Autor Zpráva
mila
Profil
Teď jsem si všiml, že -moz-box-sizing: border-box; nefunguje v kombinaci s min-height.
Možná to někomu v budoucnu ušetří čas.
Timy
Profil
Tak tohle bude asi hlavně pro mě, že? :-)

Jinak při box-sizing:border-box Opera ruší defaultní podtržení odkazů, co jsem vypozoroval.
habendorf
Profil
Další důvod proč nepoužívat nestandardní vlastnosti.
Timy
Profil
No ale když to tak zkouším, tak mi to funguje
habendorf
Profil
Timy: Ano, funguje. Já s tím zkušenosti nemám, tyhle vlastnosti nepoužívám. Měl bych na tebe ještě jednu OT otázku: jakto že tam máš faviconu když ji tam nemáš :o) ? Co je v tom za fintu?
Timy
Profil
habendorf
Že je to divný? :o)

Možná se prohlížeč automaticky kouká do rootu domény, tj. atd.havrlant.net/favicon.ico, jinak mě nic nenapadá.
habendorf
Profil
To mě taky napadlo, ono je to totiž asi jediný možný vysvětlení. Ale jestli si FF začne skutečně domýšlet něco sám, jako to dělají MS produkty, půjde to s ním už jenom z kopce.
Timy
Profil
habendorf
Asi jo, dělá mi to i jinde, nejenom tady.
Dero
Profil
AFAIK to dělá jak Firefox, tak Opera. Hledá v rootu faviconku.
habendorf
Profil
Nechce se někomu zkusit dát jinou faviconu někam do zanořeného adresáře a vyzkoušet co udělá stránka z téhož adresáře? Já teď nemůžu...
Timy
Profil
Už je tam jiná, ale Firefox se mi nechytá (ještě to zkusím linknout přes <link>)
Timy
Profil
Tak s <link>em se to už chytá
habendorf
Profil
Díky za test. Moc se mi to nelíbí, IMHO pokud není favicon přilinkovaná, nemá si pro ni FF sám do rootu co šahat. Snaží se být chytřejší než člověk a to nemám rád (nejhorší je na tohle asi MS Word).
Bubák
Profil *
Už je tam jiná, ale Firefox se mi nechytá
Musíš vyčistit cache, pak se chytne bez <link>.

habendorf IMHO pokud není favicon přilinkovaná, nemá si pro ni FF sám do rootu co šahat. Opera to umožňje vypnout, ale stavdardně je "hledání ikony" zapnuté.
habendorf
Profil
Opera to umožňje vypnout, ale stavdardně je "hledání ikony" zapnuté.
Vida, netušil jsem, díky.
Timy
Profil
Bubák
Musíš vyčistit cache, pak se chytne bez <link>.
Celou cache mazat nebudu, ale po dvaceti stisknutích ctrl+f5 mi firefox stále načítal tu původní ikonku...
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Další důvod proč nepoužívat nestandardní vlastnosti.
Tohle nelogické pomršení box-sizingu má na svědomí návrh CSS 3, který se snaží některé prohlížeče ctít.
Problém ale není v tom, že by min/max-width/height při box-sizing: border-box nefungovalo. Ono to funguje...


Reaguji na Timyho:
No ale když to tak zkouším, tak mi to funguje
Jenže funguje tak, jako při obsahovém box modelu. Do minimální/maximální šířky/výšky se nezapočítává padding a border.


Reaguji znovu na habendorfa, tentokrát spíše mimo téma:
Já s tím zkušenosti nemám, tyhle vlastnosti nepoužívám.
Není trochu zaslepené označovat domnělý problém vlastnosti, s níž nemáš zkušenosti, za další důvod k jejímu nepoužívání?

Ale jestli si FF začne skutečně domýšlet něco sám, jako to dělají MS produkty, půjde to s ním už jenom z kopce.
Nestraš. Domýšlení se dělo, děje, bude dít. Stačí najít rozumnou mez. Ideálně by měla být volitelná.

IMHO pokud není favicon přilinkovaná, nemá si pro ni FF sám do rootu co šahat. Snaží se být chytřejší než člověk a to nemám rád
Pokud vím, tak favicon.ico v kořenu domény hledají Mozilly i Opery již mnoho let. Je to odjakživa přirozená součást de facto standardu favicon. Tento de facto standard by měl člověk znát, aby pak nebyl přechytračen prohlížečem :-)

Stejně jako robots.txt to porušuje pár konvencí, ale negativní dopady to v podstatě nemá. Já osobně odkazuji na favicon.ico přes <link> zřídka, nanejvýš jen s PNG obrázkem pro Mozillu a Operu.
Timy
Profil
Chamurappi
Ach tak, špatně jsem pochopil chybu. Tak to se ještě dá zkousnout a případně to přepočítat, i když se to už krapánek zesložiťuje.
Leo
Profil
"Celou cache mazat nebudu, ale po dvaceti stisknutích ctrl+f5 mi firefox stále načítal tu původní ikonku..."

Je to nekde k videni na netu? Leo
Timy
Profil
Leo
jo
habendorf
Profil
Chamurappi:

„Já s tím zkušenosti nemám, tyhle vlastnosti nepoužívám.“
Není trochu zaslepené označovat domnělý problém vlastnosti, s níž nemáš zkušenosti, za další důvod k jejímu nepoužívání?

Ano, může to tak vyznívat. Ale pokud Timy napíše Jinak při box-sizing:border-box Opera ruší defaultní podtržení odkazů, tak nemám důvod mu nevěřit. A ani nemám důvod považovat to za cokoliv jiného než za chybu.

Nestraš. Domýšlení se dělo, děje, bude dít. Stačí najít rozumnou mez. Ideálně by měla být volitelná.
Souhlas.

Pokud vím, tak favicon.ico v kořenu domény hledají Mozilly i Opery již mnoho let.
Je to možné, můj gambit, který poctivě rozkopírovávám, s linkem na favicon počítá, takže jsem to netušil.

Tento de facto standard by měl člověk znát, aby pak nebyl přechytračen prohlížečem :-)
To je sice pravda, ale ta NUDA pak! :o)
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Aha, ten „další důvod“ se vztahoval až k podtržení. Tak to ano. Ale dodělat odkazům podtržení je snazší než přepočítávat celý layout a jiné vedlejší efekty jsem nezpozoroval.

To je sice pravda, ale ta NUDA pak! :o)
Požehnán buď chaos. Vždy vítězí nad řádem, neb je lépe uspořádaný.
mila
Profil
No ale když to tak zkouším, tak mi to funguje
Myslel jsem to malinko jinak. Nenastavoval jsem vůbec height, jen min-height.
Kokrétně body na 100%, potřeboval jsem dát dolu na stránku border. Ten jak známo se do výšky nepočítá, takže se mi zbytečně kvůli 5px objevil posuvník. Řešení s border-box mi přišlo nejelegnatnější, bohužel nefungovalo.
Posuvník se stále objevoval. Pokud jsem (abych si ověřil, že nemám nějakou hloupu chybu) místo min-height dal normálně height, vše přesně pasovalo.

Další důvod proč nepoužívat nestandardní vlastnosti.
Nepřišlo mi na tom nic špatného. V IE totiž byl border body vždy dole (takže mi nevadilo, že vlastnost nepodporuje), a pokud vím, tak kombinace -moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box; funguje na většinu ostatních prohlížečů, a kdyby náhodou ne, tak se nestane nic horšího, než posuvník.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0