Autor Zpráva
ondřej
Profil *
zdravím tohle forum .. mám jen malý dotaz, pomocí CSS validatoru na w3.org jsem zjistil následující upozornění :
# Line : 6 (Level : 1) You have no background-color with your color : a:link
# Line : 9 (Level : 1) You have no background-color with your color : a:visited
# Line : 11 (Level : 1) You have no background-color with your color : a:hover
# Line : 16 (Level : 1) You have no background-color with your color : h3

a je jich tam ještě pár... Jenže vůbec nevím co se tímhle myslí... mohl by mi prosím někdo poradit???
Předem děkuji
nightfish
Profil
# Line : 6 (Level : 1) You have no background-color with your color : a:link
na řádku 6 máš u a:link určenu barvu, ale nemáš určenu barvu pozadí (takže se použije nějaká výchozí hodnota)
ideální je určit explicitně jak barvu popředí, tak i barvu pozadí, aby byla zaručena čitelnost
ondřej
Profil *
aha, ale jak to myslí barvu pozadí? přece u odkazu se nezadávaj běžně i barvy pozadí, nebo jo?? Klidně mě opravte, stále se učím..
Petra
Profil
Tady nejde o to, jestli se běžně zadává nebo ne. Každý prvek prostě může mít nějakou barvu písma a nějakou barvu pozadí. A pokud je třeba barva písma nastavená na modrou a barva pozadí není nastavená vůbec, může to znamenat kromě jiného i to, že prvek s modrým písmem bez barvy pozadí bude umístěný na stránce s modrým pozadím a nebude tak čitelný. Proto to varování, protože to prostě validátor (tj. robot) není schopný rozlišit.
Railbot
Profil
Jinými slovy tahla varování jsou zcela zbytečná. Popírají princip kaskádových stylů (dědičnost hodnot - barev). Nastavovat každému prvku zvlášť barvu je nesmysl. Takže tyto varování lze s klidem ignorovat.
Bubák
Profil
Railbot
Nevím, čemu říkáš "dědičnost hodnot - barev", ale barva textu se dědí, barva pozadí se nedědí.

Navíc, třeba díky pozicování můžu mít text nad úplně jinde:
<div style="width: 200px; height: 3em; background: blue;">
<h1 style="position: relative; top: 2em; color: red">Přečteš</h1>
</div>
<div style="width: 200px; height: 3em; background: red;">
<h1 style="position: relative; top: -3ex; color: blue">Přečteš</h1>
</div>
Railbot
Profil
Bubák
Jasně.
To ale neznamená, že bych měl psát barvu pozadí pro každý prvek zvlášť když mám například modrý blok a do něj prsknu odstavec, tak nějak automaticky počítám s tím, že tam to modré pozadí bude a nebudu ho muset pro ten odstravec definovat znovu.

Pokud si to napozicuješ jinam, tak už tam asi barvu pozadí uvedeš, když bude potřeba. Ale tady jde o to, že ze strany validátoru je to varování nesmysl.
Bubák
Profil
Railbot
Jasně to napsala Petra, nechtěl jsem to opakovat. Je to robot a nemá rozum, musíš použít svůj.
ondřej
Profil *
Tak jo, díky .... ale když se nad tím tak zamyslím ... ono jsou to jen upozornění ne chyby, jenže díky tomu to nenapíše že je kód 100% validní a nedá možnost umístění ikonky :D .. já vím je to jen ikona, ale čistě teoreticky :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0