Autor Zpráva
zis
Profil *
chtěl jsem se ještě zeptat proč mi pod css nefunguje alt="něco", a jak viřešim problém s tabulkama vim že mozila a ie je počítaj jinak a pak když to mám optimalizovaný pro ie tak v mozile to mám rozházený a naopak
dikes za všechny rady
Tin
Profil
1) css alt neumí a umět nemůže (css je VZHLED a alt součást OBSAHU)
2) co tím myslíš? pokud nějaký problém s tablelayoutem, tak udělaj tak jak se to má, tj. bez tabulek
zis
Profil *
alt sem myslel v html, ale bez tabulek pořádnej web neuděláš, ale trochu se mi to v mozile rozhází jestli to je tim že ie a mozilla počítá width jinak tak pak nevim jak to ošetřit jedině udělat přepozicování v jave a do toho se mi nechce a určitě to de i jinak 100%
Tin
Profil
alt sem myslel v html, ale bez tabulek pořádnej web neuděláš -- tohle platilo možná tak před sto lety
to bude box-model http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html#quirk -- starej známej problém ie vs ff už od dop w3c -- sakra, teď bych tady chtěl mít Chamurappiho
Petra
Profil
1) A co podle tebe znamená že alt nefunguje? Jakože není vidět text, když vypneš obrázky? To se může stát třeba při stejné barvě pozadí a textu, resp. odkazu.
2) http://ie-brouci.dero.name/box-model.html
Tin
Profil
Petra 1): imho <style>img{alt: "text";}</style> nebo něco na ten způsob, možná i alt=text, apod
zis
Profil *
tin: zase bez tabulek mi to příde divný jako jestli to místo toho dělat přes odstavce nebo seznamy? Je hodně stránek dělanejch přes tabulky i od největších firem takže zas uber že se to používalo před 100 lety používá se to dnes a denně. takže nemůžou bejt zas tak k ničemu
jinak za ten alt se omlouvám splet sem si to s title pardon
jinak petra dik to je to co sem hledal
Dero
Profil
používá se to dnes a denně. takže nemůžou bejt zas tak k ničemu

Používají je lidé neschopní se pořádně naučit CSS. To je celé. Nic víc v tom neheldej.
Tin
Profil
psal jsem, že bez tabulek pořádnej web neudělášplatilo...
o tom, že dnes a denně to používají lidé, kteří nic lepšího neumí, jsem nic nepsal
bien sur ve velice výjimečných případech je tabulka dobré řešení
zis
Profil *
ok tak přes co to mám dělat odstavce, seznamy aby to bylo v nějaký hierarchii
Dero
Profil
Ještě bych dodal, aby mne nikdo nechytal za slovíčko, že tabulky jsou špatným řešením při stavbě layoutu. Sémanticky samozřejmě slouží k prezentaci tabulkových dat. Já je také používám k formátování některých formulářů, kteréžto je za specifických podmínek v CSS obtížné. Tohle je jediná úlitba tabulkám z mé strany a nejsem na ni pyšný - je to totiž také druh neschopnosti (jen nevím čí :o)).
Tin
Profil
NAUČ SE ALESPOŇ ZÁKLADY CSS
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html#velik ost
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html#pozic ovani
Chamurappi
Profil
Zde patrně nejde o box model.

Reaguji na Dera:
Používají je lidé neschopní se pořádně naučit CSS
Nebo schopní, nicméně neznající všechny možnosti.
Pro člověka, který vychází z prastarých učebnic webdesignu, může být těžko pochopitelné, že ohromná spousta webů, které dnes a denně navštěvuje, ve skutečnosti není v tabulkách.
Tin
Profil
mám dělat odstavce, seznamy <p></p> <ul><li><li><li></ul> <ol><li><li></ol>
zis
Profil *
já umim css bezvadně jenom si nedokážu představit jak to mám udělat jestli stačí místo to dát do tabulky to jenom spíš relativně napozicovat myslim jednotlivý elementy. je to tak dobře?
Dero
Profil
Chamurappi povídal: Nebo schopní, nicméně neznající všechny možnosti.

