Autor Zpráva
aRtFULL
Profil
Ahoj, narazil jsem na velmi, velmi kuriozni pripad v CSS.

Mam web nosch.cz/infsys a IE mi bezproblemu nacte soubor s CSS, ale FF jej nenacte v zadnem pripade, nesetkal jste se nekdo uz nekdy s timto problemem?

Zkousel jsem i soubor CSS ulozit v poznamkovem bloku, ale porad to ma stejny efekt. Myslite si, ze by mohl byt problem na serveru?

Dekuji predem za vsechny reakce.
jozob
Profil
aRtFULL
"Myslite si, ze by mohl byt problem na serveru?"
Myslím, že je to pravdepodobné. Naozaj sa to zdá ako kuriózny prípad.

Za prvé. Ak zadám do FF adresu CSS štýlopisu, vždy mi zobrazí štýlopis v okne prehliadača. V Tvojom prípade mi ho ponúkne k stiahnutiu.

Za druhé. Ak stránku uložím na local, všetko ide v pohode.

Za tretie. Po uložení nakopírujem stránku na iný server a všetko ide v pohode. http://tmp.prievan.sk/infsys.html (nevšímaj si absenciu niektorých obrázkov, z problémom to nesúvisí)
Acci
Profil
Je to určitě problém serveru, pro CSS soubor vrací Content-Type: application/octet-stream, správně by měl posílat text/css.
jozob
Profil
Acci
Ale je zaujímavé, že posiela application/octet-stream len Firefoxu.
jozob
Profil
izsak
Profil
Server posiela každému application/octet-stream... Totiž aj Opera, rovnako ako IE, nesprávne zistí typ súboru (nerešpektuje MIME hlavičku zo serveru).
aRtFULL
Profil
Server posiela každému application/octet-stream... Totiž aj Opera, rovnako ako IE, nesprávne zistí typ súboru (nerešpektuje MIME hlavičku zo serveru).


Jak to mam tedy opravit? Ja se s timhle setkavam poprve v zivote, chapu problem, ale nevim, jak jej opravit.
Rucne jsem zkopiroval CSS crtl+c a ctrl+v do poznamkoveho bloku a ulozil jako prosty text, ale stale to dela tuhle chybu a nefunguje to. Lze to vubec nejak opravit???
jozob
Profil
aRtFULL
Skús iný server. Potom napíš, či sa niečo zmenilo.
aRtFULL
Profil
Skús iný server. Potom napíš, či sa niečo zmenilo.

Problem je v tom, ze ja jiny server zkusit nemuzu. Ja viem, ze to jede vsude jinde, ale tento server zmenit nemozem, musim to vyresit tak, aby to jelo na nem :o/
jozob
Profil
aRtFULL
Bolo by to len v rámci testovania. Ak by to na inom serveri išlo, máš dôvod kontaktovať hostéra. Vlastne ho máš dôvod kontaktovať už teraz, na čo čakáš, šup šup. :o)
aRtFULL
Profil
Bolo by to len v rámci testovania. Ak by to na inom serveri išlo, máš dôvod kontaktovať hostéra. Vlastne ho máš dôvod kontaktovať už teraz, na čo čakáš, šup šup. :o)


Ide o to, ze ten hoster jsem ja :o)))
jozob
Profil
aRtFULL
"Ide o to, ze ten hoster jsem ja"
No vidíš. Tak máš tri možnosti:
1) reinstal server
2) najdeš chybu a opravíš
3) založiš si tému a spýtaš sa širokej verejnosti na problém s hostingom
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0