Autor Zpráva
Jan Malý
Profil
Prosím o radu. Dřív jsem psal stránky pomocí frame, ale teď jsem začal s kaskádovými styly. Můj dotaz:
Když jsem měl stránky pomocí frame, tak jsem mohl jako cíl nějakého odkazu zadat konkrétní frame. Jde něco takového taky pomocí CSS? Díky!
Jake
Profil
Mysliím si že to přes CSS nejde, protože CSS slouží jen k formátovaní vzhledu webu a ne k vytváření obsahu. V HTML lze využít záložky.
Leo
Profil
Nejak to vubec nechapu, kdyz nepouzivate ramy (frames), tak proc potrebujete odkazy do ramu otevirat? Leo
Jan Malý
Profil
Tak to nemyslím. Chci vědět, jak to udělat, že když kliknu na nějakou položku v menu, aby se mi ukázala v "hlavní části" stránky.
Jan Malý
Profil
Chápu záložky (jmenné odkazy), ale to musí být vše napsáno v jedné dlouhé stránce a navíc můžu rolovat. A to neni to co chci.
Jake
Profil
Jan Malý
to co chceš myslím jde jen přes framy (rámce).
Leo
Profil
A proc to chcete? Pokud mate stranku rozumne udelanou, tak proste kliknete na odkaz a nacte se nova, v cem je problem? Leo
izsak
Profil
Jan Malý zrejme chce, aby sa mu napr. v <div>e v strede stránky načítal iný obsah. Toto ale nejde. Treba vytvoriť novú stránku, ktorá bude daný obsah obsahovať.
Tomik
Profil
Nelze to udělat. Alespoň pomocí (x)HTML a CSS. Jedině frames, ale ty nedoporučiji.

Jediné řešení je do všech stránek vkládat hlavičku, menu a patičku stránky zvlášť.
To je ale velice nevíhodné, kvůli přidání např. nějaké další položky do menu.

Proto je asi nejrozumější řešení tu hlavičku (menu atd...) vkládat pomocí PHP fukce include.
Více zde.

Pokud Váš server nepodporuje PHP, dá se to také řešit pomocí Java Scriptu (vkládat externí js soubor a v něm mít document.write("kód menu")), ale to je dost nepraktické - pokud má klient vypnutý JavaScript, tak se menu nezobrazí.
Leo
Profil
Chapu, proste chce v CSS simulovat ramy se vsim vsudy. To ale nejde. Leo
Jan Malý
Profil
Díky všem, už mám jasno ... :-)
habendorf
Profil
Obsah toho hlavního divu by šel měnit (v závislosti na kliknutí v menu) pomocí
onclick="document.getElementById('hlavni-div').innerHtml='požadovaný obsah stránky'"
Leo
Profil
onclick="document.getElementById('hlavni-div').innerHtml='požadovaný obsah stránky'"

Fuj, Leo
izsak
Profil
habendorf
a) je to absolútne neprístupné (závislé na JS, používa "deprecated" vlastnosť innerHtml, nepodrporovanú v XML a application/xhtml+xml)
b) nie je to riešenie pomocou CSS ;-)
habendorf
Profil
Leo, izsak: souhlas, já přece vím že je to humus, ale tazatel chtěl simulovat rámce. A tohle se tomu blíží nejvíc: je načtena stále jedna stránka s menu a mění se jen obsah hlavního divu, jako by se měnil obsah hlavního rámce.

Hlavně ani není důvod něco takového používat.
Leo
Profil
Vidim, ze si rozumime :-) Ja mam sice JavaScript rad, ale zaklad stranek je html kod funkcni i bez JavaScriptu. Takze byste tak jako tak musel do html kodu napsat ten obsah do elementu noscript, a to je plytvani daty, mirne receno. Leo
Yuhů
Profil
Reaguji na zcela původní dotaz:

Ne, nejde to.
Swoop
Profil
Nejjednodušší to máš přes <iframe>....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0