dělat problém.

Případně ještě návod na pozadí
http://www.jakpsatweb.cz/pozadi.htm
ddd
Profil
Jak to mam tedy dat doprostred? Kdyz to cele zabalim do divu s parametrem center, tak se nic nestane....
Yuhů
Profil
co dát doprostřed? To pozadí? To by mělo být na středu tabulky, pokud se to udělá tak, jak popisuji výše. Přiznám se, že teď docela nerozumím.
ddd
Profil
Vse je zarovnano doleva. Tabulku chci presne doprostred str. obtekanou zleva levym plovoucim ramem a zprava pravym plovoucim ramem.

Pozadi ted neresim. Myslel jsem, ze nelze dat vse doprostred, a tak jsem chtel upravit trochu grafiku, aby vpravo od praveho plovouciho ramu nebylo neustale to sede pozadi.
Yuhů
Profil
ono záleží na spoustě věcí, ale třeba tabulkovým designem se to dá napsat takhle:

<center>
<table width="700">
<tr>
<td width="100">levý iframe</td>
<td widht="500">prostřední obsah</td>
<td width="100">pravý iframe</td>
</tr>
</table>
ddd
Profil
kamos mi rekl, ze to bez pouziti vlozeni vseho do tabulky,...
nelze-a tak to nechci, protoze chci, aby se str. rychle nacitala

Ta tabulka mi zvyse zminenych duvodu nevyhovuje. Neznas nejake reseni, abych nemusel pouzit tabulku, nebo abych nemusel vlozit vsechno do plovouciho ramu na nove vytvorene str.?
Yuhů
Profil
tak takhle:


<div style="text-align: center;">
<div style="text-align: left; width: 700px; margin: 0px auto;">

<div style="float: left; width: 100px;">
první iframe
</div>
<div style="float: left; width: 500px; background: ...">
text dle libosti
</div>
<div style="float: left; width: 100px;">
pravý iframe
</div>

</div>
</div>


netestováno
ddd
Profil
Tak jsem to zkoušel a vůbec to nemělo efekt. Jenom se pravý sloupec posunul trochu dál. Abych neuváděl neustále pouze teorii kódu mích str., umístil jsem na web testovací verzi:

http://www.ceskehry.wz.cz

Dík za ochotu
Yuhů
Profil
Nefungovalo to, protože to nebylo testované. Stačilo projet kód validátorem a našel jsem jedny chybějící uvozovky a jednu dvojtečku místo středníku. Teď je to už výše opraveno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0