Ano, to je zcela přesné. Pokud člověk o takové možnosti neví nebo vychází ze zastaralých (či zavádějících) zdrojů, tak dopadne dosti podobně. Ale pokud se někdo o tvorbu webu alespoň trochu intenzivněji zajímá, tak možnosti, výhody i nevýhody CSS zná natolik dobře, že tabulky pro tvorbu layoutu s největší pravděpodobností nezvolí.
zis
Profil *
jinak vim jak se dělaj seznamy a odstavce dik
Dero
Profil
zis: já umim css bezvadně

Dovolím si o tom pochybovat. Asi jej umíš bezvadně teoreticky, ale prakticky jsi to nikdy nezkoušel, viď? Nebo prostě jen nechápu Tvůj problém.
Tin
Profil
no tak se podívej, jak to má dělaný někdo jinej. Asi je trochu "..." odkazovat sám na sebe, ale např http://ucdam-hb.wz.cz/
zis
Profil *
jako máte pravdu že sem viděl na stránkách tabulky tak sem to taky do nich začal šoupat a teď vidim že to je naprd. Css umim i prakticky jenom prostě nevim jak to udělat. jak jinak udělat hierarchii než přes tabulky jako že sou elementy pod sebou a vedle sebe např menu. mě napadá jenom pozicovat a to podle mě neni mo dobrý nebo je?
Tin
Profil
buďto position: absolute; (to mám já), nebo float: left;
a nevidím žádný důvod, proč by to mělo být špatný.
zis
Profil *
tak já to předělám na absolutní teď mi to dochází a float taky využívám jenom někde kde neni to mám rozházený
zis
Profil *
no tak sem tam kde sem byl já vám pošlu link až bude ta stránka na netu mělo by to bejt dnes či zítra tak se se kdyžtak prosím koukněte a dikes za rady
habendorf
Profil
Dero: Já je také používám k formátování některých formulářů, kteréžto je za specifických podmínek v CSS obtížné. Tohle je jediná úlitba tabulkám z mé strany...

Co máš za problém s formuláři?
Dero
Profil
habendorf: Pokaždé nějaký, ale vždycky estetického rázu. Přiznám to, v některých případech mi opravdu leze na nervy, když nedokážu v toleranci dvou, tří pixelů umístit formulářové prvky stejně pro "všechny" prohlížeče. Problém mívám především s popisky jednotlivých formulářových prvků, konkrétně jejich vertikálním vystředěním.

U větších a komplexnějších formulářů je docela těžké to pomocí CSS snadno uhlídat. Je to do jisté míry malicherné, ale nemám tyto maličké nesrovnalosti rád. Ale je to víc takových drobností, nejen vertikální vystředění. Teď jsem si vzpomněl jen na něj.
habendorf
Profil
Dero: Především se ti musím omluvit, že jsem tě zcela vědomě a záměrně připravil o pět minut tvého života. Ano, na tyto problémy narážím i já. Jen jsem chtěl zjistit, jestli se s tím potýká i někdo jiný a neovlivnit ho podstrčenou odpovědí v otázce ("Také máte někdo problémy s vertikálním...?"). Popsal jsi to přesně.

Jak to řeším (teď ti zkusím vynahradit těch pět minut a zbavit tě důvodu k úlitbám tabulkám)? Napíšu to tak, aby to sedělo v IE (občas si pomůžu {position:relative; top něco;}) a pak to pomocí selektoru potomka (element>element) doladím pro Gecko (opět {position:relative; top něco-jiného;}) . Bohužel, Opera se dle mých zkušeností ve formulářích chová spíš jako IE, než Gecko, takže jí stylem s použítím selektoru potomka rozhodím. A jak tedy řeším Operu? Ve většině případů si řeknu "web není DTP" a kašlu na to. Pokud by to opravdu vadilo hodně, použiju
to, co jsem nedávno náhodou objevil .

Update: hm, koukám, asi jsme tu trochu OT
racek
Profil *
www.jirasgames.com to je ten link
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0